חיפה תמשיך לשלוט בכדורגל הישראלי

אלי טביב ומוני הראל יכולים להמשיך לדבר בהרחבה בעיתונים, במכבי תל אביב יכולים לבנות עוד קבוצת גלקטיקוס, ובית"ר אולי תמצא בסוף פראייר חדש, אבל גם בעונה הבאה וגם בעשור הבא חיפה תמשיך לתת את הטון בכדורגל שלנו

יום שלישי 06 אפריל 2010
שלמה חסיד
לפני שבועיים נסענו שני חבר'ה לכפר סבא. ילד חמוד מהמשפחה שלנו הוזמן לאירוע כדורגל לילדים שאליו התחייבו להגיע כוכבי מכבי חיפה ניר דוידוביץ' ושלומי ארבייטמן. מכיוון שערב קודם לכן חיפה קיבלה סטירה מצלצלת כשהודחה מהגביע על ידי הפועל רמת גן, קינן החשש ששני הכובים לא יגיעו והילדים יתבאסו רצח בחופשת הפסח.

לא יגיעו? הצחקתם את איתמר צ'יזיק. כשמנכ"ל חיפה נותן את מילתו, השחקנים מתייצבים כמו שעון. ב-14:00, בדיוק הזמן המתוכנן, ירדו דוידוביץ' וארביטמן במדרגות של ה"גולטיים", עם חיוכים מבויישים. במשך שעה ארוכה הם הרעיפו תשומת לב על הזאטוטים, ענו בסבלנות לשאלות, צפו בהם משחקים, הפריחו חתימות, והבטיחו לשמור על קשר.

מבחינת הילדים זה היה אירוע מאגי. לפגוש פנים אל פנים ובגודל טבעי את שני הכוכבים הגדולים מהמועדון הנערץ עליהם. אין ספק שזה עשה להם את זה ובגדול. ומכיוון שהתחרות בין המועדונים בארץ היא על כל אוהד ואוהד, ומכיוון שמכבי חיפה היא הקבוצה היחידה בארץ שיש לה מערך שיווק כה מזהיר, היא ממשיכה לשלוט בכדורגל שלנו שלטון יחיד כבר עשרים שנה.

כי כשבבית"ר לא יודעים מי ישלם משכורות ביוני, כשבמכבי תל אביב מייסדים עוד קבוצת גלקטיקוס, ובהפועל תל אביב מתחילים להריץ בעלים חדשים, במכבי חיפה יש כבר תוכניות עבודה רב שנתיות, הניסיון המצטבר מדבר, וההצלחות המוכחות נמשכות.

במכבי חיפה לא יכול לקרות שההנהלה תשב עם מאמנים אחרים ותתייעץ איתם בקשר לרכש, כמו שקרה למשל במכבי תל אביב. הבעלים לא נכנס לבית משוגעים או שהוא בורח לרוסיה ומבטיח לחזור למשפט שלו, כשברקע כל אוהד של בית"ר כבר מכיר בעל פה את ספר דיני הפירוק, כולל תתי סעיפים. 

גם להפועל תל אביב שמנוהלת על ידי מפלצת דו ראשית, או מכבי תל אביב בכדורסל שמנוהלת על ידי שלוש משפחות, יש מה ללמוד מהמכונה הירוקה, שעושה בית ספר לניהול לכל הקבוצות בארץ. האם פרשה כמו מוני פנאן יכולה היתה להתרחש מתחת לאף של שחר בחיפה? התשובה ברורה.

עכשיו נזכרתי שלפני שבועיים כולם היו עסוקים בשאלה אם חיפה תצא מהמשבר. ספרו לאלישע את הימים, התעסקו ברפש, כיסחו ולכלכו. עכשיו מתברר שהמועדון הזה חזק מכדי שאפשר יהיה להפריע לו לשעוט קדימה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק