הכרעות לא רק בבלגראד

בנוסף למשחק השלישי בסדרה בין פרטיזן בלגראד ומכבי תל-אביב, יערכו שלושה משחקים נוספים בשלב ההצלבה. ריאל ומדריד וברצלונה רוצות את היתרון, אולימפיאקוס וצסק"א מוסקבה רוצות את הכרטיס לפיינל-פור

יום שלישי 30 מרץ 2010
מערכת TELESPORT
אירופה אולי לא תעצור הערב את נשימתה, אבל ארבעה משחקי כדורסל מאוד קריטיים יערכו היום בערב, בסיומם יקבעו אולי שתי עולות ראשונות לפיינל-פור שייערך בחודש מאי בפריז.

פרטיזן בלגראד תארח את מכבי תל-אביב כשהקבוצות כרגע בסדרה בשיוויון 1:1, כמו גם  ריאל מדריד וברצלונה. פרוקום סופוט הפולנית מארחת את אולימפיאקוס, כשניצחון יספיק ליוונים להבטיח העפלה לפיינל-פור. המשחק הרביעי הוא בין צסק"א מוסקבה שצפויה להתקשות בחוץ מול קאחה לבורל, אך אם תצליח לנצח בספרד תזכה גם היא בכרטיס שמיני ברציפות לפיינל פור.

על המשחק המרכזי עבורנו הערב בבלגראד כבר לא נותר מה להגיד. כולם מודעים למצב הסדרה ולחשיבותה. אחרי שמכבי תל-אביב איבדה את יתרון הביתיות, היא רוצה מאוד להשיב את היתרון כבר הערב ולא להגיע ביום חמישי למשחק על פיינל-פור. עם 23 אלף צופים על הגב ייתכן מאוד והיא תתקשה, אך הצהובים עדיין הפייבוריטים בסדרה ואנו נחזיק להם אצבעות.

אבל המשחק המרכזי באמת הוא הסופר-קלאסיקו הגדול, כמו בכדורגל, בין ריאל מדריד וברצלונה. הקטאלונים הביסו העונה את ריאל בליגה ובגביע, אבל קבוצתו של מסינה הגיעה לשלב ההצלבה והוכיחה כי הפעם מדובר בסיפור שונה לגמרי. האם גם הסוף שלו יהיה כזה?

במשחק הראשון בברצלונה הובילו הבלאנקוס עד 3 דקות לסיום המשחק, אבל ברצלונה, כנראה הקבוצה המרשימה ביותר באירופה, התעוררה בזמן וניצחה את המשחק, 61:68. את המשחק השני מסינה כבר לא איבד: הוא הוביל מדקות הפתיחה ועד לסיום. ניצחון ענק בברצלונה, 70:63, וכעת ההכרעה עוברת למדריד. כל תוצאה שלא תתרחש שם הערב תוביל לאחד ממשחקי הכדורסל הגדולים שנזכה לצפות בהם, כבר ביום חמישי.

ונסיים עם הקשר הישראלי בכל שלב ההצלבה, מלבד מכבי תל-אביב כמובן. יותם הלפרין ואולימפיאקוס ביתרון 0:2 מגיעים לפולין, שם הם מתארחים ביומיים הקרובים מול פרוקום סופוט. הפולנים הפתיעו כשהגיעו עד לשלב ההצלבה והרשימו מאוד בפתיחת הסדרה מול היוונים. 79:83 בלבד לאולימפיאקוס, שנאבקה עד שניות הסיום. המשחק השני כבר נגמר בצורה קלה יותר, 73:90, ונראה כי אולימפיאקוס לא תצטרך לשוב אל משחק חמישי. כזכור, המנצחת בסדרה זאת תפגוש בחצי הגמר את המנצחת בין מכבי תל-אביב ופרטיזן בלגראד.

המשחק האחרון הוא בין שתי קבוצות שמאוד התנדנדו השנה: צסק"א מוסקבה שקמה מהקרשים ומטיילת לה עד לשלב חצי הגמר, נכון לעכשיו, מול קאחה לבורל של ליאור אליהו, מקבוצה שטוענת לכתר היא הדרדרה לסיטואציה שהיא מקווה לשרוד את משחקי הבית מול הרוסים.

כזכור, הקבוצות נפגשו כבר בתחילת העונה, עוד בבית המוקדם ביחד עם מכבי תל-אביב, רומא, מארוסי ולובליאנה. בעוד קאחה לבורל התחילה מצוין והיה נראה כי ביחד עם מכבי הן יסיימו בראשות הבית, התעוררה צסק"א- ניצחה בספרד, ניצחה את מכבי וטיפסה עד לראשות הבית. בשני המפגשים הקודמים בסדרת ההצלבה הביסו צסק"א את קאחה לבורל מעל 20 הפרש ונראה כי לליאור אליהו וחבריו נותר אלא רק לקוות שהם יגיעו למשחק חמישי. אם יצליחו? על פי משחקי הקבוצות במהלך העונה כנראה שלא. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק