0

מי ישפוט את השופט?

תצוגת השיפוט החלשה של צביקה לוי במשחק בין עירוני ג'ת להכח רמת גן, גרמה למאמן הכח רונן ויינשטין לשים את המפתחות. האם יכול להיות שטעויות שיפוט כל כך קשות יכריעו גורלו של משחק?

יום שני 06 ספטמבר 2010
שלמה חסיד
 את השבת האחרונה שהיתה חופשיה מכדורגל ניצלתי לטיול קליל בגליל. בערב נסעתי לעילוט לראות את המשחק המרכזי בלאומית, בין עירוני ג'ת להכח. חשבתי שזו הזדמנות טובה בשבילי להגיד שלום לכמה חברים שיש לי בשתי הקבוצות.

מצב הרוח היה חיובי, אנשי ג'ת החביבים אירחו אותי יפה. ממול, אוהדי הכוח שבזבזו טנק דלק בשביל לתת לסגולים רוח גבית, היוו תפאורה מושקעת. המשחק התחיל, וניכר היה שמאמן הכח רונן ויינשטן בנה השנה קבוצה טובה, בתקציב שהעמיד לרשותו הߑעלים גל יוסף. אבל כל הכסף שווה לפח כשהשיפוט כה גרוע, ואת זה למדו אנשי הכח מהר מאוד. בסיום המשחק החליט רונן ויינשטיין להתפטר נוכח תצוגת השיפוט. ומי ישפוט את השופט? 

כבר 25 שנה אני מסתובב במגרשים ומעולם לא ראיתי תצוגת שיפוט כה חד צדדית כמו זו של השופט צביקה לוי. במשך תשעים הדקות הנ"ל הוא לא הפסיק לקפח את הכח. בדקה ה-25 גיא זגדון שלח את עומר רפס למצב של אחד על אחד מול שוער ג'ת, זה הקשית כדור שעבר במלוא היקפו את הקו, אבל השופט פסל את השער (ותאמינו לי, יציע העיתונות בעילוט יושב ۢל קו הרוחב של השער).

אם זה לא הספיק, כעבור זמן קצר השופט פסל גול נוסף של הכוח, הפעם של דאוד עליסאת, והתעלם משני פנדלים שהיו חייבים להישרק אחרי הכשלות של עמית אוחנה ודאוד עליסאת. כשמאמן הכח רונן ויינשטן איבד את הסבלנות ואמר משפט תמים "תפסיקו למרוח אותנו", הוא הורחק על ידי השופט באופן תמוה. ומה שהכי הרגיז זה שלמרות שהמחצית השניה היתה רצופה באירועים שבזבזו זמן יקר, כבוד הפוסק החליט להוסיף רק שלוש דקות, ומנע מהכח שיוויון.

ואני שואל: מדוע בשבת פנויה של פגרה דווקא נפתלי לߕי האלמוני שפט את אחד משני המשחקים שהתקיימו? ואם אין מצלמות טלויזיה במשחקי הלאומית, זה נותן לשופט לגיטימציה לכזאת קומדיה של טעויות שיפוט? אם זה היה קורה בליגת העל, הוא היה יושב בבית לתקופה ארוכה.
אבל כלום לא צולם, וכבר בשבת הקרובה הוא יוכל להמשיך לשרוק כאילו כלום. מישהו מצפצף עלינו? כנראה שכן, אבל נקווה שצלילי המארש החורקים שיוצאים ממשרוקיתו של נפתלי לוי יקיצו משנתם את אנשי איגוד השופטים שידאגו לשיפוט נאות גם בליגה השניה. גם שם יש קהל שמשלם ממיטב כספו ורוצה משחק ספורטיבי ושהטוב ינצח 
&ͮbsp; 

תגובות

טלספורט בפייסבוק