טישיירה הורחק לשישה משחקים בפועל

ג'ורג' טישיירה התנצל בפני השופט לו אמר "פאק יו" אך הורחק על-ידי בין הדין של ההתאחדות לשישה משחקים בפועל. יחמיץ את הפועל ת"א בפלייאוף. אייל ברקוביץ' נקנס ב-1,000 ש"ח והורחק לחודש. עטר ובלבול נקנסו

יום רביעי 31 מרץ 2010
מערכת TELESPORT
 ג'ורג' טישיירה, בלמה הפורטוגלי של מכבי חיפה, נקנס הבוקר ע"י הקבוצה ב-5,000 דולרים בוועדת משמעת פנימית שנערכה לו ומאוחר יותר קיבל את העונש החמור גם מבין הדין של ההתאחדות לכדורגל: הרחקה של שישה משחקים בפועל ושמונה משחקים על תנאי. המשחק מול הפועל פ"ת נספר כראשון מבין השישה.

כל זאת בעקבות ארועי משחק גביע המדינה מול הפועל ר"ג, חיפה הפסידה בתוצאה 1:2 והודחה, כשהבלם הפורטוגלי הורחק במהלך ההארכה ואמר לשופט המשחק, איתן תבריזי, "פאק יו".

בנוסף למשחק מול הפועל פ"ת, אותו כבר החמיץ, ייעדר הבלם לפחות ממשחקי הקבוצה מול בני יהודה והדרבי מול הפועל חיפה. המכה הבאמת כואבת לירוקים היא היעדרותו ממשחק העונה, אולי על האליפות, בפלייאוף העליון מול הפועל תל-אביב.

במכבי חיפה כמובן התקשו לקבל את החלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל ומתכוונים לערער על כך, בניסיון לקצר את עונשו של הפורטוגלי.

בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, אליו הגיע היום הבלם בליווי איתמר צ'יזק ומנהל הקבוצה, אדורם קייסי, אמר טישיירה: "התעצבנתי ואמרתי דברים טפשיים. אחרי ההרחקה הייתי עצבני ואמרתי לו "פאק יו". הוא לא הבין נכון את הנפות הידיים שלי, אחרי האדום לא דחפתי את תבריזי. אמרתי לו שמרביצים לי ושהגיע לנו פנדל".

תבריזי אמר בתגובה: "מה שכתבתי בדו"ח זה מה שקרה. אני שופט הרבה שנים וזה אירוע מביך. התנהגות מסוג כזה לא ראיתי שנים".

בדיון הפנימי שנערך הבוקר, בו נכחו המנכ"ל איתמר צ'יזיק והמנהל אדורם קייסי, הוחלט לקנוס את טישיירה ב-5,000 דולר בעקבות אותה התנהגות מבישה במשחק הגביע מול הפועל ר"ג.

אייל ברקוביץ' הורחק לחודש ונקנס

שחקן העבר, אייל ברקוביץ', עמד היום לדין בעוון העלבת שופט והתנהגות בלתי הולמת. כל זאת אחרי שעל-פי הטענות תקף מילולית שופט במשחק ילדים של קבוצתו מנשר מול מודיעין. זכור, אייל ואחיו ניר סירבו לעזוב את המגרש ולזאת הוסיף אייל אף מילים קשות.

אייל ברקוביץ' אמר בפני הדיין: "במקום שהשופט יבקש ממני ומאחי לרשום את שמנו בטופס, הוא הרחיק אותנו. אמרו לו שאנחנו הבעלים, שהוא בתגובה אמר לנו לצאת אמרתי לו שהוא יכול לעוף מפה, שאנחנו לא יוצאים. בפ"ת ובקריית-שלום יושבים כ"כ הרבה אנשים על המגרש, נהלים לא מעניינים אותי- רק הגיון".

ה"קוסם" המשיך: "אני לא אבוא אליך הביתה ואבקש ממך לצאת. מישהו יזיז את יעקב שחר ממתקן "קצף" או את אבי נמני מקריית-שלום? מותר לי לבקש כבוד מילד בן 18. לא קיללתי אותו, הוא בא אליי. כל אחד שתופס משרוקית עושה אבו עלי. חשוב לי שלא תעיף אותי מהמגרש שלי, השופטים לא מעניינים אותי. השופטים באו לחפש כותרות ואם תעניש אותי תיתן לזה גיבוי".

מי שעוד עמדו היום לדין משמעתי בהתאחדות הם ראובן עטר, שהורחק במשחק הליגה של מכבי נתניה מול סכנין ומאמן האורחת, מרקו בלבול. בעוד עטר נקנס ב-1,500 ש"ח, המאמן האורח נקנס ב-1,000 ש"ח.

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק