סופוט והלפרין מחכים למכבי בחצי הגמר

יורוליג: מחזור הסיום של הטופ 16 קבע: צסק"א מוסקבה תפגוש קאחה לבוראל ויטוריה ואולימפיאקוס את פרוקום סופוט ברבע הגמר. חימקי מוסקבה ומארוסי בחוץ. אם מכבי תעפיל לחצי הגמר היא תשחק מול סופוט או אולימפיאקוס

יום חמישי 11 מרץ 2010
מערכת TELESPORT

שלב הטופ 16 של היורוליג הגיע הערב (חמישי) לסיומו, וקבע את תמונת רבע הגמר. מכבי תל אביב - פרטיזן בלגרד, צסק"א מוסקבה - קאחה לבוראל, אולימפיאקוס - פרוקום סופוט וברצלונה  - ריאל מדריד.

בצל המשחק הדרמטי בין מכבי ת"א לריאל מדריד, גם קאחה לבוראל ויטוריה של ליאור אליהו ופרוקום סופוט הפולנית זכו בכרטיסים להצלבה.

הבסקים מויטוריה לא חלמו להגיע למצב בו יצטרכו לחכות עד המשחק האחרון בכדי להעפיל לשלב הבא, ואף פיגרו במהלכו בהפרש דו ספרתי, אך הצליחו לבסוף להגיע להארכה שבסופה ניצחו 90:102. ברבע הגמר יתמודדו הספרדים מול צסק"א מוסקבה, כשלרוסים יתרון ביתיות.

מירזה טלטוביץ' היה המצטיין עם 25 נקודות, מרסילניו הוסיף 16 ואילו ליאור אליהו הסתפק ב-6 נקודות ו- 2 חטיפות.

הפרש סלים בין ויטוריה לחימקי היה בעוכריהם של הרוסים, שהצליחו אומנם לנצח את אולימפיאקוס 83:96, אך בגלל הפרשי הסלים הפנימיים בבית הפסידו לבסוף את הכרטיס היוקרתי להצלבה.

על הפתעה נוספת בשלב הטופ 16 חתומה פרוקום סופוט, שאומנם ספגה תבוסה קשה 82:63, אך ההפסד לא הפריע לה לעשות את הבלתי יאמן ולפגוש את ווציץ' והלפרין מאולימפיאקוס בשלב ההצלבה.

ההפסד הכואב של מארוסי לפאו של אוברדוביץ' 82:79 חרץ את גורלם של מארוסי הצנועה, במשחק נוסף שהיה לפורטוקול בלבד ניצחה סיינה את פילזן 93:87.

בארסה לא התקשתה לנצח את פרטיזן בלגרד 64:82 ולסיים במקום הראשון בבית עם מאזן של 5:1, כשבמקביל הצליחה גם לנקום בסרבים שהביחו את הקטלונים במפגש הקודם באולם הפייוניר בבלגרד. ברבע הגמר, כאמור, קרב ספרדי מרתק בין ברצלונה לריאל מדריד.

בעקבות הניצחון 64:66 של מכבי ת"א על ריאל מדריד, ייפגשו חניכיו של פיני גרשון ברבע הגמר את פרטיזן בלגרד, כשיתרון הביתיות בצידם. במקרה בו תצליח מכבי לחלוף על פני פרטיזן בשלב רבע הגמר, היא תפגוש בחצי הגמר שייערך ב- 7 למאי בפריז את המנצחת ברבע הגמר בין אולימפיאקוס לסופוט.

משחקי ההצלבה יחלו ב-23 במרץ, ויתנהלו בשיטת הטוב מחמישה. שני המשחקים הראשונים יתקיימו אצל מחזיקת הביתיות, השניים הבאים אצל היריבה, ואם יידרשו למשחק חמישי, הוא ייערך בביתה של המארחת. 

תמונה: האתר הרשמי של טאו ויטוריה.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק