ושוב: אסא מחזיקת הגביע

כדוריד: במשחק גמר גביע המדינה שנערך ברעננה הפתיעו שחקני אס"א את הפועל ראשל"צ עם ניצחון 26:29, והוכיחו כי הענף קיים גם מחוץ לגבולות עיר היין. הקבוצה של בוטנקו חובקת את התואר בפעם השלישית ברציפות, בזכות משחק ענק של לוין וסאריץ'

יום שלישי 09 מרץ 2010
שלמה חסיד
כבר תשע שנים שהפועל ראשל"צ לא זוכה בגביע המדינה, והערב (שלישי) בגמר הגביע ניסו אדומי עיר היין לזכות סוף סוף בתואר. אלא שהם נתקלו בקבוצה הלוחמת של אולג בוטנקו שהובילו כל המשחק ולבסוף ניצחו בצדק, 26:29, אולי בדרך לדאבל ולעונה היסטורית.

מישה לוין, שוער אס"א, יירט במיומנות את כל ניסיונותיה של הפועל להבקיע, ומריו סאריץ', שחקן הקבוצה, תירגם זאת להבקעת שמונה שערים לזכות אס"א - דבר שהוביל במישרין לזכיה בגביע.

"כל השחקנים שלנו תרמו לניצחון", אמר המאמן בוטנקו בסיום. "הגביע פשוט הגיע לנו". הקפטן איציק חליפי הוסיף: "אני מקדיש את הניצחון לכל משפחת אס"א תל אביב. עכשיו ננסה להשלים דאבל". 

המשחק עצמו היה צמוד לכל אורכו, כשבמחצית ירדו הקבוצות להפסקה עם 12:15 לאס"א. החצי השני נפתח בבליץ של אס"א, כשסאריץ' מבקיע שלושער רצוף, ומעלה את קבוצתו ל-6 נקודות יתרון. ראשון עוד הספיקה לחזור בזכות מבצעי יחיד סוחפים של עידן מימון, אבל בערב כזה הכל היה קטן על השוער המדהים לוין. 

בוטנקו, שהבין לאן הרוח נושבת, השאיר את החלוץ סאריץ' על המגרש לכל אורך שישים הדקות וזה גמל לו ביכולת נדירה ובהבקעת שמונה שערים בערב המדהים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק