עמנואל אל תבכה

עמנואל רוזן, אוהד שרוף של הפועל ת"א, יצא מיד בסיום משחק התיקו של קבוצתו מול הפועל פ"ת בטור זועם והפנה אצבע מאשימה למתקן העלוב באורווה ולקבוצה המגעילה של אלי מחפוד. לאסף בילגורי יש תובנות אחרות

יום שלישי 09 מרץ 2010
אסף בילגורי
מיד בסיום המשחק של הפועל ת"א מול הפועל פ"ת, פירסם עמנואל רוזן, אוהד מושבע של "האדומים" טור באתר האינטרנט ONE. רוזן, עיתונאי מכובד ומוערך, מיהר להכפיש את הפועל פ"ת, אותה הוא כינה בין היתר "קבוצה מגעילה" ו"קבוצה "שמוציאה שם רע לליגה". 

אפשר להבין את התיסכול של רוזן, שרואה את תואר האליפות חומק מידי "האדומים" אבל במקום להוציא את תיסכולו על הפועל פ"ת, שהיתה טובה מהפועל ת"א, כבשה שער חוקי (בניגוד לשער של דה סילבה) והחמיצה בתוספת הזמן הזדמנות נהדרת להשיג ניצחון, מוטב שיפנה את זעמו לכתובת האמיתית לכך שהפועל ת"א כבר רחוקה 11 נקודות ממכבי חיפה ולכתובת הזו קוראים הנהלת הפועל ת"א.

על פי המהלכים של מוני הראל, טביב וחבריהם בחודשיים האחרונים, עושה רושם שהם עשו פשוט הכול כדי לא לזכות באליפות. אפשר להבין את המכירה של סמואל יבואה לגנק תמורת כסף גדול, אבל כאשר היא מביאה מחליף כמו בויאן ראצ'וניצה ב-400 אלף יורו, בהמלצתו של "סוכן העל" ג'ובאני רוסו, לא פלא שהשחקן הקרואטי מבלה יותר על ספסל המחליפים מאשר על כר הדשא ואיתי שכטר נותר החלוץ הטבעי היחידי בסגל של הקבוצה אשר מתיימרת לזכות באליפות. עם כל הכבוד לערן זהבי ומהארן לאלאה, אלה לא שחקנים שיכולים להוביל קבוצה לאליפות.

הפארסה נמשכה עם מכירתו של מיכאל זנדברג לבני יהודה. נכון, זנדברג לא נתן עונה גדולה בהפועל, אבל קשה להבין את השיקול במכירתו של קשר שמאלי עם ניסיון כה רב, במיוחד לאור העובדה שבהנהלה ידעו שנמניה ווצ'יצ'ביץ, הקשר השמאלי הקבוע של הקבוצה נפצע וסיים את העונה. כדי להשתיק את האוהדים של הפועל ת"א, רכשה הקבוצה שחקן בעל שם עולמי - דניאל דה רידר קוראים לו. שחקן שהובא בכסף גדול למרות שלא מצא את מקומו בשום קבוצה בה שיחק בשלוש העונות האחרונות ומאז הגיע הוא "מבלה" יותר בחדר הטיפולים מאשר על כר הדשא.

יחד עם דה רידר, הגיע להפועל ת"א שחקן נוסף מבטיח. מגן ימני בוליבאני העונה לשם מיגל הויוס. שחקן ששוחרר עוד לפני שהספיק לפגוש את האוהדים האדומים בשער חמש, מה שהשאיר את אלי גוטמן בעמדת המגן הימני עם מגן אחד שלא יודע לעשות הגנה ומגן אחד שלא יודע לעשות התקפה. ההוכחה האחרונה שהנהלת הפועל ת"א לא באמת רוצה לזכות באליפות, הגיעה רק לפני כמה ימים, כשביבארס נאתכו, אחד משחקני העונה של גוטמן נמכר לקאזאן. נכון, מוני הראל קיבל עבור נאתכו צ'ק שמן במיוחד, אבל מישהו יכול להעלות על דעתו שיניב קטן למשל, יימכר מחיפה לפני תום העונה? או מישהו באמת חשב שגולאסה ישחק העונה ביציעי האולימפיקו, במקום לעזור לחיפה במאבק האליפות?

אז לפני שבהפועל ת"א בוכים ומוציאים את תיסכולים על היריבות שלהן שבאות להרוס ולא משחקות כדורגל, כדאי מאוד שיסתכלו מה קורה בתוך המערכת שלהם, כי אף אחד אחר לא אשם בעובדה שמאבק האליפות בליגת העל נסגר, חוץ מאנשים שם למעלה, שאולי באמת קיוו שזה יקרה, אחרת קשה להסביר את ההתנהלותם המביכה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק