ההוא מהמספרת לאחור

אלירן עטר החלוץ המצטיין של בני יהודה מהעונה שעברה הלך לאיבוד העונה, וחדל להשפיע ולהבקיע. אוהדי הקבוצה מאשימים את גיא לוזון. שלמה שרף מאשים את הנסיעה לשוויץ, ואלי אוחנה יודע מה הוא בדיוק צריך לעשות כדי לחזור להפציץ

יום ראשון 04 אפריל 2010
שלמה חסיד
 הסיפור במרכזי של העונה  המגומגמת של בני יהודה הוא ההידרדרות של אלירן עטר, היהלום של השנה שעברה, שהעונה  פשוט הוריד את הנצרה והפסיק להבקיע. 

עטר כבש העונה שבעה שערים ובישל שניים נוספים. אולי לא מאזן קטסטרופלי, אבל רחוק מאוד ממאזן של מישהו שהיה אמור להוביל את בני יהודה למאבק על האליפות. אז לאן נעלם המפציץ הכתום מהשנה שעברה? יצאנו לחפש.

שלמה שרף, הפרשן הלאומי, חושב שעטר טעה בדרך: "הנסיעה ההיא לשוויץ לטקס אנשי השנה של פיפ"א,  רק קלקלה לו. זה ניפח לו את הראש והכניס אותו לסרטים. הוא חשב שהוא כבר עשה את שלו בזה ששער שלו היה מועמד לשער השנה. הוא חשב שאין לו יותר מה להוכיח ושהוא כבר בפנתיאון. בינתיים הליגה המשיכה לרוץ, שמו עליו שמירה ולמדו אותו. הוא  לא התכונן לזה, וכשהכול נהיה יותר קשה, הוא במקום להתמודד, פשוט הוריד הילוך וחשב שהכול יבוא לו בקלות. כאן הטעות שלו".

אז הוא עוד יחזור?

 "או שכן או שלא. אם הוא יילך  לאיזה משחק בליגה א', הוא יגלה שם שמות של שחקנים שפעם היו כוכבים גדולים בליגת העל, אבל לא אהבו להשקיע. הכדורגל אכזרי ומי שלא מוכן למות במגרש לא יוצא ממנו כלום".

אלי אוחנה, חלוץ העבר הדגול, מנסה לעזור: "זה עניין של ביטחון שנפגע. עטר צריך לכבוש  שער אחד יפה, להכריע משחק, בשביל להוכיח לעצמו שהוא עדיין מסוגל. עטר חלוץ גדול. לא פחות גדול משכטר או ארבייטמן שנאבקים על הבכורה. זה שהוא עשה חצי עונה לא טובה לא אומר שהוא הידרדר, אלא רק נעצר".

מה הוא צריך לעשות?

לעבוד קשה באימונים, להבין שכישרון לבד לא מספיק, ולחזור לעשות את אותם הפעולות שהוא עשה פעם על מנת לחזור לעצמו. כדורגל יש לו והמון, ואת מה שיש לו לתת הוא עוד ייתן".

העונה של עטר לא גמורה. בני יהודה עדיין בתמונת המאבק על המקום השלישי. היא יכולה להיות גורם מכריע במאבק האליפות מאחר שמצפים לה עוד שני משחקים מול מכבי חיפה ואחד מול הפועל תל אביב. גם המקום ברבע גמר הגביע מרחיק אותה רק שלושה משחקים מזכייה בתואר. אז אולי לעטר עוד יש הזדמנות לצאת גדול מהעונה הזו.

גיא לוזון, מאמן בני יהודה בטוח: "אין מה להיכנס ללחץ. אלירן עטר בסדר גמור, והוא עוד יחזור לעצמו. קורה שיש נפילות מתח, הוא יחזור לשחק ואני מאמין שהוא יספק את הסחורה".

עוד העונה?

"למה לא? הוא בהחלט מסוגל ואנחנו בונים עליו".

רחמים ששון, אוהד הקבוצה, חתם: "עטר לא טוב כי הוא לא משחק בתפקיד שלו. במקום לשחק באמצע נותנים לו לשחק בכל מיני עמדות מוזרות שמהן הוא בטח לא יבקיע".

אז הוא לא אשם?

"לא. הוא מספר תשע קלאסי, זה מה שהוא יודע לעשות. אם לא נותנים לו לשחק איפה שהוא יודע, מה הפלא שהוא נעצר?. מי שמפסיד מזה זה רק בני יהודה, כי מה שאלירן עטר יודע הוא כבר הראה לכולם".
  

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק