חצי מהשחקנים יעופו

יממה אחרי, הלם במכבי חיפה. שחקנים בקבוצה: "כנראה שויתרנו על האליפות. נתרכז באירופה. שחקנים פה כבר שבעים... יש פה יותר מידי שחקנים. בכיר: "חצי יעופו בשנה הבאה



יום ראשון 28 ינואר 2007
אשר גולדברג

עכשיו כבר ברור שמשבר עמוק עובר על מכבי חיפה. על פי מקורבים לנשיא יעקב שחר מדובר ב:"משבר שיפרק את קבוצתו של יעקב שחר לרסיסים. במכבי חיפה יש מי שיודע לעצור בזמן את המונעים ולא לאפשר לספינת הדגל מקרית אליעזר לטבוע מיד".

אין ספק שההפסד אתמול למכבי הרצליה 4:0 כבר לא יעבור בשתיקה. שחר מעריך מאוד את רוני לוי וגם הוא יודע שאם לוי עשה טעויות , אפשר לתקנן.  אותו בכיר אמר כי: "אם הליגה הייתה מסתיימת השבוע, אין ספק שמהפוסטר של תחילת העונה היו נמחקים יותר ממחצית החיוכים. המשבר הוא אצל השחקנים שאינם מחויבים לבעלים, למאמן ולאוהדים. לקבוצה יש עדיין את גביע אופ"א, שאחריו יתחילו בהכנות לעונה הבאה. צריך להודות, אכן תם העידן הנוכחי של מכבי חיפה".

גם מקטרגיו של המאמן מודים שרוני לוי, הוא ללא ספק מהבולטים במאמני הכדורגל  בישראל. על פי אחד מידידו של שחר: "הנשיא כאילו מאוהב ברוני לוי. ממכבי חיפה לוי חייב רק להתקדם. הקבוצות "הגדולות" האחרות תפוסות עכשיו| (ביתר י"ם, הפועל ת"א, מכבי ת"א).  שחר לא יפקיר אותו. או שלוי יעזוב לקבוצה גדולה או לנבחרת. שחר לא ישחרר את לוי אם לא יהיה לו בית בטוח"

למרות זאת, בקבוצה מודים שהאמירה של יעקב שחר אתמול כי "הצוות המקצועי ימשיך איתנו עד סוף העונה", היא בעיתית.  עכשיו מתחילים בפירושי רש"י ואונקלוס. עד סיום העונה? מה קורה בשנה הבאה למאמן שזכה ב-3 אליפויות רצופות קלילות? 

בעיית קולאוטי

שחקן בקבוצה אמר היום: "רוני לוי צריך לקחת אחריות על אירועים שהיו לפתחו ולא טיפל בהם, כפי שהיו נוהגים הבכירים במאמני אירופה. הוא לא מודה בטעויות וזה לא מכובד. קאפלו זיהה מעט מאוחר את "האסון" של בקהאם, רונאלדו וגאלקטיקוס, נוספים שחיי הזוהר והנשים היפות שהיו בעדיפות ראשונה, לפני קדושת המועדון. מכירת החולצות של קינג דיוד בקהאם, אינה עומדת מול מועדון על. כשהאוהדים שורקים בוז לרונאלדו, הוא היה חייב לעזוב כבר לפני שנתיים. לוי לא הבין שאין פרות קדושות במכבי חיפה"

בקבוצה מבקרים כרגיל את השחקנים הזרים. גם במכבי חיפה יש "פרימדונות" בשפע. מוזר היה לראות את החלוץ קולאוטי, רוברטו קולאוטי כבוי, עצוב ולא מחובר. בחיפה מודים שאין ספק שרוני לוי לא קרא את הכתובת על הקיר עוד במחנה האימונים בהולנד. כשקולאוטי, הזר הישראלי קולאוטי, אותת על רצונו לשחק עבור " זהב האצטקים", בקבוצת "פומס"   המכסיקאית שם יכול היה להרוויח שכר גבוה יותר.

היום מודים בחיפה ששחר היה חייב לשחררו.  רוני לוי לא המליץ על כך ותוגמל בעצבות וחוסר מחויבות של הארגנטינאי שנראו גם באימונים וגם (בעיקר) בתפוקת שערים דלילה.

בכלל, הרכש החיפאי היה כושל בשנה האחרונה. אלן מסודי שהגיע לקרית אליעזר "כמשדרג" הגדול התגלה כלא בעסק. הטענות שלו בראיון ב"הארץ"  היו מחייבים להראות לו את הדרך לכל מקום בארץ.  מכבי נתניה, הפועל פ"ת ומכבי ת"א הרי רצו בשרותיו ורוצים גם היום.

על שחקני מכבי חיפה נאסר להתראיין, היום רואים בכל אימון את השלט עם אזהרת קנס של 500 דולרים.

שלא ליחוס בשמו, אמר שחקן בקבוצה: "דרור קשטן ויתר לפני שנה וחצי על מסודי ולא רצה אותו בהפועל ת"א. חבל שאיש  לא פנה אל המאמן הלאומי ושאל למה. בכלל, יש כאן יותר מידי שחקנים שלא ברור למה באו. מה עושים כאן עבאס סואן ומאור מליקסון? למה צריך בלם שמן כמו אולארה או קשר בינוני כמו אנדרסון. השיא הוא עם תום אלמדון שפשוט נהרס כאן. הוא מבקש כבר שנתיים לצבור ניסיון במועדון אחר ולא נותנים לו. אין ספק שהצל הגדול של ניר דוידוביץ' מצמרר ותוקע אותו. תנו לו ללכת למשך שנתיים למקום אחר, השוער השלישי, אדרי הוא כישרון ענק".

יציע ג' עצבני

הקהל ביציע ג' מאבד סבלנות. הם דורשים את ראשו של רוני לוי, כפי שבעבר דרשו את ראשם של אלי כהן, גיורא שפיגל ואחרים שהחזיקו מעמד בתקופות ביניים. אבל בצל הייאוש, תמיד ישנה התקווה, כי כך אלוקים החליט וברא.

ביום ראשון בעוד שבוע , המשחק הגדול בו חייבים שחקני מכבי חיפה להוכיח שהם יוצקו מחומר אחר, חומר שדם המכבים זורם בעורקיהם. ניצחון ומכבי חיפה שוב תחלום צמרת. הפסד והמשימה תהיה רק כרטיס לגביע אופ"א. אליפות כבר לא תבוא בחשבון.

שחקן בקבוצה: "אין ספק ששחקנים פה כבר שבעים. אנחנו חושבים פה על אירופה ולא על ליגת העל.  עם כל הכבוד, קשה להאמין שגם ניצחון על בית"ר יעזור. פשוט אין לנו כבר כח להילחם במכבי הרצליה או מכבי פתח תקוה. 3 אליפויות זה מספיק".

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק