שוער נבחרת גרמניה בספק למונדיאל

רנה אדלר שבר צלע במשחק בין באייר לברקוזן ושטוטגרט ועשוי להחמיץ את אליפות העולם בדרום אפרקיה. גם קווין קוראני, חלוצה של שאלקה בספק, נוכח משקעים אישיים מהעבר

יום שלישי 20 אפריל 2010
שלמה חסיד
 בגרמניה ממשיכים לחלום על זכיה במונדיאל הקרוב, אבל כמה דברים עדיין מונעים מהנבחרת שלהם להפוך למועמדת רצינית לזכיה.

רנה אלדר, השוער הגרמני הטוב ביותר, פרק צלע במשחק בין באייר לברקון לשטוטגרט ולא ברור אם יהיה כשיר למונדיאל. 

אנשי לברקוזן כבר הביעו שמחה על כך שהשוער שלהם לא כשיר לעמוד בשער הנבחרת כדי שיוכל להיות כשיר לפתיחת העונה הבאה, אבל השוער עצמו אמר: "אם לא אשתתף במשחקים זה יהיה רגע טראגי מאוד עבורי. אעשה את הכול להשתתף".

 חוץ מעניין השוער, כעת מתקיים בגרמניה קמפיין תקשורתי חסר תקדים על מנת להחזיר לסגל את קווין קוראני המכונה, "הכבשה השחורה". 

קוראני, גרמני ממוצא איראני, וחלוצה של של שאלקה, הוא חלומם הרטוב של האוהדים הגרמנים המפנטזים על זכיה - אחרי שהנבחרת שלהם העפילה בקלות מהמוקדמות ועשתה רושם מצוין, כשהליגה הגרמנית הפכה לאטרקטיבית ביותר ובאיירן מינכן הדיחה מהצ'מפיונס את מנצ'סטר יונייטד.

קוראני, מכונת השערים של שאלקה, נמצא כרגע מחוץ לסגל, למרות העונה המצויינת שעברה עליו. כרע המאמן הגרמני יואכים לאב לא מתרשם מהשחקן והזמין למשחקי ההכנה רק את קלוזה וגוומס, שני החלוצים הקבועים.

בין השיקולים לא להזמין את קוראני היה עימות בין לאב לקוראני בשנת 2008 כשגרמניה אירחה את רוסיה. קוראני שמע שהוא לא בהרכב ומיהר לעזוב את האיצטדיון. המאמן הגרמני מיהר לשחרר לתקשורת הודעה על סילוקו מהנבחרת, ומאז הוא לא בתמונה.

בינתיים, כל בכירי הכדורגל הגרמני כמו רומיניגה, בקנבאוור, ופליקס מגאת מאמנו בשאלקה כבר הביעו את דעתם בעד זימונו של קוראני לנבחרת וכעת נותר לחכות ולראות כיצד זה ישפיע על החלטתו של לאב בעיניין.

השחקן עצמו כבר הזיל דמעה מול כל האומה הגרמנית ואמר: "טעיתי, אני רוצה לחזור לנבחרת".

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק