ברוכה השבה

אליפות אוסטרליה הפתוחה: סרינה וויליאמס שבה הלילה לטופ העולמי כשגברה על המדורגת מספר אחת בעולם מריה שארפובה 2:6, 1:6 בגמר תוך תצוגת טניס מרהיבה. "עכשיו אני רוצה את שלושת האחרים", אמרה בסיום

שבת 27 ינואר 2007
רועי רובינשטיין

מאריה שארפובה תעלה ביום שני למקום הראשון בדירוג הטניס העולמי, אך גם לה ברור כי מעכשיו עלייה להביט בדאגה שלושה עשר שלבים למטה, מעט מעל לשחר פאר שלנו, שם תתייצב סרינה וויליאמס הטניסאית הטובה בעולם כיום.

וויליאמס שהגיעה לאוסטרליה מהמקום ה-81 בעולם שיחקה הלילה את המשחק הטוב ביותר שלה בשנתיים האחרונות ורמסה את מי שנחשבת לשחקנית הטובה בסבב מאריה שארפובה, 1:6, 2:6 תוך שעה ושלוש דקות. כמו בתצוגה המדהימה של פדרר ביום חמישי האחרון מול אנדי רודיק נראה היה כי משחקה של וויליאמס הלילה היה קרוב לשלמות.

"עכשיו אני רוצה לזכות בשלושת הגראנד סלאמים האחרים" צעקה וויליאמס בסיום לעבר מצלמות הטלביזיה בפרץ של ההתרגשות. כפי שהיא שיחקה הלילה לא בטוח שמישהי בסבב תוכל לעצור אותה. 

מערכה ראשונה

וויליאמס פתחה את המשחק עם צמד הגשות קטלניות אשר סללו לה את הדרך לניצחון במשחקון הראשון ביתר קלות. עשרים וחמש דקות אחר כך ולאחר שתי שבירות היא כבר הובילה 0:5 על מי שכאמור נחשבת למחבט מספר אחת בעולם. 

רק במשחקון השישי הצליחה שארפובה להיכנס למשחק וכשניצחה בו בקלות לא לפני שהיא חובטת בכדור בחוזקה אל תוך גופה של וויליאמס באחד ממהלכי המשחקון. וויליאמס שידועה בטמפרמנט שלה לא התרגזה ואפילו חייכה לאחר האירוע. היא ידעה מדוע לא לכעוס שכן במשחקון הבא אותו הגישה היא גברה שוב על מאריה האומללה ובכדי לזכות במערכה ביתר קלות 1:6.

מערכה שנייה

המערכה השניה החלה בדיוק כמו הראשונה, וויליאמס שברה את ההגשה של שארפובה במשחקון הראשון ועלתה ל-0:1. דווקא אז כשהיא הגישה במשחקון השני ניתנה לשארפובה ההזדמנות לשוב למשחק, אך הרוסייה שהובילה 15:40 לא הצליחה להתעלות והפסידה גם במשחקון הזה בכדי לפגר בשני משחקונים בפתיחת המערכה השנייה. הקצב של וויליאמס נמשך גם בשני המשחקונים הבאים והיא כבר החלה לטייל לעבר התואר כשהיא מובילה 0:4 ורחוקה רק שתי משחקונים ממנו. 

אך שארפובה הצליחה לנצח בשניים משלושת המשחקונים הבאים בכדי לצמק ל-5:2 ולהציל מעט מכבודה האבוד רגע לפני עוד  משחקון מושלם של האמריקנית שהביאה לה את הניצחון במערכה וזכייה שלישית בתואר לאחר שנתיים. 

ווילאימס: אני מודה לאל 

"אני רוצה להודות לאל" אמרה בסיום וויליאמס שהשלימה הלילה זכייה שלישית באליפות אוסטרליה לאחר שכבר זכתה בתואר ב-2003 ו-2005. וויליאמס שהפכה לטניסאית הלא מדורגת הראשונה שזכתה בטורניר  מאז כריס אוניל בשנת 1978 הוסיפה והודתה לאימא שסבלה את הקפריזות שלה לאורך השבועיים האחרונים ולכל האנשים שהאמינו בה.

שארפובה עצמה הראתה הרבה הומור עצמי ובגרות כשפתחה בתודות שלה בתקווה קטנה כשפנתה לקהל החם ואמרה: "אני רוצה להגיד לכם מספר מילים בתקווה שהם יהיו יותר ממספר המשחקונים בהם ניצחתי הערב". הרוסייה שכאמור תאייש מיום שני את המקום הראשון בדירוג הבטיחה לאוהדיה כי היא תשוב לאוסטרליה בשנה הבאה בכדי לזכות בתואר.  

תמונות: רויטרס

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק