כדורעף: מכבי תל אביב אלופה

ניצחה 0:3 את מטה אשר ונתנה את האות לאליפות שמינית בתולדותיה, בתום עונה היסטורית של 32 משחקים ללא הפסד. המאמן זוהר בר נצר: "זה לא יאומן. ההתרגשות עצומה"

יום שני 22 מרץ 2010
שלמה חסיד

 מכבי 'קסנדו' תל אביב היא אלופת המדינה לשנת 2009/10 בכדורעף. כך נקבע הערב (שני), בתום המשחק השלישי בסדרת גמר הפלייאוף לגברים, בין מכבי 'קסנדו' תל אביב והפועל 'מילועוף' מטה אשר.

הדאבליסטית מתל אביב הגיעה למשחק עם יתרון 0:2, לאחר שני ניצחונות של 1:3 על השנייה בטבלה בשני המשחקים הקודמים וידעה שניצחון כאן יביא לה אליפות. 

כ-400 צופים נלהבים במרכז הרב ספורט בהדר יוסף ליוו את שתי הקבוצות וראו את המארחים פותחים מצויין, עם 0:4 ו-1:6, אך מטה אשר חזרה עד 6:7. שון פייגה עם נקודות חשובות בהתקפה העלה את תל אביב שוב ליתרון מבטיח של 7:12. מטה אשר, עם משחק טוב של הזר ג'ואלסון ברבוסה, שוב צימקה לפיגור של נקודה אחת, 18:19, אך הזר של ת"א מאוריסיו ארואה, דאג לשמור את היתרון אצל קבוצתו ובסיום המערכה הראשונה 20:25 לת"א, 0:1 במערכות.

המערכה השנייה נפתחה צמוד, כשמטה אשר עולה ליתרון ראשון במשחק, 7:6, עם יכולת טובה של קרלוס קולה. אך כפי שקרה הרבה פעמים בסדרה הזו, תל אביב לחצה על הגז מרגע הפיגור, ביצעה ריצה ועלתה ל-7:11. שון פייגה המשיך להיות מצוין בת"א יחד עם הקפטן עומר רובינשטיין והמארחים ביתרון 11:15. מטה אשר עוד חזרה עד 14:16, אך תל אביב המשיכה להוליך וניצחה 20:25 גם במערכה השנייה, 0:2 לדאבליסטית.

רובינשטיין, יחד עם אריאל הילמן הנפלא, המשיך להציג יכולת טובה גם במערכה השלישית, שהייתה כולה של תל אביב. לאחר 3:8 בפתיחה, עלתה תל אביב ל-10:17 וברקע העידוד של הקהל הנפלא, ניצחה 14:25 ו-0:3 בסיום.

מכבי 'קסנדו' תל אביב זוכה באליפות שלישית ברציפות, דאבל שני רצוף ואליפות שמינית בתולדותיה, כשהיא מחזיקה ברצף מדהים של 32 משחקים ללא הפסד בכל המסגרות.

המאמן המנצח, זוהר בר נצר אמר בסיום: "זה לא יאומן. אומרים שמתרגלים לזכיות אבל אין דבר כזה. ההתרגשות עצומה, לראות ככה את הקהל ואת השחקנים. עונה ללא הפסד זה דבר מדהים. כל שיא ששוברים חשוב לכל ספורטאי ואין מאושר ממני. מה הלאה? פיינל פור אירופאי עם מכבי תל אביב. יש פה בסיס טוב של צוות מקצועי ושחקנים, כשמעל הכל עומד שרגא שמש. אני מאמין בשחקנים שלנו. צריך לפרגן למטה אשר שעשתה עונה מדהימה. אני שמח שהם רק במקום שני אבל אני מפרגן להם". 

מאמן מטה אשר, נועם כץ: "נתנו עונה גדולה. למכבי יש יכולת לגרום יריבות להיות רע, כל הכבוד להם על האליפות. הגענו למקומות מדהימים שלא חלמנו עליהם. אני זוכר את זה ולא את המשחק של היום. אנחנו צריכים לחשוב על העתיד ואיך להתמודד מול מכבי בשנים הבאות. אם נצליח להעלות את התקציב נצליח להתמודד עם כולם".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק