עיר בהיסטריה

זקני פתח תקווה לא זוכרים דרבי כל כך לוהט. מכבי והפועל מגיעות בתנופה, הכרטיסים נחטפים, וגם הגמבלרים לא מצליחים לפענח מי כאן הפייבוריט. גבירותי ורבותי, התקווה

יום שישי 12 מרץ 2010
שלמה חסיד
 מאז ימי יואל משה סלומון, ממיסידי פתח תקווה, לא היו יותר מדיי דרבים לוהטים כמו זה שעומד להתרחש באורווה ביום שבת. שתי המלאבסיות, מכבי והפועל,  מגיעות למשחק במומנטום מצוין, והעימות בין הקבוצות מסתמן כמשולש קלאסי בטופס הטוטו. למרות הכול ניסינו לפזר את העשן מעל הדרבי, כשצלצלנו לשני הצדדים לברר מה העניינים.

שינו זוארץ, יו"ר המארחת, אמר לנו: "מי שיהיה יותר טוב במשחק הזה ינצח, ואף אחד לא בא כפייבוריט. שתי הקבוצות נמצאות בתקופה טובה. אנחנו אחרי שלושה נצחונות רצופים, הפועל עשתה תשעה משחקים ללא הפסד ונראתה מצוין נגד הפועל תל אביב ביום שני. המשחק פתוח לחלוטין וזו תעודת כבוד לליגת העל".

 אומרים שהדרבי מעל הכל

"הדרבי משחק חשוב מאוד, ולא רק בשביל האוהדים. אבל את זה אפשר לומר לגבי שתי הקבוצות. כולם רוצים לנצח, ואני מאמין שיהיה משחק טוב והוגן, ומי שתהיה ראויה לניצחון תזכה בו. אני מקווה לנצח אבל יודע שיש יריבה נחושה ממול".


לירן זילברמן, דובר מכבי פ"ת, בכוננות: "בהחלט יש תכונה רבה בעיר לקראת המשחק, 1,000 כרטיסים כבר נמכרו לקראת ההתמודדות, וברור לכולם שהמגרש יהיה מלא. אנחנו יוצאים במבצע לאוהדים שלנו, כשמי שיסמס את המילה כחול ל-4949 ישתתף בהגרלה של שני מסכי אל.סי.די למחשב, ואלף האוהדים הראשונים שיגיעו למשחק יקבלו מאיתנו חולצות. אנחנו בהחלט קוראים לאוהדים לבוא למשחק ולעודד את הקבוצה. תהיה מכירה מוקדמת במגרש ביום חמישי משעה ארבע עד שמונה, וביום שישי משעה 11 עד 2 בצהריים"

ולגבי הכדורגל נטו?

"האמת שזה משחק רגיל על שלוש נקודות. ברור שאנחנו רוצים לנצח, אבל את זה אפשר לומר לפני כל משחק".

זאביק זלצר, מותיקי אושיות הכדורגל בעיר, שיחק בעבר במכבי ואימן בשתי קדנציות את הפועלץ זלצר מפרשן: "מגיע לשתי הקבוצות צל"ש מיוחד על התקופה האחרונה, שהחלה בהחלפת המאמנים. פרדי דוד עשה קסמים במכבי מאז שהחליף את רוני לוי, וגם אלי מחפוד שירש את דני ניראון עושה את אותו הדבר בהפועל. מכבי עושה דברים יפים ומציגה שחקנים צעירים ומוכשרים, וגם הפועל בהתקדמות נהדרת. הקבוצה מאומנת, משחקת מסודר, עושה דברים שעובדים עליהם באימונים והקרדיט מגיע למאמן ולהנהלה שהשקיטו את המערכת, פגעו ברכש ובינתיים תופסים מרחק מהקו האדום".

מי תנצח?

"אני רק יכול לההגיד שיהיה משחק טוב, כנראה עם שערים, וזה בהחלט המשחק הכי מעניין שיתקיים בשבת הקרובה".

אין כמעט קבוצה בישראל עם אוהדים כל כך דומיננטים כמו אלה של הפועל פתח תקווה. גילי טל, אוהד מוכר ביציעי הפועל פתח תקווה, אמר: "לא נשכח להנהלה של מכבי פתח תקווה את ההתבטאויות השחצניות שלהם נגדנו. בשבת אנחנו חד משמעית באים לנצח ולהראות מי הבוס בעיר. אנחנו הקבוצה הטובה יותר ונראה את זה בשבת".

מאיפה הביטחון? 

"ממה שקורה במגרש. תומר סיני עושה עבודה גדולה כבעלים, מחפוד פוגע מבחינה מקצועית,, השחקנים מספקים את הסחורה והתפקיד שלנו האוהדים זה לתת גיבוי לקבוצה ואם בדרבי לא נבוא לתמוך במועדון, אין לנו מה לבוא בטענות אם חלילה נפסיד".

ניסים קלדרון, ההיסטוריון של הפועל פ"ת, סיכם: "זה הדרבי האחרון שיהיה באורווה ואנחנו רוצים לסיים את זה עם ניצחון. הדרבי הראשון באורווה הסתיים ב1:1 כשבועז קופמן שלנו כובש את השער הראשון באורווה אי פעם. אני מאמין שגם הפינאלה יהיה שלנו".
   

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק