נקמנו בטקצ'נקו

שחף אנטין זכתהבאליפות אירופה לנערות בבאולינג אחרי שגברה בגמר על טקצ'נקו הלטבית

יום ראשון 04 אפריל 2010
מערכת TELESPORT

הישג ענק לבאולינג הישראלי, שחף אנטין זכתה במדליית זהב באליפות אירופה לנוער בבאולינג שהסתיימה היום בצרפת.

זו המדלייה השנייה של אנטין בת ה-18 מר"ג לאחר שזכתה בשבוע שעבר בארד בטורניר הזוגות בצוותא עם דנית בכר והפעם היא עשתה את זה  בקטגוריית המאסטרס. באולם בצרפת הונפו דגלי ישראל על ידי עשרות צופים ישראלים שהיו במקום ונוגנה שירת הבה נגילה.

קטגוריית המאסטרס היא היוקרתית ביותר מבין ארבע הקטגוריות המשוחקות באליפות (יחידים/יחידות, זוגות וקבוצתי) והיא מאגדת את התוצאות שהשיגה כל מתחרה בכל אחת משלוש הקטגוריות האחרות, סך הכל 18 משחקים.

24 השחקניות בעלות הניקוד המצטבר הגבוה ביותר העפילו לגמר המאסטרס, שמונה המדורגות ראשונות (אנטין דורגה חמישית) עלו שלב אוטומטית והיתר שיחקו בשיטת הצלבה של הטוב משלושה משחקים.

בשלב שמינית הגמר שהתקיים אתמול בערב הביסה אנטין את הגרמניה החזקה ברנדה לופא 2: 0 (210 :148 במשחקון הראשון ו-223 :200 במשחקון השני). ברבע הגמר היום בצהריים ניצחה אנטין את האוקראינית קובאלובה 2: 1(216 : 190 במשחקון המכריע) עלתה לחצי הגמר והבטיחה מדלייה היסטורית לישראל בקטגוריית המאסטרס. מאוחר יותר בשלב חצי הגמר אנטין המשיכה לשחק נפלא וגברה 2: 1 על עוד גרמניה נאדין מוצר (225 : 181במשחקון המכריע).

בגמר המתינה לאנטין הלטבית מריה טאקצ'נקו הנחשבת לאחת השחקניות החזקות בגילה הלטבית ניצחה את המשחקון הראשון אבל אנטין השוותה וניצחה גם את המשחקון המכריע 226: 203 כדי לרשום תואר היסטורי לנערות לאחר שלפני שלוש שנים אביב אליפטל זכה בתואר המקביל לנערים.

מוקדם יותר היום סיימו עומר נחושתן ושחר אפרתי אליפות טובה מאד בהפסד בשלב הראשון של טורניר המאסטרס אליו העפילו שניהם (מתוך 110 שחקנים). נחושתן הפסיד לרוסי רומן סטצ'נקוב ואפרתי המפתיע מנתניה הפסיד 1:2 לדני קרסטן האנסן שדורג רק 19 אבל רשם יום מטורף והמשיך עד לגמר.

יו"ר ההתאחדות אריה פישר אמר לאחר ההישג: "זה עוד יום מפואר בהיסטוריה של הבאולינג הישראלי, אנשים חושבים שמדובר רק במשחק שהוא כיף ובילוי ולא יודעים שקיימים בארץ מאות שחקנים שמתאמנים שלוש פעמים בשבוע ושמביאים כבר שנים הישגים בכל העולם. באליפות אירופה נטלו חלק 178 שחקנים ושחקניות מ-30 מדינות וזו פעם רביעית ברציפות שאנחנו חוזרים משם עם מדליות אני קורא לבני נוער תחרותיים שמאמינים בעצמם להצטרף אלינו ולשחק באולינג תחרותי" 
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק