רוצים שהאוהדים יחזרו לעודד

הפועל רמת גן, הקבוצה המפתיעה של העונה, מתמודדת לא רק עם צרות כלכליות, אלא גם עם חרם האוהדים מאז עברה לשחק בוינטר. בקבוצה קוראים לאוהדים לחזור ליציעים לקראת המשחקים המכריעים של העונה

שבת 13 מרץ 2010
שלמה חסיד
 אחת הקבוצות המתרקות בנוף הכדורגל השומם שלנו היא הפועל רמת גן, שהעונה חזרה לליגה הראשונה, ובינתיים מצליחה לצוף במים העמוקים שאליהם נקלעה. כל זה למרות שאוהדי הקבוצה הכריזו עליה חרם מאז העתיקה את מגוריה לאיצטדיון וינטר השנוא. 

רמת גן עוברת ימים לא קלים. הבעלים ירון קוריס יעזוב ואוהדי הקבוצה מודאגים.  ההתאחדות לכדורגל הסכימה להעביר את ניהול הקבוצה באופן מיידי לידי מנהל אחר, עו"ד שחר בן עמי, שהיה בעבר חלק מקבוצת הניהול של הפועל תל אביב,  החשש הגדול הוא כי רמת גן תיאלץ לעבור הליך של פירוק ושחקניה לא יזכו לשכר.

אך, כאמור, זו לא הבעיה היחידה. לחלק מהאוהדים פשוט נמאס מויטנר והם הפסיקו להגיע למשחקים. כזכור, ההתאחדות לא אישרה לרמת גן לשחק במכתש, והפועל רמת גן נאלצה לנדוד לספארי. אז מה יקרה אם רמת גן והאם חרם האוהדים יוסר? שאלנו מספר בעלי עניין..

שימי ריגר, איש טלביזיה ואוהד הקבוצה, אמר: "עברנו השנה משבר גדול אחרי פתיחת העונה הטובה שלנו. שחררנו את קובי חסן שהיה הלב שלנו, ובינתיים הצלחנו לחזור לעצמנו. בני יהודה עשו לנו בית ספר בסיבוב הקוןדם אצלנו בוינטר, והפעם גמלנו להם. אני מבסוט מהקבוצה".

האם הקהל יחזור?

"האוהדים שלנו שונאים את וינטר, שזה מגרש שמזוהה עם הכח, היריבה הגדולה שלנו. אני מגיע למשחקים בשביל לעודד את הקבוצה ולא בשביל המגרש. בסיום הליגה אנחנו הולכים להתמודד עם כל קבוצות התחתית ועם האוהנדים שלנו זה יהיה הרבה יותר קל".

גילי קופלר, 40 שנה אוהד ר"ג, אמר: "האוהדים שלנו מפונקים. אין אחד שיותר אוהב ממני את המכתש, אבל מכאן ועד להחרים את הקבוצה הדרך ארוכה. מה? ירון קוריס ויובל נעים לא רוצים לשחק במכתש? בודאי שהם רוצים. ואם בכל זאת אנחנו בוינטר, כנראה שיש  לחכך סיבה מוצדקת".

 תן ציון לקבוצה.

"עד עכשיו אנחנו מצליחים מעל ומעבר לציפיות. נקווה להמשיך ככה, כי ככל שהליגה מתקדמת זה נעשה יותר קשה".

יוני מורג, עוד אוהד שרוף, כועס: "לא ברור לי למה צריך להעניש את השחקנים ולמנוע מהם עידוד בליגת העל. בסדר, עד עכשיו היתה שביתה. מעכשיו צריך לשים הכול בצד למען הצלחת הקבוצה. אני מקווה שהניצחון על בני יהודה, כמו גם הניצחון הגדול בנתניה, יגרום לאוהדים להבין שיש חיים בליגת העל, ומטב שהם יחזרו כי צריכים אותם".

קובי מוסא, שחקן הקבוצה, מודע לבעיה: "חבל מאוד שאנחנו לא משחקים במכתש אבל זה המצב. אם האוהדים שלנו היו איתנו היה לנו עוד 10 נקודות, ואם היינו משחקים במכתש היו לנו עוד 20. בינתיים אנחנו בוינטר ואני קורא לאוהדים לחזור, כי אנחנו צריכים אותם. הקהל שלנו ידוע כתומך ונלהב, ולנו השחקנים הם מאוד חסרים. אשמח מאוד אם המחלוקות יפתרו והם יחזרו לעודד".

האמנת שתנצחו את בני יהודה?

"אני חושב שהפועל רמת גן יכולה לנצח כמעט בכל מגרש. המטרה שלנו היא פלייאוף אמצעי ואני מאמין שנגיע לשם".

איציק לוי, המנהל המסור של הקבוצה, מסכם: "בסך הכול ההרגשה שלנו טובה כי גם הנוער שלנו במקום הראשון, וגם הבוגרים מנצחים. אנחנו עובדים קשה מאוד כדי להצליח וכשיש ניצחונות כמו נגד בני יהודה זה נותן כוח להמשיך".

 מילה לאוהדים?

"מצפים לנו עכשיו שלושה משחקים קשים מאוד, ואנחנו רוצים אותם יחד איתנו כי איתם יהיה לנו הרבה יותר קל".
  

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק