סלע ולוי הפסידו. 0:2 לצ'ילה

גביע הדיוויס: דודי סלע הצליח להילחם מול מאסו בפתיחה אך נכנע 6:4, 2:6, 2:6, 4:6 בתחילת הסידרה מול צ'ילה. גם הראל לוי נכנע 2:6, 6:3, 6:4, 6:4 לפרננדו גונזאלס וישראל מתרחקת מהשלב הבא

שבת 06 מרץ 2010
מערכת TELESPORT

מפגש הדייויס בין צ'ילה לישראל, במסגרת הסיבוב הראשון של הבית העליון 2010, יצא היום (שבת) לדרך עם ההתמודדות בין הטניסאי מס' 1 של ישראל, דודי סלע (66 בעולם) שנכנע 1:2 במערכות (6:4, 2:6, 2:6, 4:6) למחבט מס' 2 של צ'ילה, ניקולאס מאסו (92).

סלע הוליך ראשון במערכות, אך לא הצליחה אל מול תמיכת הקהל המאסיבית והיכולת הנהדרת של מאסו על משטח החימר. 

דודי סלע אמר לאחר המשחק: ""נתתי לו הרבה נקודות מתנה ונקודות קלות מדיי. אין ספק שלא הייתי במיטבי אבל אסור לשכוח שהוא שיחק טוב. הוא ברח מגב היד והזיז אותי עם הרבה טופ ספין". 

על הקהל הצ'יליאני שלא פספס את ההזדמנות לעודד את נבחרתו, אמר סלע: "הם עזרו לו בנקודות הקשות וידעו איך להרים אותו. מצד שני, הקהל הישראלי גם עשה הרבה בלאגן וכל הכבוד לו". 

"מאוד חשוב שנביא היום את הנקודה. אני מאמין בהראל ולמרות שזה נראה בלתי אפשרי על החימר אני חושב שהוא יכול לנצח. אם נגיע לזוגות במצב של 1:1 הכל פתוח". אמר סלע על הסיכויים לניצחון במפגש.

מהלך המשחק:

סלע פתח את ההתמודדות עם 3 טעויות לא מחוייבות, שהובילו לשבירה על ידי הצ'יליאני כבר במשחקון הפתיחה. המחבט הישראלי התעשת, שבר בעצמו ועלה ליתרון 1:2. אחרי שמאסו איזן ל- 2:2, המשחקון החמישי היה ארוך ומורט עצבים, ובסופו הצליח סלע לשמור על הגשתו ולעלות ל- 2:3. 

מומנטום מצוין של הטניסאי מס' 1 של ישראל, במסגרתו שמר על הגשותיו והשיג שבירה נוספת על יריבו, אפשר לו לעלות ליתרון 3:5. מאסו הגיב עם שבירה משלו וצימק ל- 5:4, אך דודי סלע שבר בחזרה בדרך לניצחון 4:6 במערכה הראשונה. 0:1 לסלע.

ב-4 המשחקונים הראשונים של המערכה השניה, שמר כל אחד מהטניסאים על הגשותיו. מאסו השיג שבירה על סלע במשחקון החמישי, וגם לאחריה המשיך את המומנטום ועלה ליתרון 2:4. הטניסאי הישראלי לא הצליח להתאושש, נשבר בשנית בדרך להפסד 6:2 במערכה השניה. שוויון 1:1.

המשבר של סלע נמשך גם בפתיחתה של המערכה השלישית, והוא נשבר כבר במשחקון הראשון. ההתאוששות לא הגיעה גם בהמשך, סלע המשיך לבצע טעויות לא מחוייבות, נשבר שוב ושוב ונכנע 6:2 במערכה השלישית. 1:2 למאסו.

במערכה הרביעית
דודי סלע נותר צמוד לכל אורכה בהשוואה אולם הצ'יליאני מאס ידע לשמור את עצמו מוליך בתוכה (4:5). המשחקון האחרון היה המותח ביותר, שלצערנו סלע נכנע והפסיד 4:6 ובמשחק כולו.

גם הראל לוי הפסיד - 0:2 לצ'ילה

במשחק הנוסף שנערך היום (שבת) הפסיד הראל לוי 2:6, 6:3, 6:4, 6:4 מול פרננדו גונזאלס ונבחרת ישראל בפיגור 0:2 מול נבחרת צ'ילה.

 כעת מה שנותר לנבחרת הישראלית זהו למעשה נס שהצמד 'אנדיוני' יגברו ביום ראשון מול גונזאלס ומאסו, ששיחקו היום. הפסד ידיח את ישראל ויעלה את צ'ילה לשלב רבע הגמר מול צ'כיה.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק