4

שלזינגר הפסידה בקרב על הארד

אליפות העӕלם בג'ודו: אליס שלזינגר העפילה מבית הניחומים עד לקרב על מדליית הארד, אבל הפסידה ולא תשחזר את ההישג מהשנה שעברה. בסיום האליפות היא במקום החמישי. ירדן ג'רבי סיימה דרך בית הניחומים במקום השביעי

שבת 11 ספטמבר 2010
מערכת TELESPORT
הנציגות הישראליות באӜיפות העולם בג'ודו הנערכת בטוקיו, יפן, התחילו נהדר את יום המשחקים שלהן אך סיימו את משחקי בית הניחומים ללא מדליה. השתיים הפסידו בקרבות בשלב רבע הגמר, אבל המשמעות הייתה מעבר לבית הניחומים, ודרך שם הגיעה אליס שלזינגר עד לקרב על מדליית הארד. ירדן ג'רבי סיәמה את האליפות במקום השביעי לאחר שהפסידה כבר בקרב הראשון.

אליס שלזינגר, שזכתה במדליית הארד בשנה שעברה, מתחרה כאמור במשקל של עד 63 ק"ג, כמו גם ירדן ג'רבי. שלזינגר החלה את התחרות בסיבוב השני בעקבות פרישתה של הארגנטינאית, מריאנה לוӤס. לאחר מכן ניצחה שלזינגר את דבו ת'אבה מנאפל בתוך חצי דקה.

במשחק שלאחר מכן פגשה שלזינגר את ולורה בדזטי הסלובנית ופתחה בצורה מעט מהוססת, כשבדקת הפתיחה נענשה פעמיים הישראלית על פאיסיביות. למרות זאת, אחרי קרוב ל-3 דקות בקרב זרקה שלזינגר את הסלובߠית באיפון והעפילה לרבע הגמר. כאמור, ברבע הגמר הודחה שלזינגר ועברה לבית הניחומים, אחרי שהודחה מול היריבה יושי אואנו, אלופת העולם היפנית.

במשחק הראשון של בית הניחומים פגשה שלזינגר את אלופת אירופה ההולנדית, ובזכות 2 תרגילי וואזרי העפילה לקרב על ۞דליית הארד. דווקא בקרב האחרון שלה, שהיה מעניק לה מדליית ארד ובכך הייתה הישראלית משחזרת את ההישג מאליפות העולם הקודמת, הפסידה שלזינגר ליריצה אבאל, מי שהדיחה את ג'רבי מוקדם יותר. לאחר חמש דקות בקרב ללא ניקוד לאף אחת מהשתיים, הצליחה הקובנית לנצח ביוקו בתוך הߔארכה. שלזינגר תיאלץ להסתפק במקום החמישי בתחרות.

כמו שלזינגר, גם ג'רבי עשתה דרך ארוכה עד לשלב רבע הגמר. ג'רבי זכתה אף היא להעפלה אוטומטית לסיבוב השני, שם פגשה את היריבה מוונצואלה, יסיס ברטו. את הקרב ניצחה ג'רבי אחרי שהיריבה מדרום אמריקה ספגה 3Ƞעונשים על אי התקפה.

בשמינית הגמר ניצחה ג'רבי בתוך 14 שניות בלבד את היריבה הדרום קוריאנית, יונה ג'ה-קונג, לאחר איפון מוצלח. ברבע הגמר הודחה באיפון ממש לקראת סיום הקרב, למרות שהישראלית פיגרה גם כך, מול הקובנית יריצה אבאל.  ג'רבי הפסידה כברȠבמשחק הראשון של בית הניחומים מול רמילה יוסובובה האזרית, שניצחה באיפון תוך 18 שניות.

תגובות

טלספורט בפייסבוק