הסתבכו בפינלנד

נבחרת ישראל הוליכה ברב שלבי המשחק ביתרון שהגיע אף לדו ספרתי, אולם טעויות קריטיות בסיום רשמו הלם במחנה הישראלי והפסד כואב במיוחד - 83:84 מול פינלנא. הלפרין הצטיין עם 18 נק', כספי קלע 17

יום רביעי 11 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT
אחרי שני ניצחונות מרשימים בבארי שבאיטליה וב"היכל נוקיה" מול לטביה, נבחרת ישראל רשמה הערב הפסד ראשון ומאכזב במיוחד בחוץ מול פינלנד, 83:84. הנבחרת הוליכה ברב שלבי המשחק ואף הגיעה מספר פעמים ליתרון דו ספרתי, אולם מספר טעויות קריטיות בדקות הסיום ואיבוד של טל בורשטיין כ-15 שניות לסיום עלו לישראל בהפסד כואב.

ישראל רשמה הערב במשחק שבעה אסיסטים בלבד, המשחק השוטף והקבוצתי שזכינו לראות בשני המשחקים האחרונים כמעט ולא היה ולמרות 83 נקודות ההגנה המשיכה שלא לתפקד והציגה ליקויים רבים. הלפרין היה המצטיין עם 18 נקודות, כספי מיד אחריו עם 17. לימונד קלע 10 נקודות במחצית הראשונה אולם נעלם בחצי השני ונשאר עם 10. בורשטיין קלע 4 נקודות בלבד ורשם 3 אסיסטים.

המאמן אריק שיבק סיכם את המשחק: &quɯt;זה מאוד מאכזב אבל אין לנו זמן להתעסק בזה. כבר בשבת יש לנו משחק חדש וכעת אנחנו מרוכזים רק בו. אנחנו טובים כל עוד אנחנו משחקים קבוצתי אבל בדקות הסיום לא עשינו זאת. תמיד אמרתי שאנחנו עדיים לא נבחרת ספרד".

שיבק, כהרגלו, יצא להגנת שחקניו והۤעם עשה זאת שאמר על האיבוד הקריטי של בורשטיין בסיום: "זה לא האיבוד שהפסיד לנו את המשחק. הדקות האחרונות לא היו קבוצתיות, גם סבלנו מחוסר מזל והכדורים פשוט ברחו לנו מהידיים ולא נכנסו".

כל זאת עוד כשנבחרת פינלנד שיחקה ללא הכוכב הגדול שלהĬ האנו מוטולה הפצוע. פינלנד נחשבת לנבחרת החלשה ביותר בבית, וזו הסיבה הגדולה ביותר של הצוות המקצועי חשש לפני המשחק לאור ההתלהבות הגדולה והשאננות במחנה הישראלי, מה שהסתבר כחשש נכון שעלה לשיבק, קטש ושמיר ביוקר.

במשחק מקביל שנערך בבית הישראליĬ נבחרת מונטנגרו ניצחה בביתה את נבחרת איטליה בתוצאה 62:71. מונטנגרו עד כה עם מאזן מושלם וביום שבת הקרוב היא תגיע להיכל "נוקיה" ותפגוש את ישראל.

רבע ראשון:

הצוות המקצועי של נבחרת ישראל החליט לפתוח בחמישיי۔ עם יוגב אוחיון, עמרי כספי, ליאור אליהו, אורי קוקיה ויותם הלפרין. הנבחרת שלנו פתחה היטב ועלתה ליתרון מהיר של 7:2, שבולט במיוחד היה עמרי כספי עם אסיסט ושלשה כבר בתוך 2 דקות.

 ליאור אליהו ועמרי כספי, בניגוד למשחק החוץ הקודם באיטליה, ߢשו לפינים צרות גדולות מאוד כבר בפתיחה והרבו לקלוע. ישראל כבר עלתה ליתרון שיא של 21:14, אבל הפינים, גם ללא מוטולה, הצליחו לצמק את היתרון. בסיום הרבע הראשון 22:18 לישראל. ליאור אליהו הקלע המוביל עם 8 נק', כספי אחריו עם 5.

רבע שני:

הנבחרת עלתה בפתיחת הרבע השני עם רביב לימונד, דיוויד בלות'נטל, גיא פניני, טל בורשטיין וליאור אליהו. אחרי פחות מדקה של משחק אריק שיבק נאלץ לקחת את פסק הזמן לאחר שהפינים רצו 0:5 ועלו ליתרון ראשון במשחק, 22:23.

ישראל חזרה מצוין מפߡק הזמן וגיא פניני רשם 2 שלשות רצופות, בורשטיין ולימונד הוסיפו 2 נקודות כל אחד והנבחרת הישראלית החזירה לעצמה את היתרון, 32:26. 6 וחצי דקות לסיום המחצית החזיר הצוות המקצועי לפרקט את עמרי כספי.

אריק שיבק הבטיח כי רביב לימונד עוד יקבל את הדקות המ۩מעותיות ויתרום, אז ברבע השני הוא הוכיח זאת עם מספר מהלכים נהדרים ו-6 נקודות חשובות במיוחד, שהעלו את הנבחרת ליתרון דו ספרתי, 38:28, 5 דקות לסיום המחצית. חטיפה גדולה של טל בורשטיין סידרה לרביב לימונד עוד 2 נקודות וישראל כבר ב-40:31.

רביב לימונדȠהמשיך להפציץ וקלע שתי נקודות נוספות, 10 נקודות בסך הכל. מהצד השני פינלנד קלעה את השלשה החמישית שלה במשחק, אולי הנשק היחיד שלה בינתיים, וצימקה ל-42:36. דווקא לקראת סיומה של המחצית הנבחרת הישראלית איבדה מעט את המשחק וספגה שלשה שישית וכן סל ועבירה, אותה הפינۙם ניצלו בנקודה נוספת מקו העונשין. ישראל יורדת למחצית ביתרון מינימלי - 48:44.

ליאור אליהו ורביב לימונד הם הקלעים הבולטים בסיומה של המחצית הראשונה, עם 10 נקודות כ"א. עמרי כספי עם 9 נקודות, פניני עם 7 והלפרין עם 6.

רבע ۩לישי:

הנבחרת פתחה את הרבע השלישי בחמישייה הבאה - דיוויד בלות'נטל, יותם הלפרין, טל בורשטיין, עמרי כספי ויניב גרין. ארבע נקודות מהירות של הלפרין ושתיים נוספות של יניב גרין הגדילו את הפער לדו ספרתי פעם נוספת, 55:44 לאחר כמעט 3 דקות של כӓורסל במחצית השנייה.

שש וחצי דקות לסיום הרבע השלישי נרשמה נגד עמרי כספי עבירת תוקף הזויה במיוחד, ומהצד השני הפינים קלעו שלשה נוספת אחרי שמירה לקויה בהגנה וצימקו את הפער ל-5 נקודות בלבד, 57:52. יניב גרין סחט סל ועבירה והחטיא

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק