אוהדי סכנין - מהטובים בכדורגל שלנו

הטענות של אנשי מכבי פתח תקווה על אווירת טרור במגרש בסכנין מוגזמות. אני נוטה לחשוב שאוהדי סכנין פשוט התרגזו על השיפוט של שי שטרית, שליגת העל פשוט גדולה עליו

יום שני 08 מרץ 2010
שלמה חסיד
בשבת בערב ריפרשתי על אתרי האינטרנט, וידיעה לכאורה קטנה צדה את עייני. אנשי מכבי פתח תקווה, שאני באופן אישי אוהב ומכבד (הדובר שלהם לירן זילברמן בחור מקצוען ויוצא מהכלל) התלוננו על "אווירת טרור בדוחא". כמובן שהדברים הקשים והבוטים תפסו כותרת ראשית, והטוקבקים בהתאם.

ובכן חברים במלאבס, תורידו שני הילוכים. קודם כל מברוק על הניצחון, שנית שאפו על הקאמבק מאז שפרדי החליף את רוני לוי. שלישיית, קבוצה שהיו"ר שלה לשעבר הוא יו"ר ההתאחדות לכדורגל, צריכה לדעת שבכל מגרש שאליו תגיע, יגיעו טענות על קיפוח על כל שריקה מעוררת מחלוקת של השופט.

אבל מה שהכי חורה לי זה הניסיון לצאת חוצץ נגד אוהדי סכנין. עשרים שנה אני עיתונאי ספורט, הסתובבתי בכל המגרשים, בארץ, בחו"ל, בכדורגל ובכדורסל, ואנשים נפלאים כמו אנשי סכנין לא פגשתי יותר מדי פעמים.

האווירה באיצטדיון בדוחא פשוט מצויינת. אוהדי סכנין ידועים כהוגנים, שלא לדבר על ההנהלה הנפלאה של הקבוצה. הדובר מונדר חלאילה הוא אחד הטובים בענף, המנהל ג'מאל הוא בחור מסביר פנים, וגם המאמן מרקו בלבול עושה עבודה מצויינת וידוע כאדם אדיב. לכנות את אנשי סכנין הנפלאים כטרוריסטים זה היסחפות. 

לדעתי האישית, השופט שי שטרית לא בנוי למשחקים מועדים לפורענות. עובדה שגם במשחק הספציפי הזה הוא הצליח להיכשל. וכל מי שראה את המשחק מבין ללבם של אנשי סכנין.

תקוותי היא שמכבי פתח תקווה ואנשיה ילמדו מהמקרה הזה ולהבא יבררו את המלים שלהם, גם אם הדברים נאמרים אוף דה רקורד. כי לקרוא למישהו טרוריסט, אפילו בעקיפין, זה הוצאת דיבה נטו.
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק