בלאטר: מאוד שמח לחזור לכאן

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר הגיע לישראל כדי להיות אורח הכבוד בקונגרס אופ"א שמתקיים בישראל. דובר אופ"א: ארגון הקונגרס מצוין

יום רביעי 24 מרץ 2010
אסף בילגורי

 נשיא פיפ"א ספ בלאטר נחת היום בצהרים בת"א לקראת קונגרס אופ"א שנערך בימים אלה בישראל.

את פניו של בלאטר, שביקר מספר פעמים בישראל ואף הניח את אבן הפינה לבית הנבחרות בשפיים, קיבל מנכ"ל ההתאחדות הישראלית עו"ד אורי שילה, וזאת בשל העובדה כי בעת נחיתתו של נשיא פיפ"א, השתתף יו"ר ההתאחדות לכדורגל בישראל אבי לוזון, בישיבת הועד הפועל של אופ"א.

עם נחיתתו אמר בלאטר: "אני שמח לחזור לישראל. כמו שאתם יודעים אני מבקר קבוע בישראל ועושה זאת כבר שנים רבות. באחד מביקורי הראשונים בישראל, ביחד עם ז'ואו האוולאנז' שהיה אז הנשיא שלי, נפגשתי עם גולדה מאיר שהיתה אז ראש ממשלת ישראל, וכבר אז ביקשו מאיתנו עזרה בצירוף ישראל לאופ"א. זו היתה ההתחלה, ואני מאוד שמח שישראל התקבלה לאירופה ומאוד שמח שאנחנו היום כאן בקונגרס אופ"א".

בלאטר המשיך: "מחר אפגש עם נשיא המדינה שמעון פרס, וגם איתו זו לא תהיה הפגישה הראשונה שלי- נפגשנו בעבר גם באוקטובר 2008, וגם בשנת 1999 ביחד עם מישל פלאטיני. כפי שאמרתי- אני תמיד מאוד שמח לחזור לכאן".

באופ"א מרוצים מהארגון

הועד המנהל של אופ"א סיים היום בצהרים את ישיבותיו שהתקיימו ביומיים האחרונים בת"א, לפני פתיחתו של קונגרס אופ"א שיתקיים מחר (חמישי).


בסיום הישיבות קיימו מנהל התקשורת של אופ"א אלכסנדר פורטוי ודובר אופ"א רוב פולקנר, מסיבת עיתונאים.

במסיבת העיתונאים סקר פולקנר את הדיונים שקיים הועד המנהל של אופ"א בראשות מישל פלאטיני ובו חבר גם יו"ר ההתאחדות לכדורגל בישראל, אבי לוזון.


במסיבת העיתונאים נכחו עיתונאים מאיטליה, צרפת, אנגליה, סוכנויות הידיעות הזרות וכמובן נציגי העיתונות הישראלית.

דובר אופ"א ציין לטובה את שיתוף הפעולה בין אופ"א להתאחדות הישראלית: "אין ספק שכל מה שנעשה כאן בהחלט משביע רצון. כל הארגון וכל מה שנעשה עם ההתאחדות הישראלית נעשה על הצד הטוב ביותר ואנחנו מצפים בכליון עיניים לקונגרס מחר"

במהלך הדיונים קיבלו חברי הועד הפועל דיווח מפי  ז'או לוק דהאן, יו"ר הפאנל לבקרה תקציבית של אופ"א, את התקדמות פרויקט הבקרה התקציבית של אופ"א ואת החוקים שאמורים להיכנס לתוקף בעונת 2012/13. בעונה זו יחל הפיקוח וייכנסו לתוקף התקנות לאחר שנתיים של "הסתגלות" לתקנות הפיננסיות החדשות של אופ"א.


בנוסף דווח לחברי הועד הפועל על התקנות לגבי ליגת האלופות לעונת 2010/11, ליגת אירופה לעונת 2010/11, הסופר קאפ לאותה עונה, כדורגל באולמות וליגת האלופות לנשים.

הועד המנהל אישר את קיומה של אליפות אירופה לכדורגל באולמות ב- 2012 בקרואטיה.

בנוסף אישר הועד המנהל של אופ"א הסכם חדש עם חברת "טים" לליגת האלופות, ליגת אירופה והסופר קאפ, ההסכם החדש מכסה את עונות 2012/13, 2013/14 ו 2014/15. בנוסף, הסכימה אופ"א למכור 20 אחוזים ממניותיה בחברת "טים".

צילום: אתר ההתאחדות לכדורגל
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק