מרגיש כמו בתוך חלום

יש לו בית קפה, תואר ראשון במנהל עסקים, הוא גר מטר מלבנון ואפילו לא חלם לאמן את בית"ר ירושלים. שמעון הדרי הוא המאמן החדש (באופן רשמי בלבד) של הקבוצה הכי מרתקת בישראל. החברים מפרגנים

יום ראשון 21 מרץ 2010
שלמה חסיד
 ביום חמישי הודיעה בית"ר ירושלים על מינויו של שמעון הדרי כמאמן הקבוצה לצדו של דוד אמסלם. 

הדרי לא הגיע, כמובן, כמאמן ראשי. הוא צפוי להיות על הקווים מאחר שלדוד אמסלם אין תעודת PRO, אבל חבריו של הדרי מבהירים כי הוא מגיע גם כדי לעבוד קשה.

הדרי, בן 47, מאמן כבר עשרים שנה, ובין היתר עבד בעירוני קריית שמונה, אחי נצרת, ומכבי הרצליה. הוא תושב קריית שמונה, נשוי פלוס ארבעה, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר פרו באימון כדורגל, הוא בעל עסק שנקרא "גם קפה" בקריית שמונה, שאותה לא ינטוש לעולם. אבל מי הוא אותו הדרי, שהגיע לג'וב שמאמנים רבים חולמים עליו?

לירון בסיס, שחקן שהדרי גילה בקריית שמונה לפני עשרים שנה, מפרגן: "בגיל 17 שיחקתי אצלו בשתי מסגרות במקביל: בנבחרת צה"ל ובקריית שמונה. הוא פשוט לימד אותי כדורגל מהבסיס. הוא איש מקצוען, שנותן את הכול בעבודה, מקצוען שלא יודע מה זה להתפשר. אחד שדורש את הכול אבל נמצא שם בשבילך ועוזר לך להצליח. הוא מבין המון כדורגל, ברכה לבית"ר".

מה הפך אותו מועמד לבית"ר?

"הוא תפור לזה. ווינר בנשמה שחי מנצחונות. טדי יכניס אותו לאטרף של עבודה. בית"ר עוד לא מבינה איזה בעל מקצוע היא קיבלה. הוא יודע לתת חיבוק, שחקנים מוכנים למות בשבילו במגרש. גם דוד אמסלם שהוא חבר שלי ירוויח ממנו".

בסיס הוא רק אחד השמות שהדרי גילה. לצדו של בסיס אפשר להזכיר גם את וויאם עמאשה, מהראן לאלה וזו רק רשימה חלקית. עוד אחד ששיחק אצל הדרי הוא יוסי אדרי, כיום מנכ"ל הפועל איתוראן קריית שמונה, ששיחק אצל הדרי בקבוצה לפני ארבע שנים ופירגן לו: "הייתי אצלו קשר אחורי ויש לי רק  מלים חמות עליו. הוא מקצוען, בעל מקצוע מעולה, מאמן יסודי, הוא מאמין בלתת במה לצעירים, והוא ברכה לכל קבוצה שבה הוא נמצא. הוא מאמין גדול במשמעת ומתחבר היטב לשחקנים שמחזירים לו על התמיכה. הוא מתאים לבית"ר כמו כפפה ליד".

יש לו פרופיל של מאמן בליגת העל?

 "הוא יכול לאמן בליגה הזאת בהצלחה רבה ולהגיע לתארים. יש לו המון המון כדורגל. הוא בעל מקצוע מהשורה הראשונה. אותנו הוא כמעט העלה לליגת העל, אבל, כזכור, הפסדנו במחזור האחרון לרעננה ולא עלינו. בכדורגל צריך מזל, אבל המזל מאזן את עצמו".

בין חבריו הרבים של הדרי בענף נמצאים גם יובל נעים וגיא עזורי שאמר עליו: "הדרי קורץ מחומר של מאמנים גדולים. הוא קואוצ'ר בנשמה. בנאדם שכייף להתחבר אליו, והוא מתאים מאוד למקום כמו בית"ר. יקבלו אותו שם באהבה ויהנו ממנו. אני חושב שזו חתונה שתחזיק להרבה זמן. כשבבית"ר יבינו מה נפל להם בידיים הם לא יוותרו עליו".

ומה יש לחתן השמחה להגיד? קבלו את הדרי: "האמת שאני מרגיש כמו בתוך חלום, אבל אפילו בחלום אתה לא מגיע למקום כמו בית"ר. זה מדהים מדהים מדהים, ויותר מזה. אני אחרי המשחק הראשון שלנו ואין מאושר ממני. אני עובד עם בחור יוצא מהכלל שזה דוד אמסלם שידוע בתור איש צנוע שמחובר לקרקע חזק עם שתי הרגליים, הוא לא מתנשא וכייף לי מאוד איתו".

אז אולי סוף סוף הגיע הזמן שתעזוב את קריית שמונה?

 "זה לא יקרה. אני אשן יום בשבוע בירושלים, ובשאר הימים אשן בבית שלי בעיר שלי, מטר מלבנון".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק