קבלו את ההפתעה הראשונה

המלצת WINNER: דאלאס מאבריקס אומנם ניצחו בשלושה מארבעת המשחקים בליגה הסדירה והם עם יתרון הביתיות אך סן אנטוניו תמיד מתעלה על עצמה בפלייאוף

יום ראשון 18 אפריל 2010
נמרוד הגפני
 משחק מספר 52. דאלאס - סן אנטוניו 5+

אחת היריבויות הגדולות ביותר בליגה. בעשור האחרון נרשמה יריבות קשה מאוד בין שני המועדונים והדרבי של טקסס נחשב לאחד המשחקים הלוהטים שיש. במשך שנים שתי הקבוצות היו, יחד עם פיניקס, הקבוצות הגדולות במערב והעליונות של סן אנטוניו הייתה ללא עוררין.

בעונה הנוכחית, סן אנטוניו מציגה את היכולת החלשה ביותר שלה בעשור האחרון. הגיל המתקדם של רוב שחקניה ובעיקר של טים דאנקן עושה את שלו. בנוסף, הפציעה הארוכה של טוני פארקר בהחלט לא הוסיפה לספרס. בתחילת העונה קיוו לגדולות מריצ'ארד ג'פרסון, שעשה עונות נהדרות בניו ג'רזי, ולמרות שלג'פרסון היו משחקים טובים, הוא עדיין לא ברמה שציפו ממנו. השיפור ביכולתו של מט בונר והצבתו כשחקן מפתח מתקזזת עם ירידה דרסטית ביכולת של רוג'ר מייסון ג'וניור. למרות זאת, בסן אנטוניו יכולים להיות מעודדים מתקופת שיא של מאנו ג'ינובילי שהוביל את סן אנטוניו לניצחונות מרשימים לאחרונה וביחד עם חזרתו של הכוכב הצרפתי להרכב, יכולים בספרס להסתכל קדימה בתקווה גדולה. טים דאנקן הוא המוביל של הספרס עם 17.9 נקודות למשחק בממוצע.

גם לדאלאס הייתה ריצה מצוינת בתקופה האחרונה ובכלל, מאז האול-סטאר נראית דאלאס נהדר. דרק נוביצקי מוביל את המאבריקס לעונה נהדרת וביחד עם קיירון באטלר, שהגיע מוושינגון, יש למאבריקס סגל שיכול בהחלט להתמודד מול הקבוצות החזקות של המערב ללא כל רגשי נחיתות. דרק נוביצקי הוא, כמובן, הקלע המוביל של דאלאס עם ממוצע של 25 נקודות למשחק.

הדרבי הטקסני נערך ארבע פעמים העונה והמאבריקס ניצחו בעונה הסדירה 1:3. סן אנטוניו ניצחה ב-11 בנובמבר בביתם במשחק הראשון 83:92, דאלאס ניצחו את כל שלושת המשחקים האחרים:  רק שבוע לאחר מכן, ב-18 בנובמבר, נקמו המאבריקס בדאלאס עם ניצחון 94:99. בשמיני בינואר ניצחה דאלאס בסן אנטוניו 103:112 וביום האחרון של העונה, רק ביום רביעי, ניצחה דאלאס בביתה 89:96, אם כי לא צריך לקחת את המשחק הזה כפונקציה לעתיד משום ששתי הקבוצות שיחקו בסגלים חסרים כדי לשמור כוחות לסדרה.

ההערכה לסדרה: דאלאס אומנם ניצחו בשלושה מארבעת המשחקים בליגה הסדירה והם עם יתרון הביתיות אך סן אנטוניו תמיד מתעלה על עצמה בפלייאוף. סן אנטומיו ניצחה בכמעט כל הסדרות מול דאלאס בשנים הארונות. בספרס יודעים כי ללא חיזוק משמעותי וצעיר בקיץ, שושלת התארים האדירה שלהם בעשור האחרון תיפסק לחלוטין וזוהי ההזדמנות האחרונה של הסגל הנוכחי להגיע להישג. לכן, סן אנטוניו תעלה הילוך ותנצח את הסדרה בשישה משחקים, וגם הפעם תשיג ניצחון.

ההימור: 2

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק