בלבול מוח בערוץ 2

הסרט של אילנה דיין היה אחד מהסרטים המביכים ביותר בתחום הספורט ששודרו בשנים האחרונות בערוץ 2. אוסף של אירועים היסטוריים שפורסמו כבר בכלי תקשורת אחרים, מרואיינים אינטרסנטיים וחצאי שמועות שלא מבוססות על כלום

יום שישי 19 מרץ 2010
דורון ברגר

 חיכינו, חיכינו. נכון, גם שידורי הפרומו לא הבטיחו גדולות ונצורות, אבל בכל זאת אילנה דיין יח"צנה בעצמה את הסרט אודות אבי נמני, שהיה אמור לחשוף בפנינו את הצד האפל של הכוכב הגדול ביותר בספורט הישראלי. 

ניתן לסכם זאת במילה אחת, אכזבה.  אלה שאז נעשה חסד עם יוצרי הסרט ולכן נאמר זאת כך - זאת הייתה פשוט בושה וחרפה של עיתונות.

אילנה דיין ואריק וייס הזכירו לנו איך אפשר לעשות סרט ע"י איסוף מידע מחומרי הארכיון. Google לא היה יכול לעשות את  זה טוב יותר. דיין, במסווה של תחקיר עיתונאי מעמיק, פשוט סיפרה את מה שכל חובב ספורט בכלל וחובב אבי נמני בפרט, כבר מכיר. פה ושם היה נדמה כי לפנינו פרט בלתי מזוהה, אבל באמת היה רק נדמה, מכיוון שאת כל הסיפורים הללו כבר שמענו
כבר הרבה יותר מפעם אחת. 


אבי נמני חוגג אליפות. 4 אלף של חיילים בשירות סדיר למענו

הבנו כבר שאבי נמני הולך לבר מצוות ולבריתות והבנו גם שזאב רוזנשטיין ויוסי הררי נמנים עם חבריו הטובים. הסיפורים הללו פורסמו בכל מקום. סיפורו של אסף מנשרוב פורסם בהרחבה רק בשנה האחרונה בעיתון הארץ ואין פורום אוהדים שלא ערך עשרות דיונים מהאחים תום ואסף מנשרוב. אבל כנראה שלהדיח את קפטן הקבוצה זה בסדר ולא לנסות לשתף את תום מנשרוב, אחד הכישרונות היותר קטנים שגדלו בקרית שלום, זה פשוט אסון לאומי.

אז נכון, נמני הוא לא טלית שכולה תכלת, אבל מעטים האנשים שיגידו עליו מילה רעה. ומי בעצם מעיז לדבר עליו רע? מנשרוב, שהודה שהסתבך בבעיות כלכליות קשות ונמני לא בדיוק עזר לו להשיג כמה מאות אלפי שקלים. חיים שדמי שהוכה בשני אירועים שונים ואיש לא הוכיח עד היום שיש להם קשר ישיר לאבי נמני. ומעל כולם, העורך לשעבר של כותב שורות אלה, רמי רוטהולץ.

אני מכיר היטב את רוטהולץ. הוא בחור רציני, מעולם לא רבתי או הסתכסכתי איתו. יש לי הערכה לא קטנה אליו, אבל בחייאת רמי, מתי תפסת את אבי נמני לשיחה ומה אתה בעצם יודע עליו חוץ מלספר שיש לו צבא של 3 ו-4 אלף איש, שזה כל מי שמגיע לאצטדיון יכול לראות גם בלי דברייך המלומדים.

הטענה העיקרית של אוהדי מכבי תל אביב הייתה בשבועות האחרונים לא נגד אילנה דיין. היא הייתה נגד אנשים מתוך המערכת עצמה, שיושבת בקרית שלום, שהם אלו שהתסיסו את האווירה וגרמו באופן ישיר להפקתו של הסרט. מכיוון שבסרט לא פורסם שום דבר חדש, סביר להניח שאותם גורמים רק יפסידו מהמהלך, שהועיל בעיקר לאילנה דיין.

ובכל זאת, משהו אחד טוב כן היה בסרט והוא הראיונות בקפריסין עם ניר קלינגר וברוך דגו. אפשר לומר את הכל על השניים, אבל הם ללא ספק הגיבורים הטראגיים מכל פרשת נמני. קלינגר ודגו הפכו לשנואי האוהדים, למרות שהובילו את מכבי ת"א לזכייה באליפות וההעפלה לליגת האלופות. שניהם באו עם המון כוונות טובות, אבל הם היו שניים מול 10,000 אוהדים, 4 אלף מהם חיילים בשירות סדיר. 

תמונות: באדיבות האתר הרשמי - מכבי ת"א.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק