אוחיון לניצחון: ירושלים גברה על קאזאן

יורוקאפ: משחק נהדר של יוגב אוחיון (19 נק') הוליך לניצחון 73:82 על קאזאן הרוסית, וקיזוז 7 הנקודות מההפסד במשחק ברוסיה. מאצ'י לאמפה קלע 30 נק' לרוסים. גודס: "בשבוע הבא משחק גורלי". אוחיון: "האווירה כאן עושה הכל"

יום שלישי 23 פברואר 2010
שלמה חסיד

שבוע קאזאן: לאחר שהפועל תל אביב הושפלה מול רובין קאזאן, החזירה קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים קצת את הכבוד האבוד שגברה 73:82 על קאזאן הרוסית ומחקה את ההפסד 7 הנקודות מהמפגש הקודם בין השתיים. 

משחק נהדר של יוגב אוחיון עם 19 נק' פלוס 4 אס', שהוליך ברגעים הקריטים של המשחק את ירושלים לניצחון. כמו כן מהעבר השני, לאמפה ששיחק עוד בתחילת העונה במכבי תל אביב תפר 30 נק' במלחה, היה קשה מאוד לעצירה. 

לאחר הניצחון ירושלים מוצת בגאון במום הראשון בבית ותפגוש למשחק מכריע וגורלי את ולנסיה בשבוע הבא שוב במלחה החמים.

גיא גודס מאמן הפועל ירושלים: "אמרתי לצוות שאם ננצח את קאזאן הרווחנו משהו לאחר המשחק מול חולון, שאיבדנו בו ביטחון. נלחמנו על כל כדור, על הריצפה ובאוויר. ניצחנו אותם בריבאונד. עשינו עבודה מעולה כקבוצה, משחק הבא יהיה על העלייה. יהיה מדהים ואני מצפה שיהיו כאן אנשים על התיקרה".

"להם יש כסף אבל לנו יש הרבה לב. עשינו את זה בצורה משכנעת. ביום שלישי זה יהיה משחק על הכל. נגיע למשחק ביום שלישי ונקווה לנצח עוד קבוצה גדולה

השחקן המצטיין, יוגב אוחיון שסיים עם 19 נק' אמר בסיום: "הגבוהים מאוד עזרו היום. ההגנה הייתה מצויינת וזה עזר. נהנו עם אווירה נהדרת. המאמן נותן לי דקות וקרדיט, עם חבר'ה טובים כאן זה מצויין".

דיז'ון תומפסון: "הקהל כאן מדהים, הוא תורם לנו גם לאחר הפסדים. יוגב שיחק מצויין, הוא תרם לנו בתוך הצבע וזה עזר לנו מאוד לקלוע נקודות". 

מהלך המשחק:

רבע ראשון צמוד מאוד כאשר פופוביץ' מקאזאן היה חם וחד והיתרון 3 בלבד לירושלים (17:20).ברבע השני יושלים לקחה ותר יוזמה עם שרון שון שהתעורר מחוץ לקו השלוש. יוגב אוחיון אזר ביטחון והמארחת ירדה ביתרון 9 נקודות במחצית - 32:41.  

הרבע השלישי נותר בשליטת ירושלים, שהייתה חדה יותר גם בהגנה וגם בהתקפה. אוחיון וסימונס הגדילו את היתרון, שירד לקראת סיומו ל-7 בלבד - 53:60.

ברבע האחרון הפער של 12 נקודות של ירושלים הצטמצם עד ל-5 בלבד, כאשר טעויות בהגנה ובהתקפה החזירו את קאזאן לתמונה (62:67). 2 וחצי לסיום המשחק דז'ון תומפסון קלע שלה גורלית והיתרון שוב צמח לדו ספרתי (62:72). 

1:30 לסיום המהלך המשחק כאשר ריבאונד ענק של האנטר, קפץ לדאנק אדיר וסחט גם עבירה. המהלך הסתיים ב-3 נקודות ו-13 הפרש לירושלים (64:77). לאמפה עוד ניסה להלחיץ את הקהל במלחה (67:77) עם שלשה מהירה, אבל תומפסון עם 4 נק' רצופות הקפיץ שוב את מלחה לעננים. 

למרות זאת הדופק במלחה לא פסק והפעם בזכות קאזאן שהצליחה בפחות מחצי דקה לצמצם את ההפרש ל-9 נק' שנותרו 2.4 שניות לסיום (73:82). 

קלעו להפועל ירושלים:
יוגב אוחיון 19 נק' (4 אס'), טרה סימונס 16 נק' (7 ריב'), ברנדון האנטר 15 נק' (8 ריב'), דיז'ון תומפסון 14 נק' (9 ריב'), נעימי 13 נק', ששון 3 נק', פינקני 2 נק'. 

קלעו לקאזאן: מאצ'י לאמפה 30 נק' , פופוביץ' 13 נק', סאמויילנקו 9 נק', לונצ'אר 8 נק', ליידי 6 נק', ורמנקו 4 נק', זמיינסקי 2 נק'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק