רוני מועמד לתואר שחקן העונה באירופה

אופ"Ȼא הודיעה על רשימת 12 הכדורגלנים המועמדים לתואר שחקן השנה. מועמדים נוספים הם שניידר ורובן שהוליכו כל אחד את קבוצתו עד גמר ליגת האלופות. מסי וצ'אבי מייצגים את החלק הקדמי בברצלונה

יום שני 16 אוגוסט 2010
מערכת TELESPORT

אופ"א תעניק את תואר שחקן העונה בטקס חגיגי שתערוך במונאקו בשבוע הבא, ביום חמישי, אולם כבר הערב פירסמה אופ"א את רשימת 12 הכדורגלנים המועמדים לתואר.

12 הכדורגלנים התחלקו לארבע קבוצות, כשבכל קבוצה 3 שחקנים המועמדים לתואר וכן מועמדים לתואר על פי קטגוריה. 3 שחקנים בקבוצת שוער השנה, 3 שחקנים בקבוצת שחקן ההגנה של השנה, 3 שחקנים בקבוצת הקישור ו-3 שחקנים נוספים לקבוצת החלוצים של העונה.

רשימת 12 הכדורגלנים נבחרה על-ידי 16 המߐמנים שהגיעו עם קבוצותיהם לשלב שמינית גמר ליגת האלופות בעונה שעברה. כמובן שהרשימה מתבססת בעיקר על שחקי אינטר ובאיירן מינכן הפינאליסטיות של המפעל וכן על-ידי שחקני ברצלונה. למעשה, רק שני שחקנים אינם מגיעים משלושת הקבוצות הנ"ל.

מבין שני השחקߠים, אחד המועמדים הוא חלוצה של מנצ'סטר יונייטד, ווין רוני. חלוץ נבחרת אנגליה נכשל בגדול במונדיאל האחרון וסיים אותו ללא אף שער, אולם הבחירה היא של אופ"א וקשורה לעונת המשחקים האחרונה באירופה בלבד.

רשימת 12 הכדורגלנים המועמדים לתואר̺

המועמדים לתואר השוער הטוב ביותר של העונה מטעם אופ"א: חוליו חסזאר (אינטר מילאן), הוגו לוריס (ליון) וויקטור ואלדס (ברצלונה). 

המועמדים לתואר שחקן ההגנה הטוב ביותר של העונה: לוסיו (אינטר מילאן), ג'רארד פיקה (ברצלונה) ומאיקון (אינטר מילאן).

המועמדים לתואר שחקן הקישור הטוב ביותר של העונה: צ'אבי הרננדס (ברצלונה), אריאן רובן (באיירן מינכן) ווסלי שניידר (אינטר מילאן)

המועמדים לתואר שחקן ההתקפה הטוב ביותר של העונה: ווין רוני (מנצ'סטר יוניטד), לۙונל מסי (ברצלונה) ודייגו מיליטו (אינטר מילאן).

צילום: Getty Images

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק