מכבי עוד תתגעגע לדרוקר

פשוט לא יכול להיות שמאמן שזכה בגביע יול"ב עם הפועל ירושלים, אליפות בלגיה עם אוסטנד וגביע האתגר עם אוראל גרייט לא מתאים להיות עוזר מאמן במכבי תל אביב. פשוט לא הוגן להפיל עליו את הכישלון בהצלבה

יום שישי 09 אפריל 2010
שלמה חסיד
 מאז חרפת פרטיזן מוזנת התקשורת בידיעות נגד שרון דרוקר. ביום ראשון בישר "ישראל היום" שדרוקר יוחלף, ביום שלישי גילה ערוץ הספורט שמחליפו יהיה עודד קטש, וביום רביעי הימרו במקומות אחרים על דן שמיר כמחליף. סיכום שבועי: דרוקר בחוץ, יש אשם בכישלון, אפשר לחזור לנחור.

ואני אומר: יהיה זה לא הוגן, בלשון עדינה, להפיל על עוזר המאמן את הכישלון בסדרה. ברור שיש לו חלק, הרי מכבי נראתה כמו כלום בחצי השני של המשחק הראשון, שגמר לנו את העונה, אבל האם שרון הוא האשם היחיד בכישלון?

אני זוכר איך לפני שנה וחצי הוא ויתר על חוזה בבלגיה, ארז את הפקלאות באמצע העונה כשהוא תחת חוזה באוסטנד, והתייצב כשפיני קרא לו. באותם ימים הקואץ' המכביסטי שכולם סגדו לו (ובראשם אני) פיני גרשון, גמר את ההלל על דרוקר, ואמר שהוא האיש המתאים להחליף אותו כמאמן ראשי במכבי בתום שלוש שנות חוזהו.

האמת, את דרוקר אני מכיר היטב. החברות שלנו הולכת אחורה אל הימים שלפני שהצליח בהפועל ירושלים. עוד כשהיה ברעננה חשבתי שהוא היורש החוקי של פיני, דיוויד בלאט וצביקה שרף. שרון מאמן מזהיר. יש לו יחסי אנוש מדהימים, הוא מבין כדורסל, עובד ללא הפסקה, מקושר בכל מקום, מכיר היטב את שוק השחקנים, ובכלל מאמן מצוין.

עברו השנים, ודרוקר הוכיח את עצמו בכל מקום שבו עבד. בירושלים לקח את גביע יול"ב כשניצח בגמר את ריאל מדריד, באוראל גרייט הניף את גביע האתגר האירופי ובאוסטנד לקח את אליפות בלגיה - הישג גדול יותר מלקחת אליפות במכבי תל אביב בליגה המצחיקה שלנו.

פיני גרשון צריך לחזור בו מהחלטתו ולהישאר עם דרוקר. אחרת מכבי עוד תתגעגע לאיש המדהים הזה שכדורסל הוא לחם חוקו. אגב, דרוקר עמוס בהצעות מאירופה ונותר לו רק לסנן את הפונות, אבל אני חושב שראוי שימשיך במכבי בכל זאת.
 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק