הדרבי מעל הכל

מעבר לכך שזאת סדרת פלייאוף יוצאת מן הכלל, ישנה יריבות ענקית בין דאלאס וסן אנטוניו. לאחר שסן אנטוניו הצליחה לגנוב את הביתיות עם ניצחון במשחק השני, היא מארחת הלילה את המאבריקס למשחק השלישי ואולי החשוב מכולם

יום שישי 23 אפריל 2010
מערכת TELESPORT

עד עכשיו הפלייאוף בליגת הכדורסל הטובה בעולם עולה על כל הציפיות כאשר אין אף סידרה בה יש עליונות מוחלטת לאחד מהצדדים וגם בסדרות בהן מובילה קבוצה 0:2, היא צפויה להיתקל בקשיים גדולים מאוד כאשר היא תשחק בחוץ, כפי שקרה לקליבלנד וללייקרס מול שיקאגו ואוקלהומה.

ישנן לא מעט סדרות מותחות שנמצאות כעט במצב של 1:1 אולם הסדרה הטעונה ביותר היא ללא ספק הסדרה בין דאלאס מאבריקס, שסיימה שניה במערב עם מאזן של 55 ניצחונות מול 27 הפסדים, וסן אנטוניו ספרס, שסיימה שביעים עם מאזן של 50 ניצחונות מול 32 הפסדים.

בעונה הסדירה עמד המאזן בין שתי הקבוצות על 1:3 לדאלאס. סן אנטוניו ניצחה את המשחק הראשון ביניהן אך דאלאס ניצחה את שלושת המשחקים האחרים. אך בין העונה הסדירה לפלייאוף יש הבדל גדול, במיחד לספרס.

גם בעונות האליפות שלהן בעשור האחרון, לא היתה אף פעם סן אנטוניו עם מאזן שקבע לחלוטין את עליונותה. למרות זאת, בסדרות הפלייאוף היא אכן היתה הקבוצה הטובה ביותר בליגה וזכתה בארבעת האליפויות שלה בצדק מוחלט.

אך לסדרה הזאת יש תוספת מיוחדת למתח הרגיל של סדרת פלייאוף. היריבות בין דאלאס לסן אנטוניו משתרכת על פני יותר מעשר שנים, בעצם מאז שהחלה סן אנטוניו את השושלת המופלאה שלה. בעיני רבים מאוהדי הקבוצות, אם כבר לעוף מהפלייאוף, אז שחס וחלילה זה לא יהיה מול היריבה השנואה.

בעונה הסדירה דאלאס נראתה טוב בהרבה מהספרס אבל כמו תמיד, סן אנטוניו לוחצים על דוושת הגז בחודשים אפריל מאי ואי אפשר להשליך הפסדים מול נמושות הליגה בחודשים נובמבר- דצמבר על יכולת הקבוצה בפלייאוף.

במשחק הראשון החזיקה סן אנטוניו קצר את המארחת עד שנכנעה בסיום 94:100. מאז הספיק מארק קיובן, הבעלים של המאבריקס להכריז ברוב חוצות :" אני שונא את הספרס". האורחים הגיבו במגרש וניצחו ללא תחרות כלל את המשחק השני בתוצאה 88:102

עתה הסידרה הולכת לסן אנטוניו לשני משחקים. סן אנטוניו יכולה לחזור לדאלאס עם יתרון של 1:3 ולגרום להשפלה האולטימטיבית של היריבה דווקא במגרשם הבייתי. רוב הסיכויים שזה לא יקרה ודאלאס עוד תצליח לנצח לפחות משחק אחד אך בביתה של סן אנטוניו הספרס אמורים לשחזר את היכולת ההגנתית וההתקפית מהמשחק השני ועם העידוד מהקהל שיציק לאורך כל המשחק ליריבה, אף לנצח בהפרש גדול יותר.

ההערכה שלנו: במשחק מספר 26: סן אנטוניו ספרס- דאלאס מאבריקס (+5), ההימור: 1

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק