רשמית: תשע נקודות הורדו לפורטסמות'

הנהלת הפרמייר-ליג הודיעה באופן רשמי כי לקבוצתו של אברהם גרנט יורדו תשע נקודות ולמעשה סיכוייה לשרוד בליגה הפכו לקלושים עד אפסיים. האל סיטי: דוואי מונה למאמן הקבוצה עד תום העונה

יום רביעי 17 מרץ 2010
מערכת TELESPORT
החל מהיום זה רשמי: לפורטסמות', הקבוצה שבמקום האחרון בפרמייר-ליג, הורדו תשע נקודות ליגה. כך הודיעה היום (רביעי) הנהלת הפרמייר-ליג בעקבות החלטת בית המשפט האנגלי.

בהודעת הפרמייר-ליג נכתב: "בעקבות ההחלטה של הנהלת פורטסמות', שקיבלה את אישור בית המשפט, על הליכה לכינוס נכסים וחוסר אפשרות לפרוע חובות יורדו מיידית תשע נקודות ממאזנה של פורטסמות'. הנהלת הפרמייר-ליג תדון עם מנהליה של הקבוצה כיצד ניתן לסיים את העונה באופן סביר ולא לפגוע בתחרות".

פורטסמות', אותה מאמן אברהם גרנט, נקלעה לחובות אדירים וראשי הקבוצה ניסו למנוע את הורדת הנקודות ואף אופציה של פירוק הקבוצה. אתמול הודיעה קהבוצה סופית כי היא תפתח בהליך של כינוס נכסים. לפורטסמות' יהיו החל מהיום 10 נקודות ליגה בלבד ובשל כך תמשיך להיות במקום האחרון, כשנותרו תשעה משחקים עד סיום העונה.

ההנחה היא שאם פורטסמות' לא תנצח כמעט את כל משחקי הליגה הנותרים, היא לא תוכל לשרוד בפרמייר-ליג ולמעשה החלטת הליגה גרמה סופית לירידת הקבוצה לליגת המשנה.

בהנהלת הפרמייר-ליג הוחלט לפני מספר שנים להעניש קבוצה שהולכת לפירוק נכסים בהפחתת תשע נקודות. בישראל הליכה לפירוק במהלך העונה גורמת להפחתת עשר נקודות.

האל סיטי: דאווי מונה למאמן הקבוצה

יום של בשורות עבור אברהם גרנט. באותה שעה בה הודיעה הנהלת הפרמייר-ליג על הפחתת תשע הנקודות, למעשה צעד המוריד את פומפי לליגת המשנה, הודיעה הנהלת האל סיטי על מינוי המאמן איאן דאווי.

הצפון אירי בן ה-45 אימן בעברו את אולדהאם, קריסטל פאלאס, צ'רלטון, קובנטרי וקווינס פארק ריינג'רס. בעונה שעברה עבד עם אלן שירר בצוות האימון של ניוקאסל. כעת הוא ידריך את האל סיטי בצוותא עם שוער העבר טים פלוורס וסטיב וויגלי. 

כאמור, אברהם גרנט היה מועמד בכיר להגיע ולאמן בהאל סיטי, הנמצאת מתחת לקו האדוום גם היא. כעת מסתמן כי גרנט יסיים את העונה בפורטסמות'. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק