עסקת אלברמן למכבי תקועה

מכבי תל-אביב ובורוסיה מנשנגלבבאך מנסות להגיע להבנות, אולם העסקה תקועה. הגרמנים מבקשים מאלברמן לקצץ בשכרו, המוערך בכ-550 אלף יורו לעונה, ומהצהובים להשתתף בשכר באופן ניכר

יום רביעי 25 אוגוסט 2010
ארז דיקפלד

אחרי שנודע למכבי תל-אביב שברק יצחקי ייעדר בחצי השנה הקרובה מהמגרשים, החלו אבי נמני ויוסי מזרחי לחפש אחר חיזוק משמעותי לקבוצה. נכון להיום, הבעיה העיקרית של מכבי תל-אביב מצויה במרכז השדה, שם ישנה אכזבה גדולה מאלברט באנינג, שייתכן וישוחרר בימים הקרובים.
שיחרורו של באנינג יגיע אם הצהובים יצליחו להשלים את העסקה מול גל אלברמן, שחקנה של בורוסיה מנשנגלדבאך הגרמנית. מכבי תל-אביב ואלברמן מנהלים מו"מ מזה זמן רב, אולם עד כה מתקשים להגיע להסכם בין הצדדים.

אחרי שגל אלברמן הוצב ברשיߞת העברות והובהר לו על-ידי קבוצתו כי הוא אינו בתכניות כלל, הקשר יצר קשר מחדש עם מכבי ת"א ואף הגיע עם אשתו למשחק הקבוצה בשבוע שעבר בליגה האירופית מול פאריס סאן ז'רמן. למרות זאת, אלברמן ששכרו מוערך ב-550 אלף יורו לעונה, מסרב כרגע לקצץ בשכרו. חוזהו של גלȠאלברמן מסתיים רק בסוף הקיץ הבא, בקיץ 2012.

השכר הגבוה אותו מרוויח אלברמן הינו המכשול העיקרי בעסקה, מאחר ומכבי תל-אביב מוכנה להשקיע לעונה כ-300 אלף דולר, ואת השכר תצטרך להשלים מנשנגלדבאך, אך האחרונה מסרבת להשתתף במחצית משכרו. בשבוע הבא ייסגר חۜון ההעברות בגרמניה ואם גל אלברמן לא יתפשר בימים הקרובים, כנראה שהעסקה לא תוכל לצאת אל הפועל. 

מהקבוצה הגרמנית נמסר בשבוע שעבר כי הקשר מתאמן עם הקבוצה כרגיל וכי הבעיות הרפואיות מאחוריו. למרות זאת, הצהובים אינם יכולים להרשות לעצמם לעמוד בסכומים כה גבוהים לאחר שתקציב הקבוצה, אחרי מסע הרכש המאסיבי שביצעה בקיץ, עומד על למעלה מ-100 מיליון שקלים.

אם גל אלברמן לא יגיע למכבי תל-אביב, ייתכן והצהובים ייאלצו להתפשר ויילכו על חיזוק התקפי, שם מועמדים לחזק את הקבוצה מספר שחקנים זרים וכן שמעەן אבו חצירה. חלוצה של לאריסה אינו בתכניות הקבוצה היוונית ואם עלות העסקה תעמוד ברישותיו של מיץ' גולדהאר, ייתכן והוא יסגור את סגל הקבוצה לעונה הקרובה. ליאור ז'אן סיכם את תנאיו בהפועל באר-שבע וכעת נותר לאלונה ברקת לסגור את סכום המעבר של השחקן ממכבי תל-אביב, ۢליו דורשים בקריית-שלום דמי השבחה.

צילום: Getty Images

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק