פורטסמות' חייבת 120 מיליון פאונד

הקבוצה של גרנט בצרות כלכליות רציניות. אם בתחילה דובר על חובות בגובה 60 מיליון פאונד, עכשיו מדברים על סכום כפול. שליש מהחובות הן לבעלים קודמים, ו-9 מיליון פאונד חייבת הקבוצה לסוכני שחקנים. 2 מיליון פאונד חוב לפיני זהבי.

יום רביעי 21 אפריל 2010
שלמה חסיד
המצב הכלכלי של פורטסמות' ממשיך לעשות כותרות באנגליה. היום פורסם כי מצבת החובות האמיתית של הקבוצה מגיעה ל-120 מיליון פאונד, וזו עדיין רשימה חלקית.

פומפי, שכבר נכנסה להליך של פירוק, היא הקבוצה הראשונה באנגליה אשר פרסמה דו"חות על מצבה הכלכלי, זאת נוכח הסיטואציה המשפטית בה היא נמצאת.

אם בתחילה סברו שחובות של 60 מיליון ליש"ט הם שגרמו לקבוצה להיכנס לתהליך פירוק, כעת מתגלים הנתונים האמיתיים, והקבוצה חייבת לנושיה סכום כפול - כאשר מדובר רק על נושים שהגישו תביעות ממפרק הקבוצה, ולא כל הנושים הספיקו להגיש הוכחות חוב.

שליש מהחוב האמור הוא לבעלים קודמים של הקבוצה, כשברשימה זו מככב מידענו סשה גיידמק הטוען לחוב בגובה 20 מיליון פאונד. גם בגזרת החובות לסוכני השחקנים יש ייצוג לישראלים. מבין 9 מיליון הפאונד שחייבת פומפי לסוכנים נמצא כי היא חייבת 2 מיליון פאונד לפיני זהבי.
 
בינתיים הקבוצה כבר ירדה לליגת המשנה לאחר שממאזנה הופחתו תשע נקודות, וכעת נושאים אוהדיה מבט לעבר גמר הגביע האנגלי שיתקיים בוומבלי ב-15 במאי מול צ'לסי. במועדון אופטימיים וחושבים שזכיה בגביע תביא לקבוצה בעלים חדשים שיבינו עד כמה גדול הפוטנציאל הגדול הגלום במועדון מעיר הנמל הבריטית.

לעומת זאת כלל לא ברור אם המאמן הישראלי אברהם גרנט ימשיך בקבוצה, לאור העבודה כי בכיסו כבר שלוש הצעות ממועדנים מהפרמיירשיפ.
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק