ברצלונה, אל תבכי

הנסיעה של מסי וחבריו באוטובוס למילאנו היא לא יותר מאנקדוטה, ובטח שאינה יכולה לשמש תירוץ ליכולת העלובה שלהם בסן סירו. אם בארסה באמת כל כך גדולה, לא תהיה לה בעיה למחוק את הפיגור בשבוע הבא בקאמפ נואו

יום רביעי 21 אפריל 2010
שלמה חסיד
 אני לא מבין את אנשי ברצלונה. קצת יותר מ-1,000 קילומטר מפרידים בין מילאנו לברצלונה, מרחק של 17  שעות נסיעה ועוד שעתיים הפסקה, וכבר 48 שעות הם מדברים רק על הנסיעה הארוכה שלהם, תלאות הדרך, העייפות, וחוסר הספורטיביות של אופ"א שלא הסכימה לדחות את המשחק שלהם. יתרה מכף בארסה עשתה את הדרך ביומיים, כך שהשחקנים לנו במלון מפואר ועשו בכל יום רק מחצית מהדרך.

אני לא מאמין לאיזה שפל מסוגל להגיע המועדון הקטלוני הזה. הרי ידוע שכוכבים כמו מסי או זלאטן לא היו מרוויחים בחיים סכומים בדיוניים כאלה אלמלא הקהל היה משלם במיטב כספו בשביל לראות אותם, או רשתות השידור הגדולות שהשקיעו מילארדים ברכישת זכויות השידור. האם היה מוצדק לאכזב את הקהל הגדול והעצום, ובלבד שסניור מסי יגיע למשחק במחלקת עסקים?

כל מטייל בעולם יודע שהוא עלול לעבור חלק מהניסעה שלו באוטובוסים. לא אוטובוסים לוקסוס כמו אלה של בארסה, אלא סתם קופסאות מפח שכל תפקידם הוא להגיע ממקום למקום. אני אישית כבר שכחתי כמה פעמים נסחבתי ברכבות, אוטובסים ודומיהם במשך עשרים שעות או יותר בדרכי מכאן לשם. בהימאליה ההודית, בברזיל, ארגנטינה, מקסיקו, וגם באירופה, נאלצתי פעמים רבות מספור להעביר שעות מתות במשחקי טטריס בלתי נגמרים בציפיה שבעוד כמה שעות מגיעים אל היעד (אבל מי סופר).

ואם פפ גווארדיולה מרגיש בפעם הראשונה איך מרגיש האדם הפשוט שנוסע באוטובוס, תאמינו לי שאני לא מרחם עליו. אבל אם הוא חושב להשתמש בזה כתירוץ ליכולת העלובה של הקבוצה שלו בסן סירו - מבחינתי הוא סתם פאתטי.

גם מכבי תל אביב בכדורסל נאלצת להעביר באוויר שמונה שעות בממוצע עד שהיא מגיעה למשחקים באירופה. אם למשל הקבוצה משחקת בקובנה זה אומר טיסה לשדה תעופה גדול באזור, ועוד שעתיים טיסת המשך. תוסיפו לזה עוד שעתיים של המתנה לפני ואחרי ההמראה וקיבלתם עשר שעות ממוצע בדרכים, או יותר. אגב, אותו הדבר אמור לגבי הקבוצות האורחות שמגיעות להיכל נוקיה.

אז מה? מישהו התלונן על עייפות? סיפר צ'יזבטים על הנסיעה הבלתי נגמרת? השתמש בזה כתירוץ לכישלון?

אם ברצלונה רוצה להיחקק בדפי ההיסטוריה כקבוצה הכי היסטרית, שתעשה את זה במגרש ולא תפעיל פוליטיקות בחלונות הגבוהים של אופ"א. מישהו היה דוחה משחק בליגת האלופות למכבי חיפה, רוזנבורג או שאלקה? 

קיצורו של עניין - אין קיצורי דרך. המבחן של בארסה יהיה במגרש. תנצח את אינטר ותעפיל לגגמר - נאמר לה סחטיין. תיכשל - נאמר שהקבוצה הטובה יותר ניצחה. העיקר שיהיה דין שווה לכולם ושאף אחד לא יתבכיין. 

מסי, תהיה גבר, אתה כבר בן 22. בגיל שלך הצעירים הישראלים יוצאים למסע של חצי שנה בדרום אמריקה, ישנים עשרה בחדר אחד, אוכלים קופסאות שימורים, נוסעים באופניים בדרך המוות בבוליביה ואף פעם לא מתבכיינים.  

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק