יד: העתודה הפסידה לקרואטיה

כדוריד: נבחרת העתודה הפסידה 22:33 לקרואטיה. ביום השני של מוקדמות אליפות אירופה. הונגריה ניצחה 28:33 את לטביה. ניצחון של ישראל מחר מול הלטבים והיא באליפות אירופה

יום שישי 16 אפריל 2010
מערכת TELESPORT

 כדוריד: נבחרת העתודה הפסידה 22:33 לקרואטיה
ביום השני של מוקדמות אליפות אירופה. הונגריה ניצחה 28:33 את לטביה. ניצחון של ישראל מחר מול הלטבים והיא באליפות אירופה

היום (שישי) נערך היום השני של בית מספר 3 במוקדמות אליפות אירופה לנבחרות עתודה שנערך בישראל.

נבחרת העתודה של ישראל, לאחר הניצחון הגדול אתמול על הונגריה (29:31) פגשה היום יריבה קשה ביותר, אלופת העולם לגילאים אלו, קרואטיה.

1,200 צופים באולם האוניברסיטה בתל אביב הגיעו לדחוף את הנבחרת, אך גם איתם היה קשה מאוד לחניכיהם של שלמה הופמן וסער פרנקל מול הנבחרת הקרואטית האיכותית.

המשחק נפתח צמוד יחסית, כשבדקה ה-13 לוח התוצאות הראה 4:5 לקרואטיה. האורחים החלו להפעיל לחץ ועד לדקה ה-20 הוליכו כבר 6:11,  הפרש השיא שלהם עד אותה דקה. דקות יפות של ישראל צימקו את ההפרש עד 8:11 ואילצו את המאמן הקרואטי, ולדימיר קניוג'ה, להזעיק פסק זמן. פסק הזמן עשה את שלו ולמחצית ירדה אלופת העולם ביתרון 10:15.
פער חמשת השערים נשמר בפתיחת המחצית השנייה, כשבדקה ה-46 קרואטיה הוליכה 17:22. עוד קודם לכן, בסביבות הדקה ה-40, יצא יותם טל לנוח ולא חזר עד לסיום המשחק. טל נפגע בברכו ועלה לשחק עם זריקה. הצוות המקצועי העדיף לשמור אותו למשחק החשוב מחר.

ככל שחלפו הדקות הצליחו הקרואטים להגדיל את הפער, עד 20:27 בדקה ה-52 ו-20:29 חמש דקות לסיום. בסיום ניצחה קרואטיה 22:33 והעלתה את מאזנה ל-4 נקודות לאחר שני משחקים.

הכובשים לנבחרת ישראל: אלירן מצקי שישה שערים, יתם טל ארבעה, דניאל פרידמן וטל אהרונוביץ' שלושה, ורנר סטרודום שניים, עומר אבולעפיה, רועי ביטון, דור גבע ועומר לוסטיג שער אחד כל אחד.

מאמן הנבחרת, שלמה הופמן אמר לאחר המשחק: "היה ברור עוד לפני המשחק שהקרואטים מעל כולם בטורניר הזה. אנחנו עשינו את העבודה אתמול מול הונגריה ונשאר לנו לעשות אותה גם מול לטביה ולעלות לאליפות אירופה בפעם הראשונה בהיסטוריה. אני קורא לקהל לבוא מחר ולעודד מול לטביה ואפילו להקדים, כדי לעודד את הקרואטים במשחק מול הונגריה".

המאמן הקרואטי קניוג'ה אמר בסיום: "אני יודע שיש אצלכם מי שחושש לגבי המשחק מחר מול הונגריה. אנחנו רוצים להיות ראשונים בכל דבר ולנצח ולכן מחר אנחנו עולים כמו לכל משחק, כדי לנצח את הונגריה. אין אצלנו דבר כזה לוותר על משחקים. אתם צריכים לעשות את העבודה שלכם מול לטביה ולא להיות תלויים בנו".

נבחרת הונגריה, שהפסידה לישראל אתמול, ניצחה את לטביה 28:33 וגם לה שתי נקודות כמו ישראל. הלטבים אחרונים, ללא נקודות בשני המשחקים.

מחר תפגוש קרואטיה את הונגריה (14:00) ומייד לאחר מכן, בשעה 16:00, ישראל תארח את לטביה. ניצחון של ישראל מחר- והיא מעפילה לאליפות אירופה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק