באים לנצח את ביתר

בהפועל רעננה מפנטזים שניצחון על הצהובים בשבת יוציא אותם מהצרות בתחתית, וייתן את האות לקאמבק שסופו הי/שארות בליגה. המאמן, השחקנים, ההנהלה וגם האוהדים של הקבוצה שבעבר נחשבה לסוס השחור של יריבותיה, לא מתביישים לדבר חופשי על שלוש נקודות בשבת

יום שישי 19 מרץ 2010
שלמה חסיד
 כבר כמה ימים מדברים בהפועל רעננה רק על דבר אחד - איך הם מנצחים בשבת את בית"ר ירושלים ויוצאים למסע קאמבק שסופו הישארות בליגת העל. בקבוצה הנחמדה מהשרון, שבעברה נחשבה לסוס שחור עבור יריבותיה, החליטו לצאת למתקפת נגד ולהישאר בליגה למרות התחזיות.

עמי וזאנה, שהחליף לפני שבועיים את אלי כהן בעמדת המאמן, אחרי שהוקפץ ממחלקת הנוער, בטוח בעצמו: "חשבנו שננצח בשבוע שעבר את עכו בקרב תחתית ולא נהיה חייבים לנצח את בית"ר, אבל הפסדנו לעכו ואין לנו ברירה אלא לבוא לנצח. בטח שלא יהיה קל, בית"ר בתנופה, יש לה שלושה ניצחונות רצופים, אמסלם הביא מפנה, אבל זו מלחמת אין ברירה".

נוח לכם לשחק בכפר סבא?

"זה לא עניין של נוחות. זה מצב נתון. זה הבית שלנו השנה ועם זה נצא למלחמה".

שאול סמדג'ה, שוער הקבוצה, הוא השחקן היחיד שכבר טעם בעבר ניצחון על הירושלמים: "ניצחון על בית"ר יכול לשנות את כל התמונה", הוא מפרשן. "אנחנו השחקנים מאמינים שאנחנו יכולים לנצח כל יריבה, בטח בבית שלנו, אבל כשאתה עושה את זה בפועל, האפקט של הדברים כפול - גם על היריבות וגם עלינו השחקנים שלנו. אנחנו חושבים רק על ניצחון, כי זה מה שאנחנו צריכים".

יהיה קשה מאוד.

 "ברור, אבל זה הכדורגל, והגענו למצב שבו אנחנו כבר כמעט עם הגב לקיר. יש עוד מספיק זמן לשחק, אבל כאן בבית אנחנו חייבים את הנקודות".

לדעתך בית"ר מזלזלת בכם?

 "לא מתעסק ביריבה. אנחנו נותנים לבית"ר את כל הכבוד שמגיע לה, אבל גם רוצים ובאים לנצח".

גם ב"בית הבירה", משכנם של אוהדי רעננה, ברחוב בורוכוב בעיר, מאמינים בניצחון. השבוע ישבו שם לראות את הצ'מפיונס ליג, ובין גול לשלוק דיברו על בית"ר. עמוס רוט, מנהל הקבוצה, הגיע להוריד דרינק עם האוהדים ושחרר :"אמרתי לכולם מסביב לשולחנות שבשבת אנחנו מנצחים את בית"ר. בהתחלה הם הסתכלו עליי כמו על מי ששתה יותר מדי, אבל יש באימונים שלנו אווירה שאנחנו עושים את זה. אנחנו מאמינים בעצמנו והולכים עם ההרגשה הזאת".

ולא תתאכזבו בשבת?

"לאופטימיות הזאת יש סיבה. היא מגובה בעבודה המאומצת שמשקיע כל אחד אצלנו. השחקנים, המאמן, והצוות. אנחנו כבר מחכים לשבת ונושמים רק את המשחק".

גם אוהדי רעננה כבר נכנסו לשגעת בית"ר. דדי קישון, מ"אולטרא'ס רעננה", אמר: "בית"ר לא סופרת אותנו כי המשחק הזה לא חשוב לה. היא כבר בפלייאוף העליון והשחקנים שלה ישמרו רגליים לגביע ביום רביעי נגד מכבי. אם נפתח חזק, נבקיע מהר, נשחק אגרסיבי כמו בתחתית ונרצה יותר, אנחנו ננצח".

יש התארגנות מיוחדת אצל האוהדים?

"יש טירוף בית"ר. יש לנו כמה מאות של אוהדים שמתכוננים לבוא ללויטה ולתת דחיפה. אני מאמין שאוהדי בית"ר יקבלו מאיתנו פייט חזק, ושננצח גם בעידוד".
     

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק