הקלף האחרון של לוזון

לואיס פרננדז מתאים לנבחרת ישראל כמו כפפה ליד: הטמפרמנט, הצבע, החום והלחות וכמובן המזרח התיכון. למרות זאת על כף המאזניים יעמוד אבי לוזון, שיודע כי כשלון נוסף יוביל לאיבוד משרת היו"ר. אייל כהן נותר אופטימי עם סוכריה על מקל

יום ראשון 21 מרץ 2010
אייל כהן

"ברומא התנהג כרומאי", האומנם? לא לפי משנתו של אבי לוזון, שכבר לא מאמין
במאמנים ישראלים והלך על הימור כדמות לואיס פרננדז כמאמנה הבא של נבחרת ישראל,  הימור שעלול בסופו של דבר "לכרות" את ראשו מעמדת יו"ר ההתאחדות אם וכאשר נבחרת ישראל לא תעפיל בפעם המי יודע כמה לטורניר חשוב.

אולם, ישנה עוד אופטימיות זעירה העומדת מאחורי בחירתו של לואיס פרננדז. הצרפתי  בן בית בישראל, העובדה כי אימן חצי עונה בבית"ר ירושלים הוכיחה לנו שהצרפתי בעיקר  חם מזג, טמפרמנט, תפור למידותיו של הפראנויה המזרח תיכונית ובמיוחד לכדורגל הכחול לבן שעדיין לא יודע כיצד להתמודד ברמות הגבוהות. אז אולי הליגיונר יוכל לחבר נבחרת בעלת אגו לנבחרת, לטובת הכלל, לטורניר מהחשובים בעולם.

 ברשימה הארוכה בהתאחדות לכדורגל היו כמועמדים: דונאדוני, רייקארד, קומאן ואפילו מאמן נבחרת מצרים (טוב, זה היה בצחוק). ולמרות כל השמות המפוצצים הגיע "רק" לואיס פרננדז, שאימן לא מזמן בסך הכל קבוצה מהליגה הצרפתית השנייה.

לא אוכל בשלב זה להביע דעה על ההחלטה, כי צריך לתת למועמד כ-100 ימים של חסד, אבל אוכל לעורר פליאה בעיקר לאיש שקיבל את ההחלטה, וזהו אבי לוזון. זו החלטה תמוהה, בזה אין ספק, לא בטוח כי אין מאמן ישראלי בדרג בכיר שאינו יכול למלא את מקומו של פרננדז כמאמן נבחרת בשלב זה, אבל הזמן יעשה את שלו.

בשורה התחתונה אבי לוזון יודע כי אי הצלחה של פרננדז בנבחרת ישראל עשוייה לאותת על סוף הקדנציה של יו"ר ההתאחדות ולהוביל לסיומה. זה הימור שעשוי גם להירשם כהחלטה הכי טובה של לוזון, שעוד ימציאו עבורו קדנציה שלישית. 

מה שחשוב אולי בדיעבד עבור ההחלטה, הוא שלואיס פרננדז יעשה כאן סדר. האיש שכבר מוכר בעולם כולו, עשוי עוד להוביל ולהתערב אף בסוגיות מדיניות ומי יודע עוד יספק כאן משחק היסטורי מול נבחרת פלשתין ואף נבחרת מצרים. טוב נעזוב את האוטופיות -  יורו 2012, לוזון תשמור לי 2 כרטיסים ביציע.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק