רוני לוי: הנוק אאוט יכול לזעזע

המאמן רוני לוי התייחס למצב הקבוצה בטקס חנוכת מבנה חדש בפנימיית בת גלים: השנה צריך להתרגל לרוטינה אחרת. קינן זומן לדין משמעתי על התנהגותו. הבלם וארבייטמן לא התאמנו היום

יום ראשון 28 ינואר 2007
עדי גלסקה

מכבי חיפה עוברת תקופה קשה, אך בכל זאת הקבוצה התכנסה היום לחנוכת המבנה החדש בפנימיית כפר גלים, שמכבי חיפה היא המאמצת שלו.

נציגי הקבוצה שנכחו, יעקב שחר ורוני לוי התייחסו למצב הקשה של קבוצתם בעקבות התבוסה אתמול 4:0 למכבי הרצליה, והמשך ההתנהגות השלילית של שחקניהם, שלומי ארבייטמן ודקל קינן.

יעקב שחר, נשיא מכבי חיפה אמר: "קיבלנו בראש, הפסדנו משחק שהיינו צריכים לסיים אותו בתוצאה אחרת. לא הגיע לנו לנצח את מכבי הרצליה. מפה ואילך נייצב את המערכת, נעשה את הכל כדי שמקרים כאלה לא יישנו, אבל זה לא קל כי אנחנו בתקופה לא טובה. בכל זאת, אנחנו נתגבר".

על התנהגות השחקנים במהלך המשחק אמר שחר: "זו התנהגות שלא מתאימה למועדון כזה. במשך שנים לא ביקרו שחקנים שלנו בוועדות משמעת, וזה חלק מהתקופה הקשה שהקבוצה עוברת. אין ספק שדקל קינן ודוידוביץ' הם דמויות חינוכיות. שניהם יודעים שהמעשים שלהם היו מיותרים, ואני מניח שזה לא יחזור".

על האירוע עצמו אמר שחר: "חנוכת הפנימייה היא עוד צעד של חיזוק הקשר בינינו לבין כפר גלים. שיתוף הפעולה בינינו יילך ויגבר ואני בטוח שזה יביא לנו הישגים בעתיד".

רוני לוי, מאמן מכבי חיפה אמר: "מבחינה מקצועית אנחנו בתקופה פחות טובה, אבל זה חלק מחיים של קבוצת כדורגל, וגם עם זה צריך לדעת להתמודד. בשנה שעברה התרגלנו לרוטינה שמגיעים לכל משחק ומנצחים, וזה היה מובן מאליו, השנה אני צריך להתרגל לרוטינה אחרת. עם כל המסגרת הקבוצתית הטובה שיש לנו, צריך להמשיך לעבוד קשה ולחכות שהתוצאות יגיעו. זו הייתה מכה קשה עבורינו, אבל לפעמים דווקא נוק-אאוט כזה יכול לזעזע את המערכת והשחקנים ולגרום להם להבין שזה לא יכול להימשך ככה. נקווה שכבר במשחק הבא נוכל לתקן".

לגבי התנהגותם של ארבייטמן וקינן אמר לוי: "הם עשו עבירות משמעת וייענשו במסגרת הקבוצה. הם יודעים שהם נהגו שלא כשורה".

על האפשרות לחזק את הקבוצה אמר לוי: "למועד ההעברות נותרו עוד יומיים או שלושה, ומכבי חיפה תישאר באותו סגל עד תום העונה".

מוקדם יותר: קינן זומן לדין משמעתי

בלמה של מכבי חיפה, דקל קינן יעמוד לדין משמעתי בהתאחדות לאחר שזרק אתמול כיסא במשחק מול מכבי הרצליה, אולם בזה לא תמו צרותיו.

בדו"ח השיפוט רשם השופט לירן וקסברגר: "דקל קינן הורחק בדקה ה-26. במהלך ירידתו לחדר ההלבשה הוא בעט בשלט הפרסום שבסמוך לשדה המשחק, ובנוסף, בעט בכיסא המשמש את השופט הרביעי והשליכו לתוך תחומי שדה המשחק".  קינן יואשם בהתנהגות בלתי ספורטיבית ו/או בלתי הולמת בנסיבות מחמירות. 

דקל קינן והחלוץ שלומי ארביטמן לא הורשו להתאמן באימון הראשון שלאחר התבוסה להרצליה שנערך היום. 

המאמן רוני לוי, לא אהב בלשון המעטה, את התנהגות הבלם הצעיר ועל פי הודעת מכבי חיפה הרי ש"מבחינתו, מדובר בהתנהגות לא ראויה. גם התנהגותו של ארבייטמן הייתה לזרה בעיני מאמנו. מיד לאחר שהוחלף, מיהר לחדר ההלבשה ועל כך נענש ולא הורשה להתאמן". גם יניב קטן לא התאמן בשל סיבות אישיות.

הבוקר הגישה מכבי חיפה ערעור על עונשו של דוידוביץ מלפני כשבוע, הרחקה בפועל מארבעה משחקים על הפגיעה בשמעון אבו חצירא.

צסק"א ניצחה בטורניר הרוסי

במסגרת טורניר הערוץ הראשון הרוסי גברה היום צסק"א מוסקבה 0:2 על שחטיור דונייצק משני שערים שהובקעו במהלך המחצית הראשונה.

ואגנר לאב כבש בדקה ה-39 וג'ו הוסיף בדקה ה-44 את השערים כשצסק"א סיימה בעשרה שחקנים את המשחק עם הרחקתו של טימוסצ'וק בדקה ה-90.

צילום ועריכה: יותם רונן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק