לוזון ירוויח 100 אלף דולר למשחק?

בהתאחדות לכדורגל מודים: ייתכן כי גיא לוזון יתמנה למאמן הנבחרת הצעירה ובמקרה כזה, במשך שנה שלמה יאמן רק משחק אחד בעל חשיבות, אך ירוויח יותר מ-30,000 שקלים לחודש

יום שני 22 מרץ 2010
דורון ברגר

גיא לוזון הוא עדיין המועמד הבולט להתמנות למאמן הנבחרת הצעירה, במקומו של מוטי איווניר. הבעיה המסתמנת כרגע היא שמוטי איווניר לא מעוניין לעבוד עם לואיס פרננדז וטל בנין בנבחרת הבוגרת ולכן הוא לא יעזוב מיוזמתו את הנבחרת הצעירה.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, מעוניין אם כך שאיווניר יתמנה לתפקיד מאמן העל של כל הנבחרות הצעירות וזאת על-מנת למנות את גיא לוזון למאמן הנבחרת הצעירה, החל מהקיץ הקרוב.

הפסקה הנ"ל לא מהווה סוד. הדברים פורסמו ועל-פי ההערכות והדיווחים החלו ראשי בני יהודה בחיפושים אחר מאמן חדש. אומנם, המינוי עוד לא סופי, אך בהתאחדות לכדורגל מודים כי מינוי שכזה עלול להיות סופר בעייתי בגלל נושא אחד שאיש כמעט אינו שם לב אליו.

 ישנה האפשרות, הנראית כבעלת סיכוי גבוה ביותר להתרחש, שגיא לוזון, באם יתמנה למאמן הנבחרת הצעירה, ינהל רק משחק רשמי אחד בעל משמעות בשנה הראשונה שלו כמאמן הנבחרת.  אם ניקח בחשבון כי לוזון הצעיר צפוי להרוויח שכר של  30 עד 40 אלף ש"ח ברוטו בחודש, נגלה כי לוזון עשוי להרוויח סכום של 100 אלף דולר עבור משחק אחד, אולי שניים.

ועכשיו להסבר: נבחרת ישראל מדורגת כרגע במקום השלישי בבית 6. יש לה עשר נקודות מחמישה משחקים, בעוד לשבדיה במקום השני יש 10 נקודות מארבעה משחקים ולמונטנגרו הראשונה יש 13 נקודות משישה משחקים. המשחק הבא של ישראל צפוי להיות קריטי במיוחד- ישראל צפויה לארח ב-4  ביוני את נבחרת שבדיה לקרב מכריע. את המשחק הזה אמור לנהל מוטי איווניר, כשספק רב אם הוא יוחלף עד אז. הפסד או תיקו של ישראל יגרור את ההכרעה לספטמבר, עד אז צפוי להתמנות מאמן חדש, ככל הנראה גיא לוזון, או שאיווניר ימשיך.

אם נבחרת ישראל לא תנצח את שבדיה בישראל, ייהפך משחק הגומלין מול שבדיה למכריע במיוחד. סביר להניח שבמקרה כזה ישראל תצטרך לנצח את שבדיה בחוץ ובמשחק האחרון את מונטנגרו בבית, כדי לסיים באחד משני המקומות הראשונים ולהעפיל להצלבה. בכלל, ניצחון על שבדיה בבית נראה הכרחי, כשתיקו או הפסד עלול לסיים את דרכה של נבחרת ישראל. כמובן שניצחון בכל המפגשים הקרובים או בשניים מהם וישראל תסיים באחד משני המקומות הראשונים ותעפיל להצלבה, אך ייתכן כי ישראל גם תסיים את דרכה כבר בתחילת ספטמבר.

משחקי מוקדמות אליפות אירופה 2013 יחלו רק בעוד יותר משנה, כך שלמעשה אם איווניר יוחלף במאמן חדש, עשוי אותו מאמן לאמן במשך שנה, רק שני משחקים, כשייתכן שרק אחד מהם יהיה בעל משמעות. יש לציין כי גם מאמני נבחרות הנוער (אלי אוחנה בנוער וטל בנין בנערים) אימנו בשנתיים האחרונות רק מספר טורנירים קצרים ושניהם נכשלו, פעמיים, כל אחד בשני טורנירי מוקדמות כבר בשלב הראשון (השלב הראשון נמשך מספר ימים בלבד וכולל שלושה משחקים).

בכיר בהתאחדות לכדורגל עמו שוחחנו אמר היום ל-
TELESPORT: "האמת, לא שמנו לב לזה. זה באמת עלול ליצור מצב שגיא לוזון יאמן שנה שלמה ובעצם יאמן משחק אחד או שניים בלבד. מדובר יהיה בשערורייה, אם כי יש גם צד אחר למטבע והוא מה יקרה אם נסיים באחד משני המקומות הראשונים ונעפיל לאליפות אירופה. אי אפשר למנות מאמן רק למשחקי הצלבה ואי אפשר למנות מאמן רק לאליפות אירופה. הכי הגיוני שאיווניר ימשיך שנה נוספת, כשלאחריה יתמנה גיא לוזון, הבעיה שכולם כבר הבינו שלוזון יחליף את איווניר עוד הקיץ".

אגב, גם מוטי איווניר מונה במקומו של גיא לוי בסיום קמפיין, אלא שהנבחרת אז סיימה בתיקו בחוץ עם גרמניה והעפילה למשחקי ההצלבה, שם הודחה רק על-ידי נבחרת איטליה. יש לציין גם כי משחקי המוקדמות הנוכחיים התחילו מוקדם מהצפוי עקב השתתפותה של קזחסטן במשחקים, דבר שגרם להקדמת משחקי המוקדמות.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק