משחק העונה של מכבי

רק ניצחון על ריאל במדריד יהפוך את העונה הזאת למשהו מיוחד מבחינת הצהובים. להגיע להצלבה זה לא נחשב להצלחה מבחינת הצהובים, שתמיד שואפים להיות בפיינל פור

יום חמישי 11 מרץ 2010
שלמה חסיד
האמת, אני לא מקנא בפיני גרשון. לפעמים אני מסתכל עליו מהצד ושואל את עצמי אם הייתי מוכן להתחלף איתו. התשובה: גבולי מאוד.

למכבי תל אביב  יש בעיה כרונית. היא בנחיתות תקציבית מתמדת לעומת הקבוצות מהדרג הבינוני באירופה. הבעלים, בצדק, לא שמים את היד בכיס, כי כל דולר שישקיעו לא יחזור אליהם. מצד שני, הציפיה היא תמיד להגיע לפיינל פור. כלומר, גם עונה כמו זו, שהיא סבירה פלוס מינוס מבחינת הצהובים, לא מרגשת איש. הקהל פה צמא להצלחות, ואם אין פיינל-פור, זאת סתם עונה, בלי שום דבר לספר לנכדים.

אני מסתכל על פיני מקרוב. כל העונה אני יושב חצי מטר ממנו במסיבת העיתונאים. הוא אף פעם לא נראה לי שמח. הוא תמיד בלחץ. תמיד מרגיש כמו שניצל על המנגל. אחרי כל הפסד שותים אותו. כשיש ניצחון, הקרדיט הולך לשחקנים. ורק אחרי ניצחונות גדולים, כמו נגד סיינה בשבוע שעבר, נזכרים שיש למכבי גם מאמן ופיני מקבל חתיכה או שתיים מעוגת התהילה.

תאמינו לי שאני יודע על מה שאני מדבר כשאני אומר לכם שבגלל הדברים האלה אף מאמן באירופה לא מוכן לעבוד במכבי. מסינה, אובראדוביץ', ואפילו דיוויד בלאט, לא מוכנים לשמוע על מכבי, כי הם יודעים מה גודל הלהבות כאן, כמה התקשורת מציקה, הקהל מלחיץ, ועוד לא דיברנו על ההנהלה הדומיננטית שרוצה שיהיה לה דיבור בצד המקצועי.

ולמרות כל זאת, הערב יש לפיני גרשון הזדמנות בלתי חוזרת להפוך את העונה הזאת לגדולה. אם הוא ינצח את ריאל, וזאת לא משימה כל כך קשה כמו למשל לנצח את ריאל מדריד בכדורגל עם קבוצת הכדורגל של מכבי תל אביב, דרכו לפיינל פור בפריז נראית בטוחה.

על הפסד הערב אני בכלל לא רוצה לכתוב. כל הדיוט מבין את המשמעות, ואנחנו יודעים טוב מול מי מכבי תצטרך להתמודד בהצלבה, בלי יתרון ביתיות (רמז: מה שר ג'ו עמר?).   

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק