החזרה לחיים של קנדה

הוא חתום על הניצחון האחרון של הפועל תל אביב על סכנין (אחרי שבישל לזהבי את שער הניצחון). הוא הפסיק לגמרי עם הבילויים, והפך למקצוען נטו. כך שינתה התקרית עם שי אבוטבול את הקריירה של עומרי קנדה

יום חמישי 11 מרץ 2010
שלמה חסיד
 ביום שני האחרון זכה עומרי קנדה ללא מעט שריקות בוז מאוהדי הפועל פתח תקווה. הם עדיין לא סולחים למגן הימני שהעדיף לעזוב אותם ולעבור להפועל תל אביב. שריקות הבוז היו מתוך קנאה לקנדה המשתפר  ששב והוכיח בשבועות האחרונים את כוחו.

עומרי קנדה הוא האיש שהיה חתום על הניצחון האחרון של הפועל, 0:1 בבית על סכנין. זה לא רק הבישול הנהדר לערן זהבי, אלא גם היכולת, ההתלהבות, והדברים שלא רואים בסטטיסטיקה, אבל בהחלט רואים במגרש, אותם דברים קטנים-גדולים שקנדה עשה בבלומפילד ביום ראשון בשבוע שעבר.

כל מי שהגיע  למשחק מול סכנין, ראה שקנדה השאיר מאחור את השטויות שהרסו לו את הקריירה, וחזר להיות אותו שחקן מצוין שהכרנו בעונתו הראשונה בהפועל תל אביב.

אני לא יודע מי בהפועל תל אביב לקח את קנדה בתור פרוייקט אישי, אבל רואים שהושקעה עבודה רבה בהברגת הברגים בראש של השחקן, שבעבר הסתמך יותר מדי על היכולת שלו, ושכח שבלי כמויות בלתי נדלות של לחימה, הוא לא יגיע לשום מקום.

בצד העובדתי, אחרי שהפועל מחלה לו על התקרית המכות עם שי אבוטבול לפני שלושה חודשים, קנדה הבין - או יותר נכון מישהו גרם לו להבין - שהקריירה שלו הגיעה לקו פרשת המים. שאם עכשיו הוא לא ייקח את עצמו בשתי הידיים והרגליים, זה סוף הסיפור שלו, והכול בתחילת שנות העשרים לחייו.

קנדה ישמח בודאי לשמוע שהוא לא השחקן הראשון ולא האחרון שעשה שטויות בגיל צעיר וחזר לעצמו. שחקנים רבים וטובים מעדו, איבדו את הדרך, וחזרו לעצמם אחרי שהבינו כי הם בדרך לגיהנום. כשדדי בן דיין, למשל, נזרק ממכבי תל אביב, הוא הבין שבחיים צריך לעבוד קשה בשביל להצליח. היום הוא משחק בתפקיד מקביל לזה של קנדה באגף השני של האדומים, ונחשב לטוב בארץ בנישה שלו.

נותר רק לקוות שאחרי שהקריירה של קנדה כבר נקלעה למוות קליני וחזרה למסלול, הוא יבין היטב שבחיים יש רק דרך אחת להצליח: להיות מקצוען ללא סייגים, לתת את כולך באימונים ובמשחקים, לשמור על סגנון חיים סולידי, ואף פעם לא לנתק את הרגליים מהקרקע.

ואם קנדה יידבק בדרך הטובה, מחכים לו עוד שנים רבות בשפיץ העליון של הפירמידה. לי אישית יש הרגשה שאם הוא ימשיך לשמוע לאנשים שמנחים אותו כרגע, לא רק שהוא יציל לעצמו את הקריירה אלא שהוא גם יגיע למקומות שמעולם לא חלם להיות בהם.
  

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק