בעל הבית השתגע

בזמן שכולם שואלים מה דוחף את הטייקונים החוצה מהכדורגל, יצאנו לברר למה בכלל הם נכנסים אליו? האם מדובר בצעצוע, שעשוע, ג'וק שקפץ להם לראש, הזדמנות לצאת מאלמוניות או שמא מדובר בעזרה לקהילה?

יום שלישי 09 מרץ 2010
שלמה חסיד
 בזה אחר זה נמלטים משדה הכדורגל שמות ממדורי הכלכלה. אלונה ברקת ודניאל יאמר עשו את זה השבוע, אגייאר לפני שבועיים, ומי יודע מה יקרה פה בשבוע הבא. כולם שואלים מה גורם להם לברוח, אבל פוסחים על השאלה החשובה באמת - מה פתאום הם בכלל נכנסים לכדורגל?

נכון, יש את עניין הפרסום, אך הרי לא תמיד הוא חיובי וגם לא ברור האם אין דרך אחרת להשיג פרסום.

ג'קי בן זקן, הבעלים של מ.ס אשדוד, אמר: "היות ובכדורגל אי אפשר להרוויח גרוש, וכולם יודעים את זה, יש פה הזדמנות גדולה לתרום לקהילה. כאשדודי גאה, מה שאכפת לי זה שלבני נוער יש מקום לגדול בו. מ.ס אשדוד היא בעייני פרוייקט חברתי. אני רוצה לתרום לעיר שלי, וזו הדרך שלי להחזיר למקום שגידל אותי".

איך בדיוק אתה תורם?

 "הדרך שלנו היא להשקיע בצעירים. המטרה היא לאפשר למי שחולם להפוך לשחקן, להגשים את החלום. כולם יודעים שאנחנו נותנים הזדמנות גדולה לצעירים, ככה אני מנחה את הצוות שלי. שחקן שמתחיל אצלנו בגיל ילדים, יכול להיות סמוך ובטוח שאם הוא באמת טוב, אצלנו הוא יגיע לבוגרים".

רוני מאנה, מתווך נדל"ן שלפני שלוש שנים נכנס לשותפות עם לוני הרציקוביץ' במכבי אמר: "מי שנכנס לכדורגל עושה את זה נטו בשביל פרסום. מי ידע מי זה לוני הרציקוביץ' לפני שהוא הגיע לכדורגל? עובדה שהיום לא שומעים עליו. הכדורגל זה במה בשביל אנשי עסקים להתפרסם. אומרים שפרסום שוהו כסף, אז  הם נכנסים".

 וזה נכון?

 "בוא נגיד שעובדה שהם חוזרים בהם. הפגנות האוהדים ליד הבית, חוסר השקט במשפחה והכותרות השליליות בעיתונות הספורט צמאת הדם גורמת להם להתלכלך בבוץ, וזה מה שמונע מהם להישאר".

משה דדש, איש עסקים ירושלמי אותנטי, מסר את בית"ר לאיש העסקים קובי בן גור. מאז כל שנה-שנתיים בית"ר מחליפה בעלים: "הכדורגל זה חיידק", מאבחן דדש. "ג'וק שקופץ לאנשים לראש ולא נותן מנוחה. יש פה בארץ עשירים שכבר יש להם הכול. זה כבר לא מרגש אותם לנסוע לחו"ל, להיראות בחברת דוגמנית צעירה או לאכול במסעדה. אבל המגע עם האוהדים, הפלאשים, השחקנים וכל מה שמסביב, גורם להם להכניס את היד לכיס".

זה חסר לך?

 "אשקר אם אגיד שבית"ר לא זורמת לי בדם, אבל אני לא חושב שאני בדרך חזרה. היום זה עידן התייקונים. טוב לי במה שאני עושה".

חיים ברעם, פובליציסט וסוציליסט, מסתכל מהצד: "הכדורגל נהיה צעצוע של עשירים. זה שעשוע לשעות הפנאי. מגיעים לכדורגל כל מיני דמויות שבחיים לא היית מאמין עליהם שהם יכנסו לביצה הזאת. ההחלטות שלהם לא ממש תואמות את הצביון של הקבוצות, ומכאן קצרה הדרך לפרידה. אלונה, למשל, דמיינה אחרת לגמרי את החיים במדבר. מה לעשות שהחיים בבאר שבע זה משהו שונה ממה שחושבים בתל אביב".

מה שקרה לאלונה ירתיע אנשי עסקים?

"לא. לדעתי הם באים מראש לכמה שנים,  וכשזה נמאס עליהם הם עוברים לפרוייקט הבא. ככה זה עם ריגושים. בסוף זה נגמר ועוברים לפרוייקט הבא".
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק