פרסום ראשון: התקשורת השתגעה

סיקור השבוע האחרון בקריית שלום דגדג את העצבים של בעל הבלוג שהחליט לשחרר את הניצרה ולהעלות על הגרדום את עיתונאי הספורט. בלוג "בלעדי", "ראשון" ו"מיוחד"

יום חמישי 01 אפריל 2010
שלמה חסיד
 לפני חודש, ביום שישי ב-11 בבוקר, קיבלתי טלפון מחברי הטוב ג'. "יש לי סקופ בשבילך", הוא אמר לי בטוןן מתנשף. "אני נמצא עכשיו בקריית שלום, ופה מול העיניים שלי ראלדס ויבוריאן הלכו מכות. נמני העיף מהאימון את יבוריאן". 

מכיוון שאני סומך עליו במיליון אחוז, מיהרתי לפרסם את הידיעה בלי להצליב את המידע. כנראה שמישהו באתר שלנו סרק את שאר האתרים, גילה שאנחנו היינו הראשונים שפרסמנו את העניין, והצמיד לידיעה את צמד המלים המאוס "פרסום ראשון".

כעבור כמה שעות, עם כניסת השבת, קיבלתי טלפון מר', עיתונאי מאחד האתרים. הוא נשמע ממש כעוס. "איך אתה כותב 'פרסום ראשון' על המכות בין ראלדס ליבוריאן? בכלל לא היית שם. אני היחיד שראיתי את זה וכמובן שגם הייתי הראשון לכתוב על זה".

אחרי שהבנתי שהוא רציני,  ולא צוחק עליי, אמרתי לו שלדעתי עיתונאי טוב זה לא מי שכותב ראשון על שני הפירחחים שהתקוטטו באימון, אלא כתב שמקפיד על אמינות, שלא מלקק למקורות שלו בשביל להקדים את המתחרים בחמש דקות על פרסום שחקן שהוחתם, ושומר על כבודו וכבוד המקצוע.

חודש שלם עבר מאז, ונוכחתי לדעת שלא רק אותו כתב מתלהב שצלצל אליי ביום שישי סמוך לקידוש, מתעסק בקשקושים. כל העיתונאים בלי יוצא מהכלל מתעסקים בשטויות האלה של "פרסום ראשון".

למעלה מעשרים שנה אני עיתונאי ספורט ואני תוהה עד לאן יכול המקצוע הזה להידרדר. ידוע כבר לכולם שעיתונאי ספורט לא מרוויח הרבה יותר מקופאי בסופר ולרוב אפילו פחות. כל היום הוא שורץ במקומות מדכאים כמו קריית שלום או וולפסון, צורחים עליו כשהוא מפספס ידיעות קיקיוניות, ואני כבר לא מדבר על כך שעתידו המקצועי תמיד לוט בערפל, כי במקצוע הזה אתה לעולם לא יודע מה יילד יום.

ואני אומר: סחטיין על אתרי הספורט שהם מצליחים להעביד את הפראיירים האלה, "כתבי הספורט" - שגילם הממוצע לא עולה על 25 - ומריצים אותם כמו עיוורים אחרי שום דבר. אבל מתי יגלו אוהדי הספורט שהבדיחה היא בעצם עליהם? שמי שמביא להם את האינפורמציה  מהמגרשים הוא, אפעס, כתב חצר שסמוך על שולחנם של מכבי, הפועל, בית"ר או כל השאר? 

מה? לא ידעתם את זה? אז אולי זה פרסום ראשון.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק