ידידות נוסח מוסקבה

טורניר הערוץ הרוסי הראשון: חניכיו של יצחק שום ספגו תבוסה ביתית 4:1 מול צסק"א מוסקבה, אך הבשורות הרעות יותר הן שיוסי אבוקסיס ומנואל ניירה נפצעו והם בספק לדרבי

יום חמישי 25 ינואר 2007
מערכת TELESPORT
 אם יצחק שום היה יודע שכך יראה משחק ה"ידידותי" מול צסק"א מוסקבה במסגרת טורניר הערוץ הרוסי הראשון, הוא היה מעדיף לבטל את קיומו של המשחק. 

האדומים פתחו הערב את הופעתם בטוניר הידידותי מול אלופת רוסיה וספגו מכה קשה, לא בגלל ההפסד הצורם, אלא בגלל הפציעות שספגו יוסי אבוקסיס ומנואל ניירה ספגו במחצית הראשונה. הרוסים הציגו משחק אגרסיבי מאוד, כאילו מדובר במשחק רשמי ופצעו להפועל שני שחקני מפתח. יוסי אבוקסיס וניירה פונו במחצית הראשונה ע"י אמבלונס לבית החולים ועדיין לא ברור אם ישחקו בדרבי. יוסי אבוקסיס סובל מחתך עמוק ברגלו. ניירה נפצע בקרסולו, אחרי תיקול חריף של ברזוצ'קי עליו. 

הא וכן היה גם משחק, בו ניצחה צסק"א בקלות 1:4.ז'ו, ואגנר לאב, וקראסיץ כבשו שלישייה לרוסים כבר במחצית הראשונה. טועמה השווה זמנית להפועל. איביצ'ה אוליץ הקרואטי קינח בפנדל לרוסים בדקה ה-55. במשחק הבא בטורניר תפגוש הפועל ת"א את שאחטיור דונייצק האוקראינית.

מחצית ראשונה: אבוקסיס וניירה נפצעו

שלוש דקות בלבד לקח לרוסים לעלות ליתרון ראשון. צסק"א מצאה את הגנת הפועל לא מוכנה, ואגנר לאב פרץ מצד שמאל ושלח רוחב לז'ו , שמקרוב דחק פנימה וקבע 0:1 מהיר לאורחים.

הרוסים שיחקו בצורה אגרסיבית מאוד והפועל ת"א איבדה שני שחקנים במחצית הראשונה בשל פציעות. מנואל ניירה, הצי'ליאני הוחלף כבר בדקה ה-17 על ידי גילי ורמוט. יוסי אבוקסיס הקפטן של הפועל, נפצע גם הוא בתיקול חריף עם ברזוצקי והוחלף ע"י שי אבוטבול.

בדקה ה-33 הגיע השיויון של הפועל ת"א במהלך אופייני. יגאל אנטבי קיבל כדור עומק ושלח רוחב מצד שמאל, הישר לרגלו של טועמה, שברגל שמאל שלח לפינה הרחוקה. 1:1 בבלומפילד.

9 דקות לקחו לרוסים להחזיר לעצמם את ההובלה. ואגנר לאב המצויין הוכיח איזה שחקן נדיר הוא, כאשר קיבל כדור כ-16 מטרים מהשער של הפועל, הסתובב באומנות על דני בונדר ומול אלימלך בעט לקורה ופנימה. 1:2 לצסק"א.

מיד אחרי השער של הרוסים, יצאה הפועל ת"א למתפרצת, בה מצא עצמו אליניב ברדה לבד מול אקיפייב, אך השוער הרוסי הצליח להדוף.

הרוסים כבשו את השלישי על סף ההפסקה. קראסיץ' קיבל כדור כ-16 מטרים משערו של אלימלך ובעט כדור מסובב שהפתיע את הלימלך ונכנס פנימה. 1:3 לצסק"א.

מחצית שנייה: הפסד צורם

יצחק שום ערך חילופים רבים במחצית השנייה, וצסק"א המשיכה לדרוס. בדקה ה-55 עלו שוב הרוסים על הלוח, כאשר ואגנר לאב הוכשל בתוך הרחבה. איביצ'ה אוליץ' הקרואטי דייק מהפנדל וקבע 1:4 לרוסים.

בדקה ה-66 הפועל כמעט וכבשה את השער השני שלה, כאשר שי אבוטבול בעט בעיטה חופשית למשקוף מ-18 מטרים.

בדקה ה-76 אוגבונה שוב מצא את הקורה, כאשר כדור גובה שקיבל ננגע בעוצמה לקורה.


הפועל ת"א:  אלימלך,בונדר, דואני, פההס, אנטבי, אבוקסיס, באדיר, דגו, ברדה, טועמה, ניירה 

צסק"א:
אקיפייב, איגנאשביץ,' א. ברזוצקי, ו. ברזוצקי, אלדונין, ז'ירקוב, רהימיץ', קראסיץ', דודו, ז'ו,  ואגנר לאב

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק