ביום בהיר רואים את ליגת העל

הפועל אשקלון עשתה את הבלתי יאומן כשניצחה בבת ים והתברגה בפלייאוף העליון, עם 1,500 אוהדים אשקלונים ביציעי בת ים. הקבוצה של פרוספר אזגי, שהפכה עם מלמיליאן על הקווים לתופעה הכי מדהימה בליגה הלאומית, לא מהססת לשחרר הצהרות עליה

יום ראשון 11 אפריל 2010
שלמה חסיד

התופעה הכי מדהימה בליגה הלאומית השנה היא הפועל אשקלון. בתחילת העונה רכשה הקבוצה שחקנים מכל הבא ליד והחתימה כמאמן את אורי מלמיליאן. כבר במשחקי ההכנה בגביע הטוטו היא הפסידה בשרשרת וכך היה גם בליגה.

 כשהעיתונאים חייגו לפרוספר אזגי לשאול אותו מדוע הוא לא נפטר ממלמיליאן, פרוספר אמר להם משפט שנשמע הזוי "כי איתו נגיע לליגת העל". ביום שישי האחרון, אחרי שאשקלון ניצחה בבית ים והתמקמה בפלייאוף העליון, התחילו כולם להבין על מה אזגי מדבר.

פרוספר אזגי הבוס האשקלוני מאושר: "כשהחתמתי את אורי מלמיליאן ידעתי שאני הולך על עליה ואם לא בשנה הראשונה זה יקרה בשנה השניה. נתתי לאורי שקט, ידעתי מה יש לי ביד והוא מחזיר על ההשקעה. אני מאוד מרוצה ורוצה לסיים את זה כמו שצריך".

אתה מאמין שתעלו?

 "כן, אנחנו חושבים חיובי ומאמינים שיהיה חיובי. ברוך השם אנחנו מסתכלים לכולם בגובה העיניים ובאים לכל משחק בשביל לשחק כדורגל יפה ולהשיג את המטרה שלנו".

צ'יקו מגיה, המנכ"ל של אשקלון, מתמוגג: "הבאנו 1,500 אוהדים למשחק מול בת ים ביום שישי, זה היה מפגן כוח של הקהל שלנו, ואפשר לגלוש באתרים של אשקלון ולהבין מה בדיוק קרה שם. אני חושב שיש לנו הזדמנות מעולה להיות בליגת העל, צריך להמשיך בתנופה שלנו, לשחק את המשחק הרגיל ולהאמין".

אז אתה מאמן שתעלו?

"אם הגענו עד עכשיו, ובמצבנו הנוכחי, אין סיבה לא להאמין. התחברנו, אנחנו משחקים טוב וצריך להמשיך".

המאמן אורי מלמיליאן ממשיך להיות צנוע: "בינתיים אנחנו עומדים במטרות שלנו שזה פלייאוף עליון. כמו שאנחנו רוצים לעלות ככה גם היריבות שלנו. לא צריך להיכנס ללחץ, לאבד את הראש ולצאת מהמשחק הרגיל שלנו, אלא להמשיך ככה".

עכשיו המטרה היא ליגת העל?

"המטרה להמשיך באותה הדרך. אם נשחק טוב כמו בתקופה האחרונה אנחנו בדרך הנכונה".

צביקה רוט, עיתונאי המסקר את הקבוצה מסכם: "תמיד במאני טיים אשקלון הוכיחה את עצמה, לכן אין לי ספק שנעלה. אם תסתכלו על שנות התשעים תגלו שכמו אקורדיון הקבוצה הזאת ירדה ועלתה. יש לנו חומר מספיק בשביל לעלות, יש ביטחון עצמי, אנשים מחייכים ואנחנו רוצים להמשיך".

 יש לאשקלון מה למכור בליגה של הגדולים?

 "בודאי. זה עיר של כדורגל שכולם נושמים בה את הקבוצה. יש לנו כדורסל בליגה הראשונה, אבל אנחנו חייבים גם כדורגל. זו עיר מדהימה וצריך שהספורט בה יהיה במקום הראשון".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק