גולדהאר לא מבין

הניצחון ה-42 של הפועל תל אביב הוא הרבה יותר מסמלי. מיץ' גולדהאר חייב להפנים שהמועדון שלו, לא יכול להסתפק בלהיות רק כזה שנאבק בצמרת. אולי הסטירה האדומה תעיר אותו? ספק

יום שני 22 פברואר 2010
דורון ברגר

מיץ' גולדאהר הוא לא מכביסט אמיתי. אני בטוח בזה. אין לי בכלל ספק שהוא לא מכיר את העבר של הצהובים. הוא לא יודע איזה ווינר היה אלי דריקס, איזה מעצבן היה מנשה שמעונוב, כמה מהיר היה בני טבק, כמה חסון היה צביקה רוזן ואיזה גולר היה שייע גלזר.

אני מניח שגולדהאר יודע שנמני הוא המלך ושמאור בוזגלו עלה לא מעט כסף. את שאר הדברים המעטים שהוא יודע, הוא למד בחצי שנה האחרונה, אבל זה היה מעט מידי. כי אם גולדאהר היה מכביסט אמיתי, הוא היה נותן לאבי נמני את כל הכלים לנסות ולנצח את הפועל תל אביב בדרבי ולא לאפשר לאדומים לעלות ליתרון 42:41 ביחס הניצחונות הכללי.

בדקה ה-65 החלו לא מעט מאוהדי מכבי תל אביב לצאת החוצה. הם, לא כמו גולדהאר, לוקחים ללב את ההפסדים האלה. ליוויתי חלק מהם עד לרכבם. אלה לא היו הפנאטיים שיפוצצו שמשות של מכוניות או כאלה שיקללו ללא הפסקה.  הם נראו לי כבויים, מיואשים, הרי מכבי תל אביב העונה היא קבוצה די טובה. הבעיה, הם יודעים, שמכבי לא אמורה להיות די טובה, מכבי אמורה להיות הכי טובה. אבי נמני יודע את זה, לירן שטראובר במשחקו הגרוע העונה,  יודע את זה. אפילו אורי משיח יודע את זה. גולדהאר כנראה ולא מבין מה לעזאזל קורה כאן ולמה הכי חשוב להיות יותר טובים מהאדומים.

קראתי כמה שעות לפני המשחק ציטוט של הבעלים הקנדי. הוא אמר משהו על רוח ועל אמונה, כאילו מכבי עומדת לפני מפגש מול ברצלונה. ב-15 השנה האחרונות זכו מכבי והפועל רק באליפות אחת כל אחת, אבל איזה הבדל בין השתיים. בעשור האחרון גם בעונות שהפועל כמעט ירדה ליגה, היא סימנה את האליפות כמטרה בתחילת העונה. מכבי רצתה העונה רק לשרוד קרוב לצמרת, כאילו הייתה מכבי פתח תקווה. ואם גולדהאר היה קורא בשקיקה את הספר של אשר גולדברג ודני דבורין היה הוא מבין שזה ממש לא האופי של המועדון שנוסד עוד לפני מלחמת העולם הראשונה.

אבי נמני מוציא מהשחקנים שלו את המקסימום האפשרי.  לבית"ר ירושלים ובני יהודה סגל טוב יותר, אבל נמני מקדים אותן בטבלה. נמני הצליח לפשר את האוהדים, הרגיע את המערכת, העלה את רף הציפיות, אבל גם הוא יודע שאין לו בסגל אף שחקן שמתקרב ברמתו לזה של שכטר, ורמוט, דה סילבה או בטח לנאתכו.

ומה יהיה עם הפועל? עם קצת מזל היא יכולה להיאבק על האליפות. לצערה, זה כבר לא תלוי בה, אלא יותר בשלומי ארבייטמן. העזיבה של נאתכו אמורה להיות קריטית ונראה שתכריע סופית את האליפות לטובת חיפה. 

אז יכול להיות שהאדומים לא יזכו העונה באליפות, אבל אף אחד לא ישכנע אותי שהפועל תל אביב לא משחקת את הכדורגל הכי יפה שנראה בישראל בשנים האחרונות ומול הקבוצה של גולדאהר זה יכול להיגמר בפעם הבאה עם חמישייה. ואולי אז גולדהאר יבין שהגיע הזמן להכניס את היד לכיס. אולי.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק