גם בכדוריד מכבי הפסידה בדרבי

כדוריד גברים: אס"א ניצחה בדרבי של תל אביב. 25:29. מכבי ראשל"צ ניצחה בהרצליה 34:32. התחתית צפופה לאחר ניצחון של רמת גן, תיקו של רעננה והפסד של חולון. מחר: רמה"ש - הפועל ראשל"צ

יום שני 22 פברואר 2010
מערכת TELESPORT

הערב (שני) נערכו חמישה משחקים במסגרת 'ליגת בנק יהב' בכדוריד גברים, כשבמוקד היה המשחק באוניברסיטת תל אביב, הדרבי של העיר בין אס"א למכבי. בתחתית העניינים הופכים להיות צמודים עוד יותר, כשאפילו פתח תקווה מתחילה שוב להסתכל למטה.

בית עליון:

אס"א 'קסטרו' תל אביב – מכבי 'טירק תל אביב 25:29 (13:14)

הדרבי השלישי העונה הגיע לאחר ניצחון לכל אחד מהצדדים במפגשים הקודמים.
לעיני כ-500 צופים באולם 'עלית' באוניברסיטת תל אביב התפתחה מחצית ראשונה צמודה, שברובה מכבי היא זו ששלטה. אס"א החלה אט אט לצמק את הפער והשוותה ל-13:13 סמוך לשריקה. עם הבאזר, קיבלו המארחים בעיטת 9 מ', אותה שלח באומנות איציק חליפי לשער, 13:14 בהפסקה.

המחצית השנייה נפתחה עם משחק טוב של אס"א, שפתחה פער של שלושה וארבעה שערים, עליו שמרה למעשה עד לסיום, 25:29. יחד עם חליפי הצטיין בשורות אס"א השוער מישה לוין.

אס"א משווה, לפחות זמנית, את מספר הנקודות שלה לאלו של הפועל ראשון לציון השנייה, שתשחק מחר.

בני הרצליה – מכבי 'צבר ספורט' ראשון לציון 34:32 (19:16)

האלופה הגיעה למגרש בו ניצחו המארחים פעמיים העונה את אס"א תל אביב. וגם להם זה לא הלך קל.

האלופה אמנם פתחה פער קטן מהדקותה ראשונות והוליכה 4:1 ו-8:5, אך לא הצליחה להשתחרר מהאחיזה של הרצליה. המארחים נותרו לאורך כל הדרך צמודים לראשל"צ, כשלוניה דורשנקו, שוער הרצליה, השאיר אותה בתמונת המשחק, כשעצר ארבעה פנדלים. במחצית הוליכה ראשל"צ 19:16 וכך נותר הפער ברוב שלבי החצי השני, כשברק פריד היה הבולט בשורות האורחים עם שבעה שערים.

מנגד, הציגו משחק מעולה יוני רוזנטל עם שבעה שערים ותומר שמעוני עם 12 שערים. לקראת הסיום הוליכה ראשל"צ כבר 34:30, אך החטאות שלה ושני שערים מהירים של הרצליה קבעו את תוצאת הסיום, 34:32. כ-200 צופים חזו במשחק באולם 'הראשונים'.

בית תחתון:

מכבי רעננה – מכבי אבישי קריית מוצקין 31:31 (15:16)

משחק שלישי ברציפות לעולה החדשה ללא הפסד, שבסך הכל משאיר אותה צמודה לשתי יריבותיה לתחתית, חולון ור"ג.

המשחק היה צמוד, כשבשלבים רבים הייתה זו מוצקין שהוליכה, אך למחצית דווקא רעננה ירדה ביתרון 15:16. במהלך המחצית השנייה פתחה מוצקין הפרש מבטיח, 26:21, בזכות משחק טוב של מירקו לוקיץ' עם שבעה שערים ויריב רינקוב עם חמישה, אך רעננה ביצעה קאמבק יפה ואף עלתה ליתרון.

לקראת הסיום שוב נטלה מוצקין את ההובלה, 31:30, אך רעננה השוותה ונהנתה מהחטאה של מוצקין בצד השני, 31:31 בסיום. שבע נקודות יש כעת לרעננה, בשורותיה הצטיינו השוער שיטו אדוו'מנבי, ולדי קופמן, גלורי אופור וטל קולוז'ני. מוצקין, שסופגת בפעם השנייה ברציפות 31 שערים, מבטיחה בעקבות הנקודה הערב סופית את הישארותה שנה נוספת בליגת העל.

הפועל שאול סופר רמת גן – עירוני מכבי פתח תקווה 26:27 (14:15)

משחק צמוד מאוד, בכל שלביו. פתח תקווה הוליכה מהדקות הראשונות של המחצית הראשונה בהפרש של שניים ושלושה שערים, אך רמת גן הפכה את התוצאה וירדה למחצית ביתרון 14:15.

המחצית השנייה התנהלה באותו תסריט בדיוק, כששוב פתח תקווה נוטלת את ההובלה ואף מוליכה 26:24 שתי דקות לסיום. שלושה שערים ללא מענה, העניקו לרמת גן ניצחון חשוב מאין כמוהו, 26:27. שמונה נקודות לרמת גן, בשורותיה הצטיינו מילאן סטאניץ' עם 13 שערים ואיתי פיירמן עם שישה. פתח תקווה פוזלת שוב לתחתית, כשהיא כעת רק שלוש נקודות מר"ג שבמקום העשירי.

מ.כ חולון – א.כ נס ציונה 31:27 (12:12)

חולון, המנצחת של המחזור האחרון, יצאה הפעם המאוכזבת הגדולה, לאחר המפגש מול א.כ נס ציונה, שהבטיחה גם היא סופית את הישארותה בליגה.

המשחק היה ברוב שלביו בשליטה של האורחים, כשהוליכו מספר פעמים בהפרשים של שלושה עד חמישה שערים. שוער האורחים טולי ליבגוט הפגין משחק מעולה, כשעצר זריקות מכל מצב, כולל חמישה פנדלים. חולון הצליחה לחזור למשחק מספר פעמים, כשאחת מהן הייתה במחצית, אז התוצאה הראתה 12:12, אך לקראת הסיום שוב הצליחה נס ציונה לפתוח פער חשוב ולנצח בסיום 31:27.

יחד עם ליבגוט, בלט בשורות נס ציונה אבי עטון. עדן צרפתי הצטיין בשורות החולונים, שמחליפים מקומות עם רמת גן ויורדים למקום הלפני אחרון.

מחר (שלישי):

א.ס 'סטולי' רמת השרון – הפועל 'צרפתי ובניו' ראשון לציון (אולם אורנים רמה"ש, 19:30)
לרמת השרון זו הזדמנות טובה נוספת להיצמד אל מכבי תל אביב שבמקום הרביעי. עבור ראשון לציון זהו משחק חשוב, לאחר ההפסד בשישי האחרון לאס"א תל אביב וימים ספורים לפני הדרבי השלישי של העונה, שבא בזמן הכי קריטי מבחינתה. ראשל"צ לא יכולה להרשות לעצמה הפסדים במשחקים הללו, שיכולים לגרום לה אפילו באובדן המקום השני לטובת אס"א.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק