הכול פתוח בדרבי של טקסס

NBA: טים דנקן, מאנו ג'ינובילי וטוני פארקר, הובילו את סאן אנטוניו לניצחון גדול 88:102 בדאלאס והשוו את הסידרה ל-1:1. אורלנדו לא התקשתה לעלות ל- 0:2 בסדרה מול שארלוט עם ניצחון 77:92 ותקווה לסיים את הסידרה בסוויפ

יום חמישי 22 אפריל 2010
מערכת TELESPORT
 עם כל הכבוד לעונה הנהדרת של שארלוט, סדרת פלייאוף מול אלופי המזרח זה כנראה גדול עליהם, לפחות במשחקי החוץ. לאחר שהפסידו 89:98 במשחק הראשון ביום ראשון, נכנעה הקבוצה של לארי בירד גם במשחק השני ותנסה להציל את הסדרה בשני משחקי הבית הקרובים.

למרות שמדובר בשתיים מהקבוצות ההתקפיות יותר במזרח, הרבע הראשון התאפיין בסקור נמוך שנבע בעיקר מהחמצות של זריקות קלות משני הצדדים. בסיום הרבע 14:18 בלבד  לאורלנדו.

שארלוט המשיכה באחוזי הקליעה הנמוכים שלה גם ברבע השני שגם אותו סיימה עם 16 נקודות בלבד. אורלנדו התאפסה מעט על עצמה, סיימה את הרבע עם 23 נקודות וירדה למחצית ביתרון 30:41.

החלק ההתקפי של שארלוט חזר לעצמו בבע השלישי אך כאשר ההתקפה עבדה כמו שצריך, ההגנה ממש לא. אורלנדו סיימה את הרבע השלישי עם 34 נקודות ובסיומו הובילה 55:75.

הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד. אורלנדו נתנה לשחקנים המרכזיים לנוח לקראת המשחקים הבאים. שארלוט בעצמה שמרה כוחות למשחקי הבית שלה ובסיום 77:92 למג'יק שעולים ל0:2 בסדרה. 

27 נקודות של סטיבן ג'קסון לא עזרו מול משחק מאוזן ביותר של המג'יק.וינס קארטר הוביל את אורלנדו עם 19 נקודות ומיד אחריו היו דווייט האוורד עם 15 נקודות וג'אמיר נלסון ורשארד לואיס עם 13 נקודות כל אחד.

הסדרה הולכת לשני משחקים בצפון קרולינה ושארלוט תנסה להשוות את התוצאה. אורלנדו תנסה להשלים סוויפ שיאפשר לה לנוח לקראת סדרת חצי גמר המזרח שאמורה להוות מכשול קשה בהרבה לאלופה הגזרה. המשחק הבא ביום שבת בשעה 21:00 (שעון ישראל)

במערב, הסדרה החמה ביותר היא בין שתי הטקסניות, דאלאס מאבריקס וסן אנטוניו ספררס, שהיריבות ביניהן משתרכת על פני שנים רבות. לאחר הניצחון 94:100 של דאלאס במשחק הראשון, רצו השחקנים של מארק קיובן להגיע לסן אנטוניו עם יתרון אדיר של 0:2 אך במקום זה ספגו הפסד ב14 נקודות שמעביר את הפייבוריטיות בצורה ברורה לספרס.

כבר על ההתחלה לחצה סן אנטוניו והגיעה ליתרון של 11:20 אך עד לסיום הרבע הצליחו דאלאס לצמ' והרבע הסתיים ב20:24 בלבד לספרס.

היתרון של סן אנטוניו התבסס ברבע השני בו לא יכלה ההגנה של דאלאס לעצור את מאנו ג'ינובילי וריצ'ארד ג'פרסון שקלעו באחוזים גבוהים במיוחד ועזרו לסן אנטוניו לסיים את 12 הדקות עם 34 נקודות. למחצית ירדה סן אנטוניו ביתרון 46:58.

דווקא כאשר דאלאס היתה צריכה לפתוח בסערה את המחצית השניה כדי לחזור, המצב על הפרקט היה הפוך. סן אנטוניו פתחה מצוין את הרבע השלישי והגיעה בשיאה גם ל18 הפרש. לקראת סיום הרבע הבינו דאלאס כי הם חייבים ללחוץ על דוושת הגז כדי לשמור על סיכוי לנצח ובסיום הרבע 72:82 לסן אנטוניו.

ושוב, דווקא כאשר היו חייבים דאלאס ללחוץ ולהוריד את ההפרש לפער שילחיץ את האוחרים, היו אלו סן אנטוניו שהרגיעו את המשחק עם פתיחה מצויינת. דאלאס שוב חזרה וחמש דקות לסיום היתה גם בפיגור של 84:91 אך שוב לא יכלה לעמוד בפני התקפת האורחים. הפעם היה זה טים דאנקן שלקח את המושכות לידיים.

בסיום 88:102 לסן אנטוניו, ניצחון משכנע בהפרש שבהחלט יכול לתת לה יתרון פסיכולוגי לקראת שני המפגשים הבאים שייארחו בביתה.

טים דאנקן הוביל, כאמור, את סן אנטוניו עם 25 נקודות כאשר מאנו ג'ינובילי מסיים עם 23. ריצ'ארד ג'פרסון נתן משחק מצוין עם 19 נקודות ובקבוצה מקווים כי בבפלייאוף ייתן את התפוקה לה ציפו ממנו כאשר הגיע ממילווקי. אצל המאבריקס הצטיין ג'ייסון טרי עם 27 נקודות כאשר גם לדרק נוביצקי היו 24 נקודות. גם לקיירון באטלר היה משחק סביר פלוס עם 17 נקודות אך כל שאר השחקנים לא סיימו עם יותר מחמש נקודות לכל אחד והנתון הזה היה בעוכריהם.

שני המשחקים הבאים ייארחו בAT&T CENTER שבסן אנטוניו. בכל מקרה, בניגוד לסדרה של שארלוט מול אורלנדו, כאן הסידרה בטוח תחזור לדאלאס לפחות לעוד משחק אחד.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק