הקבוצה הכי טובה שהיתה להפועל

בעקבות העונה המדהימה שנותנת הפועל תל אביב שאלנו אדומים ותיקים האם זו הקבוצה הטובה ביותר שהיתה למועדון לאורך השנים. השורה התחתונה: הקבוצה הנוכחית לא פחות מוכשרת מאף הרכב שהיה למועדון, אבל היא עדיין צריכה לעמוד בכמה מבחנים

יום חמישי 25 פברואר 2010
שלמה חסיד
 העונה המדהימה שנותנת הפועל תל אביב מעלה את השאלה האם זו הקבוצה הגדולה ביותר בתולדות המועדון? בפורומים של אוהדי הקבוצה, הדיעות חלוקות, בעיקר מפני שצריך לזכור שהקבוצה הנוכחית לא תזכה כנראה באליפות.

 הרמנו טלפונים לאדומים ותיקים ושאלנו אותם את השאלה הזו. מבין אנשי המקצוע, עושה רושם שכולם מסכימים כי זאת הקבוצה הטובה ביותר שהיתה להפועל, אם כי לפניה עוד כמה אתגרים לפני שתיזכר בתור הגדולה ביותר..

משה סיני, שעשה ניסים בקבוצה בשנות השמונים וזכה עמה בשלוש אליפויות, אמר: "כייף לראות את הפועל משחקת. יש לה קבוצה מצויינת. לי היא מזכירה מאוד את הקבוצה שהיתה לנו בשנות השמונים כששלטנו בתל אביב. אני חושב שהפועל של היום לא פחות טובה ואולי אפילו יותר טובה מהקבוצה שהיתה לנו".

אם היינו מארגנים משחק בין שתי הקבוצות. מי היתה לוקחת?

"זה היה משחק פתוח לגמרי. אבל היום הכדורגל שונה. הכל נעשה מקצועני וקשה מאוד להצליח. כל הכבוד להפועל על העונה הגדולה שהיא נותנת".

שייע פייגנבוים, חלוצה האגדי של הפועל לשעבר, אמר: "זו אחת הקבוצות הטובות ביותר שהיו להפועל. אני לא סגור אם היא הכי טובה, למרות שזה בהחלט יכול להיות. בזמני היו לנו כשרונות כמוני, כמו בורבה, טיש, פרימו וכו'. היינו קבוצה ברמה גבוהה מאוד. היום הפועל זכתה לשחזר את הימים האלה".

מה בכל זאת ההבדל?

"אנחנו שיחקנו יחד כמה שנים. בשביל להגיע לרמה שלנו ואולי לעבור אותנו, הפועל תצטרך להתמיד במשך כמה שנים".

הכתבה הזו נערכה מספר שעות לפני משחק הגומלין במסגרת הליגה האירופאית בין הפועל תל אביב לקאזאן. רבים וטובים זוכרים את עונת 2001/2 ואת העפלה לרבע גמר גביע אופ"א, אך גם בעונה זו הפועל לא זכתה באליפות.

יעקב הלל שיחק בקבוצה בשנות בתחילת העשור, זכה עימה בדאבל ושיחק  בן היתר בקמפיין האירופי המרשים בראשית המילניום. הלל  אומר ש"הפועל מדהימה אותי כל פעם מחדש. היא הקבוצה הטובה ביותר בארץ, ואולי אפילו עולה על הקבוצה שהיתה לנו, בטח בחלק ההתקפי. אני חושב שההבדל הוא שאנחנו עברנו אז קבוצות גדולות יותר מאלה שמתמודדות היום עם הפועל, חוץ כמובן מקאזאן שאותה הפועל עדיין לא עברה".

גל סוקולובסקי, אוהד הקבוצה ומוזיאון מהלך בענייני הפועל, מסכם: "לדעתי זו כן הקבוצה הכי מוכשרת שהיתה למועדון. אבל בשביל להיות סופית הקבוצה הטובה ביותר שהיתה לנו, הקבוצה הזאת תצטרך לזכות באיזשהו תואר. אני מבין שיהיה קשה לקחת אליפות, אז מוכרחים ללכת בכל הכוח על הגביע".
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק