ספאחיה זכה ביורוקאפ

ולנסיה הספרדית, המאומנת על ידי אקס מכבי תל אביב, נבן ספאחיה, לא התקשתה להנחיל לאלבה ברלין תבוסה בשיעור 44:67, במשחק הגמר בין שתי קבוצות שאותן ניצחה הפועל ירושלים

יום שני 19 אפריל 2010
מערכת TELESPORT
נבן ספאחיה, המאמן הקרואטי שאימן בעבר את מכבי תל אביב , חגג הערב עם קבוצתו הספרדית ולנסיה ניצחון מרשים בגמר היורוקאפ, בשיעור 44:67 על אלבה ברלין. ספאחיה, מהמאמנים האירופאים הבכירים, לא התקשה להשיג את הניצחון במשחק שכולו היה בשליטת קבוצתו הספרדית.

ולנסיה, שכשזכור הפסידה בפער 12 נק' להפועל ירושלים במשחק הראשון של פתיחת הטופ 16, התאוששה מאז בצורה מרשימה, והערב היא חגגה על חשבונה של אלבה ברלין, שירושלים ניצחה בהצלבה בפער של 6 נקודות במשחק במלחה.

הרבע הראשון היה שקול והסתיים ב-10:11 לטובת ולנסיה, אבל הרבע השני היה כולו של הספרדים שניצחו 12:25 בזכות עליונות רבה מתחת לסלים ומשחק הגנה אגרסיבי ונטול פשרות, שהפך לסמל המסחרי שלהם במפעל השנה.

גם במחצית השניה הגרמנים לא מצאו תשובה לעליונות הספרדית, ולמרות שהרבע השלישי היה צמוד ונגמר ב-11:12 לולנסיה, בא הרבע הרביעי והאחרון ועימו הגרנד פינאלה כשולנסיה קולעת 19 נקודות מול 11 בלבד של אלבה. הגביע הוא של ספחיה.

המאמן הקרואטי הנרגש אמר בסיום: "אני רוצה לברך את השחקנים שלי שנתנו הערב משחק גדול בהגנה ובהתקפה. זכינו בגביע בצדק. בשנה הבאה נשאף להיות פקטור משמעותי ביורוליג".

צילום: GETTYIMAGES

 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק