בקרוב לא במועצת ההימורים

הליגה משובחת ותחרותית, וככל שהשנים עוברות הפופולאריות של הענף גוברת, אבל במועצת ההימורים אי אפשר להמר על משחקי כדוריד. איך ולמה? יצאנו ובדקנו

יום שלישי 16 מרץ 2010
שלמה חסיד
 כל מי שעוקב אחרי משחקי ליגת בנק יהב בכדוריד יודע כי זו ליגה תחרותית, מעניינת, דרמטית וספורטיבית. ובכל זאת משחקי הליגה לא מופיעים בטופס הווינר, כך שלפחות מבחינה חוקית אין אפשרות להמר על תוצאות המשחקים מה שדוחק אותם אוטומאטית לקרן זווית. 

אבל האם לא הגיע הזמן שגם במועצת ההימורים יכירו בליגה הנהדרת הזאת, המשוחקת כל יום שישי, ויכניסו גם אותה למשפחת הספורט? מסתבר שהבעיה היא לא המועצה ומסתבר גם שאין פיתרון קרוב.

ירון מיכאלי, דובר איגוד הכדוריד, מסביר: "איגוד הכדוריד מפעיל לחץ על הגורמים הפוליטים המתאימים כדי שיכניסו את הכדוריד לווינר. שרת הספורט צריכה לעשות את זה, אבל כל הזמן היא מבטיחה שזה מה שיהיה וזה לא קורה. הליגה שלנו תוססת ומעניינת, רבים מאוד באוכלוסיה עוקבים אחרי המשחקים והגיע הזמן שהמשחק הזה יכנס לווינר".

וזה יקרה?

"בסוף זה יקרה, השאלה מתי. מועצת ההימורים,  תפקידה לתמוך בספורט, ואני לא חושב שזה בסדר שהכדורגל והכדורסל מקבלים הקצבות, והכדוריד שהוא ענף בכיר, לא מקבל".

רק לאחרונה התבטא בעניין מנכ"ל המועצה, עופר פרי. פרי נשאל במסיבת עיתונאים על התכנון העתידי לגבי משחקי כדוריד והבהיר: "אין לנו אישור לאפשר הימורים על ענפים אחרים שהם לא כדורגל או כדורסל. כל עוד המחוקק לא מאפשר זאת, לנו אין מה לעשות".

יוסי גבע, בעלי קבוצת הכדוריד האלופה מכבי ראשון לציון, ואחד מקברניטי הענף, אמר: "חשוב שהווינר יכיר בענף הזה לא רק בגלל שזה יכניס כסף, אלא גם בגלל שהחשיפה של המשחק תגדל בהתאם. התקשורת נותנת לקוראים שלה את מה שמעניין אותם, והם אוהבים להמר".

לדעתך הכדוריד מספיק אטרקטיבי בציבור?

"אנשים לא יודעים כמה הספורט הזה אטרקטיבי. אני מקבל תגובות בכל מקום. אנשים יודעים מתי ניצחנו ומתי הפסדנו, מתי הדרבי ומי לקח את הגביע. יש המון המון אנשים שהמשחק הזה חשוב להם, וזה יילך ויגבר אם הווינר ייתן יד".

גבע צודק. בשנים האחרונות יותר ויותר אוהדים מתעניינים בענף. ניב גואטה, מארגון השחקן ה-12 של אוהדי מכבי תל אביב בכדורגל ובכדורסל, הולך לכל משחק של מכבי ת"א בכדוריד, כיוון שהארגון שלו תומך בקבוצה במאות אוהדים בכל משחק: "אני חושב שבגלל שהליגה הזאת לא שיוויונית, ויש הבדלים גדולים בין צמרת לתחתית, יש הרבה משחקים שלא ניתנים להימור כי ההפרשים עצומים. ובכל זאת כשיש משחק צמרת נגד צמרת, או תחתית נגד תחתית, כמו שקורה בפלייאוף, שמתחיל כבר אחרי חצי ליגה, אפשר בהחלט להמר, וזה רק יוסיף".

לא הרבה אוהדים מגיעים לכדוריד

"שטויות. זה הענף הכי יפה שיש. אם האוהדים רק היו נחפשים יותר למשחק הזה הם היו מבינים כמה שהוא אטרקטיבי".

רובן יוסופולסקי, מאמן א"ס רמת השרון, סיכם: "זה חלק מהקיפוח שממנו סובל הענף. לא יכולה להיות הזנחה כזאת. באירופה מהמרים חופשי על הכדוריד, יש מדינות שהוא יותר אטרקטיבי מהכדורגל. כאן בעיתונים מתעסקים רק בכדורגל, טיפה בכדורסל, והכדוריד לא קיים, אז פלא שהווינר שכח אותנו? אני חושב שזה אבסורד, ולא יכול להיות שמבחינה ממסדית זה עובר, כי אין לי ספק שיש פה אי שוויון".
   

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק