הבעיה של ספאחיה היא לחץ

גורם המקורב למכבי ת"א מסביר את ההפסדים האחרונים של הקבוצה: גם שאראס ופארקר לא התאקלמו בהתחלה. בכיר בכדורסל הישראלי: ספאחיה לא מתאים למכבי

יום ראשון 28 ינואר 2007
שלמה חסיד

במכבי ת"א העניקו השבוע גיבוי רחב למאמן, נבאן ספאחיה, גם לאחר ההפסד בלובליאנה בסמשחק שהיה אמור לבסס את מעמדה של מכבי במקום השני בבית ביורוליג.

גורם בכיר בכדורסל הישראלי אמר ל-TELESPORT: " אני לא יודע אם במכבי אומרים את האמת כשהם אומרים שפאחיה מאמן טוב. 

"הרושם שלי הוא שספאחיה לא מתאים למכבי ת"א וזה לא רק שהוא נפל עם הזרים, יש עוד דברים. גם המשחק ביום חמישי נגד פנאתינייקוס לא תלוי בו. אם במכבי מרוצים אז שיישארו עם ספאחיה".

לעומת זאת, נודע בוודאות כי במכבי מרוצים מספאחיה והם לא אומרים את זה לתקשורת. במכבי מאמינים שיש להם מאמן טוב. 

גורם המקורב מאוד למכבי ת"א אמר ל-TELESPORT: "הבעיה הגדולה של כל אלה שהצטרפו השנה למכבי: ספאחיה, פיליקס וביינום, זה לא שהם לא טובים, אלא הלחץ הגדול שיש בקבוצה משפיע. 

"אנחנו רואים את פיליקס וביינום באימונים, הם עושים דברים יפים, אבל לא מצליחים להביא את זה למגרש בגלל הלחץ. 

"גם שאראס בחודשים הראשונים שלו פה לא התאקלם ורק חיפש לברוח. אותו דבר גם לגבי אנתוני פארקר. אני חושב שגם ביינום ופיליקס הם שחקנים טובים, הבעיה שלהם היא בלחץ. 

"גם ספאחיה הוא מאמן טוב שכבר הוכיח את עצמו בכל מיני הזדמנויות, אבל לא קל ליפול לתוך הסיטואציה שבה הוא הובא למכבי. אם הוא יסיים במקום השני בבית, זה יהיה יפה מאוד".

נראה כי גם אם מכבי תפסיד לפנאתינייקוס, ספאחיה ימשיך לקבל את אמונם של מנהלי מכבי. לגבי העונה הבאה, הכל פתוח. ברור שאובדן האליפות או אי ההגעה לשלב ההצלבה ייחש לכישלון מוחץ, אבל בינתיים זו לא הסיטואציה.

גם אם ספאחיה יוחלף, המועמד המרכזי להחליפו יהיה דיוויד בלאט. תסריט שבו פיני גרשון חוזר לא נראה בעתיד הקרוב בנוקיה. מה גם, שפיני בשיחות עם מקורבים בארץ טוען שהוא לא רוצה לחזור למכבי בשלב הזה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק