קרב בין שתי קבוצות במשבר

ליון הצרפתית ושאלקה הגרמנית יערכו את המשחק השני בבית ב'. הנה כל הנתונים שיעזרו לכם לדעת הכול על שתי יריבותיה של הפועל ת"א בליגת האלופות, שיתמודדו הערב ביניהן

יום שלישי 14 ספטמבר 2010
שלמה חסיד
מלבד משחקה של ۑנפיקה ליסבון מול הפועל תל אביב, ייערכו הערב עוד שבעה משחקים. אותנו יעניין במיוחד המשחק בין ליון מצרפת ושאלקה הגרמנית, משחק שבדרך כלל לא היה מרתק את חובבי הכדורגל בישראל.

אלא שהשתיים מתחרות עם הפועל תל אביב ובנפיקה בבית ב' ולכן המשחק השני בבית ב' (20:45, ספורט 1), הוא משחק שחשוב לאוהדי הפועל בפרט. 

גם שתיהן, בנוסף לבנפיקה, משחקות גרוע מאוד כרגע בליגות שלהם. שאלקה הפסידה עד כה בשלושת משחקי הליגה, 2:1 בהמבורג, 2:1 מול האנובר בבית ובמחזור האחרון 2:0 מול הופנהיים בחەץ. 

ליון ערכה  חמישה משחקי ליגה והיא עם שתי תוצאות תיקו בבית, שני הפסדי חוץ ועוד ניצחון בלחץ על ברסט. ליון תגיע למשחק בהרכב מלא למעט שני שלושה שחקנים שהם בספק, אדרסון, ליסאנדרו ולקאטזה. שאלקה מהצד השני תחסר את אוצ'ידה. אנו מצגים לכם̠גם מספר עובדות הקשורות להתמודדות ביניהן.

זו הפעם הראשונה ששתי הקבוצות יתמודדו ביניהן במסגרת ליגת האלופות או בכל הזדמנות אחרת, מאז ומעולם, לא כולל משחקי אימון.

ליון השתתפה בכל 11 העונות הקודמות של ליגߪ האלופות, כשבשבע השנים האחרונות היא הגיעה לשלב שמינית הגמר ומעלה.

ליון הפסידה בכל שלושת משחקי ליגת האלופות האחרונים שלה, אבל לא הפסידה באף אחד משבעת משחקי הבית האחרונים שלה בליגת האלופות, מלבד משחק אחד, נגד באיירן מינכן, בו הפסידה כזכור 3:0 בשנה שעברה. מלבד זאת היא ניצחה בארבעה משחקים וסיימה בשני תיקו.

שאלקה הפסידה בכל שלושת משחקי ליגת האלופות האחרונים שלה, וניצחה רק באחד מתשעת המשחקים האחרונים שלה בליגה זו, כשבשישה ߞשחקים הפסידה ופעמיים סיימה בתיקו.
 
ב-12 משחקי החוץ האחרונים שלה במפעל, רק פעם אחת שאלקה ניצחה בחוץ, כשתשע פעמים סיימה בתיקו ופעמיים הפסידה.

ראול משאלקה הוא מלך השערים של ליגת האלופות עם 66 שӢרים מ-126 משחקים, כולם בריאל מדריד. ראול זכה שלוש פעמים בליגת האלופות, אבל זה קרה בפעם האחרונה לפני תשע שנים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק